Laptop Lenovo IdeaPad Slim 3 15AMN8, 15.6″ FHD (1920×1080) IPS 300nits Anti-glare, AMD Ryzen™ 5 40 (4C / 8T, 2.8 / 4.3GHz, 2MB L2 / 4MB L3), video Integrated AMD Radeon™ 610M Graphics, RAM 1x 16GB Soldered LPDDR5-5500; Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel; 16GB soldered memory, not upgradable, SSD 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, SD Card Reader, User-facing stereo speakers, 1.5W x2, optimized with Dolby Audio™, HD 720p with Privacy Shutter, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 6, 802.11ax 2×2, Bluetooth 5.2, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 2x USB 3.2 Gen 1; 1x USB-C® 3.2 Gen 1 (support data transfer, USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.2); 1x HDMI® 1.4; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Card reader; 1x Round tip power connector, No Power Adapter, Baterie Integrated 47Wh, Non-backlit, English, Arctic Grey, Greutate 1.62 kg, Dimensiuni 359.3 x 235 x 17.9 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Courier/Carry in from 2Y Courier/Carry in (CPN), Accesorii None, Free DOS
Laptop Consumer Lenovo IdeaPad Slim 3 15AMN8, cu procesor AMD
2.406,41 lei TVA inclus.
Lenovo IdeaPad Slim 3 15AMN8, AMD Ryzen™ 5, 2,8 GHz, 39,6 cm (15.6″), 1920 x 1080 Pixel, 16 Giga Bites, 512 Giga Bites
15 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| SSD capacity | 512 GB |
|---|---|
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| M.2 SSD size | 2242 (22 x 42 mm) |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Rezoluție | 1920 x 1080 |
| Tip placa video | |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Memory form factor | On-board |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Luminozitate | 300 nt |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Number of microphones | 2 |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Antenna type | 2×2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Fast charging | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Tastatura iluminata | Nu |
| Producator placa video | AMD |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Contrast ratio (typical) | 800:1 |
| Processor threads | 8 |
| Internal memory type | LPDDR5-SDRAM |
| Processor family | AMD Ryzen™ 5 |
| Processor manufacturer | AMD |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Processor cores | 4 |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Processor boost frequency | 4.3 GHz |
| Operating system installed | No |
| Keyboard language | English |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Conectivitate: | |
| Camera Web | HD |
| Cititor amprente | Nu |
| Cititor Card | Da |
| Sistem de operare | |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | AMD |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Continuous video playback time | 14 h |
| WWAN | Not installed |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| Processor frequency | 2.8 GHz |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| Memory clock speed | 5500 MHz |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 610M |
| Speaker power | 1.5 W |
| Keyboard backlit | No |
| Destinat pentru | |
| Diagonala display | |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| L3 cache | 4 MB |
| L2 cache | 2 MB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Refresh rate | N/A |
| Built-in microphone | Yes |
| Compatible memory cards | SD |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| AC adapter included | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6) |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Height | 17.9 mm |
| Weight | 1.62 kg |
| Audio system | Dolby Audio |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 – 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 – 95% |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Product colour | Grey |
| Depth | 235 mm |
| Width | 359.3 mm |
| HD type | Full HD |
| Product type | Laptop |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Colour name | Arctic Grey |
| Battery life (max) | 11 h |
| Battery capacity | 47 Wh |
| Password protection type | HDD, Power on |
| Frecventa procesor | 4.3 GHz |
| Tip memorie RAM | LPDDR5 |
| Serie placa video | Radeon |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Model procesor | 40 |
| Processor model | 40 |
| Certification | ErP Lot 6/26 RoHS compliant MIL-STD-810H TÜV Rheinland Low Blue Light (Software Solution) |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 610M |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |






