Laptop ThinkPad P16 Gen 3; 16″ 3.2K (3200×2000) Tandem OLED 600nits Anti-glare / Anti-reflection / Anti-smudge, 100% DCI-P3, 40-120Hz, DisplayHDR™ 600, Dolby Vision®, Eyesafe®, TÜV Low Blue Light, Touch; Intel Core™ Ultra 9 275HX, 24C (8P + 16E) / 24T, Max Turbo up to 5.4GHz, 36MB Intel® Smart Cache; Video NVIDIA® RTX PRO 5000 Blackwell Generation 24GB GDDR7 Laptop GPU; RAM 2x 32GB SODIMM DDR5-5600 Non-ECC; 2TB SSD M.2 2280 PCIe® 5.0×4 Performance NVMe® Opal 2.0, Optical: no ODD; SD Express 8.0 Card Reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby Atmos®, Camera: 5.0MP + IR with Privacy Shutter and Computer Vision Human Presence Detection on ISP, LAN: 1x 2.5GbE RJ-45; WLAN Intel® Wi-Fi® 7 BE200, 802.11be 2×2; Bluetooth 5.4, WWAN (3G/4G): WWAN Not Supported, Fingerprint: Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button; Porturi: 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On; 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2); 2x Thunderbolt™ 5, with DisplayPort™ 2.1 and USB PD 3.1, 180W input / 15W output; 1x Thunderbolt™ 4, with DisplayPort™ 2.1 and USB PD 3.1, 180W input / 15W output; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (2.5GbE RJ-45); 1x SD Express 8.0 card reader; 180W USB-C® GaN (3- pin);Battery Integrated 99.9Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Black;Weight Starting at 2.54 kg; Dimensions 362 x 252 x 15.8 / 20.9 (front / rear), 29.8 (maximum) mm; 14.25 x 9.92 x 0.62 / 0.82 (front / rear), 1.17 (maximum) inches, Warranty: 3-year, Courier or Carry-in with 1-year Battery; 3Y Premier TP WS WHB (CPN), CO2 Offset 0.5 ton (2nd Generation Carbon Offset Projects), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
Laptop Workstation Lenovo ThinkPad P16 Gen 3, cu procesor Intel
43.674,32 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Culoare | |
| Video | nVidia |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 2TB |
| RAM | 64GB |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Producator placa video | nVidia |
| Rezoluție | 3200 x 2000 |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Memorie RAM | 64 GB |
| Conectivitate: | |
| Cititor Card | Da |
| Refresh rate | 120 Hz |
| Touchscreen | Da |
| Resolution | WUXGA |
| Tip display | OLED |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| NB-CPU | ULTRA 9 |
| Tastatura iluminata | Da |
| Producător procesor | Intel |
| Sistem de operare | |
| Tip procesor | |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| Diagonala display | |
| Numar Nuclee | 24 |
| Capacitate stocare | 2 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Model procesor | 275HX |
| Frecvență | 5600 MHz |
| Memorie maxima | 128 GB |
| Thunderbolt 4 | 1 (via USB 4 Tip-C) |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Capacitate memorie RAM | 64 GB |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| Capacitate SSD | 2 TB |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| RJ-45 | 1 |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Tastatura numerica | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Slot M.2 | Da |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Tehnologii Audio | Dolby Atmos |
| Grafica | Da |
| Frecventa turbo max | 5.40 GHz |
| Serie video | RTX |
| DisplayPort | 3 (via USB Tip-C) |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiu |
| Numar thread-uri | 24 |
| Putere boxe | 2 x 2 W |
| USB 3.1 | 2 |
| Tastatura | 6-rowMultimedia FN keys |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Caracteristici speciale | MIL-STD-810H military test passed |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Versiune OS | 64 bit – limba Romana/Engleza |
| Kensington lock | Kensington Nano Security Slot, 2.5 x 6 mm |
| Format | |
| Rezolutie display | 3200 x 2000 pixeli |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 9 din a doua serie |
| Putere maxima disipata | 160 W |
| Retea | 2.5 Gbps |
| Capacitate memorie video | 24 GB |
| Thunderbolt 5 | 2 (via USB4 v2 Tip-C) |
| Nr. sloturi | 4 |
| Tip SSD | M.2 2280 PCIe 5.0×4 Performance NVMe Opal 2.0 |
| Camera Web | 5.0 MP |
| Software inclus | Lenovo AI Now |
| Greutate | 2.54 kg |
| Cache | 36 MB Smart CacheL2 Cache: 40 MB |
| USB-C | 2 x USB 4 v2 Tip-C (Thunderbolt 5 / Power Delivery / DisplayPort)1 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Functii camera Web | IR cu Privacy Shutter si Computer Vision Human Presence Detection on ISP |
| Luminozitate | 600 niti |
| Suport TPM | Da (Discrete TPM 2.0) |
| Nucleu | Arrow lake |
| Layout tastatura | English (EU) |
| Putere | 99.9 Wh |
| Placa Video | nVidia |
| Frecventa procesor | 5.4 GHz |
| NPU TOPS | 13 TOPS |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 24GB |
| Tehnologie | |
| Alte specificatii | DisplayHDR 600Dolby VisionEyesafeTÜV Low Blue Light |
| Model Placa Video Dedicata | RTX PRO 5000 |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Model video | PRO 5000 |
| Card Reader | 1 x SD Express 8.0 |
| Alimentator | 180 W via USB Tip-C GaN (3-pin) |
| Dimensiuni | 362 x 252 x 15.8 / 20.9 – 29.8 mm |
| Cititor amprenta | DaIntegrat in butonul de pornire |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |

