Laptop Dell Pro 16 Plus (PB16255), 16″, Non-Touch, FHD+, 1920×1200, 60Hz, IPS, Anti-Glare, 300 nits, 45% NTSC, FHD+IR Camera, Facial Recognition, TNR, Camera Shutter, Fingerprint Reader, Smart Card Reader, ENERGY STAR Qualified, EPEAT Gold with Climate+, AMD Ryzen(TM) 5 220 Processor (6 cores, 12 threads, 22MB cache, up to 4.9 GHz), AMD Radeon(TM) 740M Graphics, 16GB LPDDR5x, 7500MT/s, dual-channel (onboard), 512GB SSD, Wi-Fi 7 MT7925, 2×2, 802.11be, Bluetooth 5.4 wireless card, 65W USB-C AC adapter, 3-cell, 55 Wh, ExpressCharge Capable, ExpressCharge Boost Capable, English International backlit Copilot key keyboard with numeric keypad, External ports: Network port: 1 x RJ45 Ethernet port (optional), USB ports: 2 x USB Type-C ports with DisplayPort Alt Mode/Power Delivery, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port with PowerShare, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port, Audio port: Global headset jack, Video port(s): 1 x HDMI 2.1 TMDS port, Media-card reader: 1 x smart card reader slot (optional), Power-adapter port: USB Type-C power input, Security-cable slot: 1 x wedge-shaped security slot, SD card slot: 1 x micro-SD card slot, Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 or M.2 2280 solid state drive slot, 1 x M.2 3042 for 4G WWAN slot (optional), Memory type: LPDDR5X, Memory speed: 7500 MT/s, Maximum memory configuration: 64 GB, Minimum memory configuration: 16 GB, Starting weight: 1.86 kg (4.12 lb) (minimum), Windows 11 Pro, 3Y ProSupport and Next Business Day Onsite Service, Activate Microsoft 365 – 30 Day Trial.
Laptop Business DELL Pro 16 Plus, cu procesor AMD Ryzen15
6.161,28 lei TVA inclus.
10 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| SSD capacity | 512 GB |
|---|---|
| Number of built-in speakers | 2 |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Tip placa video | |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Form factor | Clamshell |
| Memory form factor | On-board |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Luminozitate | 300 nt |
| USB 3.1 | Da |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Processor base power | 15 W |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Number of microphones | 2 |
| Front camera resolution (numeric) | 2.07 MP |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Front camera HD type | Full HD |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Antenna type | 2×2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| PowerShare | Yes |
| Number of USB ports with PowerShare support | 1 |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter power | 65 W |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Wedge |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Operating altitude | -15.2 – 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 – 10668 m |
| Operating shock | 110 G |
| Non-operating shock | 160 G |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| Producator placa video | AMD |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Pixel density | 142 ppi |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Panel type | WVA |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Smart card reader | Yes |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Processor threads | 12 |
| Processor boost frequency | 4.9 GHz |
| Processor cores | 6 |
| Processor family | AMD Ryzen™ 5 |
| Processor manufacturer | AMD |
| USB charging voltage | 5,9,15,20 V |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Wi-Fi band | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Cititor amprente | Da |
| Conectivitate: | |
| Sistem de operare | |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Conectivitate celulara | 4G |
| Producător procesor | AMD |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| WLAN controller model | MediaTek MT7925 |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 740M |
| Destinat pentru | |
| Tip display | WVA |
| Diagonala display | |
| Processor cache | 22 MB |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| PAIA version | GaBi version 1, 2024 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Maximum turbo power | 30 W |
| Processor frequency | 3.5 GHz |
| Speaker power | 2.5 W |
| Trial software | McAfee Business Protection 1-year,Microsoft Office Trial |
| Processor model | 220 |
| Processor generation | AMD Ryzen 200 Series |
| Memory data transfer rate | 7500 MT/s |
| Audio Chip | Realtek ALC3329 |
| Wi-Fi data rate (max) | 2882 Mbit/s |
| Battery capacity | 55 Wh |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 124 |
| Model procesor | 220 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 94.116 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 5.704 |
| Carbon emissions, energy usage (kg of CO2e) | 21.452 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 2.73 |
| Built-in microphone | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| AC adapter included | Yes |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Width | 358 mm |
| Battery recharge time | 4 h |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 65 °C |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C required charging power (max) | 65 W |
| Product colour | Aluminium |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Depth | 251.4 mm |
| Weight | 1.86 kg |
| Number of battery cells | 3 |
| Product type | Laptop |
| Height | 21.4 mm |
| Frecventa procesor | 4.9 GHz |
| Tip memorie RAM | LPDDR5X |
| Serie placa video | Radeon |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 740M |
| Producator | DELL |
| Garantie |




