Desktop Gaming Lenovo LOQ Tower 26ADR10 , AMD Ryzen™ 7 8745HX (8C / 16T, 3.6 / 5.1GHz, 8MB L2 / 32MB L3), video NVIDIA® GeForce RTX™ 5060 8GB GDDR7, RAM 1x 16GB SODIMM DDR5-5200; Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable; Up to 64GB DDR5-5200, 512GB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, no Card Reader, , Integrated 100/1000M, Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, Porturi: Rear: 4x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0); 1x HDMI® 2.1 TMDS; 1x Ethernet (RJ-45); 1x headphone (3.5mm); 1x power connector, 500W 88%, Firmware TPM 2.0 integrated in SoC, None, None, No speakers, None, Luna Grey (Front Bezel), Eclipse Black (Chassis), greutate 10.5 kg, dimensiuni 205 x 404.5 x 437.1 mm, 2-year, Courier or Carry-in, Free DOS, Green Certifications: ErP Lot 3; RoHS compliant
Desktop Gaming Lenovo LOQ Tower 26ADR10 cu procesor AMD Ryzen
5.574,63 lei TVA inclus.
Lenovo LOQ Tower 26ADR10, 3,6 GHz, AMD Ryzen™ 7, 8745HX, 16 Giga Bites, DDR5-SDRAM, 512 Giga Bites
40 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Capacity-HDD | no-HDD |
|---|---|
| Capacity-SSD | 512GB |
| Microsoft-OS | No |
| Wi-Fi | Yes |
| HDD-or-SSD | SSD |
| RAM | 16GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| Card reader integrated | No |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory clock speed | 5200 MHz |
| Memory channels | Dual-channel |
| Processor cores | 8 |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Antenna type | 2×2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Discrete graphics card | Yes |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Operating altitude | 0 – 3048 m |
| Non-ECC | Yes |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Processor cache type | L3 |
| Processor manufacturer | AMD |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Mouse included | No |
| Processor threads | 16 |
| Operating system installed | No |
| Processor family | AMD Ryzen™ 7 |
| Processor boost frequency | 5.1 GHz |
| Keyboard included | No |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| Non-operating altitude | 0 – 12192 m |
| Number of processors installed | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Chassis type | Tower |
| Placement supported | Vertical |
| Display included | No |
| Power supply input voltage | 100 – 240 V |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Number of 3.5 bays | 2 |
| Power Supply | 500 W |
| Processor cache | 32 MB |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| Format desktop | Tower |
| Tip stocare | |
| Unitate optica | Nu |
| Wireless | Da |
| HDD | None |
| SSD | 512GB |
| Tip RAM | non-ECC |
| Sloturi memorie | 2 |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Sistem Operare Desktop PC | Fara OS |
| Tip | DDR5 |
| Placa video dedicata | Dedicata |
| Producător procesor | AMD |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 5000 Series |
| DT-CPU | Intel |
| DT-Format | Tower |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 610M |
| Audio Chip | Realtek ALC623-CG |
| Destinat pentru | |
| Model placa video | RTX 5060 |
| Discrete graphics memory type | GDDR7 |
| DT-GAMING-VGA | RTX 5060 |
| Discrete graphics card model | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| L2 cache | 8 MB |
| Processor frequency | 3.6 GHz |
| Headphone outputs | 1 |
| BLUETOOTH | Yes |
| Product colour | Black |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Audio system | High Definition Audio |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Width | 205 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package width | 560 mm |
| Package weight | 13.2 kg |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 60 °C |
| Product type | PC |
| Weight | 10.5 kg |
| Certification | ENERGY STAR,RoHS |
| Package height | 548 mm |
| Model procesor | 8745HX |
| Processor model | 8745HX |
| Colour name | Luna Grey (Front Bezel), Eclipse Black (Chassis) |
| Volume | 26 L |
| Depth | 404.5 mm |
| Height | 437.1 mm |
| L3 cache | 32 MB |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |








