ThinkStation P5, Intel® Xeon® W3-2435 (3.10GHz, 22.5MB), 64.0GB, 1x1TB SSD M.2 2280 PCIe Gen4 Performance TLC Opal, 1xNVIDIA RTX™ 5000 Ada 32GB, 1000W, Porturi: Rear: 1x USB-C® (USB 20Gbps / USB 3.2 Gen 2×2), data transfer only; 2x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0); 3x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2); 1x Ethernet (GbE RJ-45); 1x line-in (3.5mm); 1x line-out (3.5mm) Front: 2x USB-C® 3.2 Gen 2; 2x USB 3.2 Gen 2, 3YR Premier NBD, 3 Year On-site , USB, Traditional, Black-English (Euro), USB Calliope Mouse (Black), Windows® 11 Pro for Workstations, Romanian / English
Desktop Workstation Lenovo ThinkStation P5 Tower cu procesor Intel Xeon
58.610,02 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Culoare | |
|---|---|
| Solid state drive | Da |
| Sistem de operare | |
| Mouse | USB Calliope Mouse, Black |
| Numar Nuclee | 8 |
| Format desktop | Tower |
| Producător procesor | Intel |
| Tip stocare | |
| HDD | None |
| BLUETOOTH | Nu |
| Wireless | Nu |
| SSD | 1TB |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Placa video dedicata | Dedicata |
| Memorie RAM | 64 GB |
| Tip RAM | ECC |
| Tip procesor | |
| Sloturi memorie | 8 |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 5000 Series |
| Tip Memorie | GDDR6 |
| CUDA cores | 6144 |
| Destinat pentru | |
| Producator placa video | nVidia |
| Numar thread-uri | 16 |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Suport TPM | TPM 2.0 |
| Frecventa procesor | 3.10 GHz |
| Procesor Grafic integrat | Nu |
| Cip AI integrat | Nu |
| Nucleu | Sapphire Rapids |
| Compatibilitate DIMM | RDIMM |
| Stocare inclusa | Da |
| Numar procesoare | 1 |
| Tehnologie | |
| Numar Procesoare suportate | 1 |
| Chipset | Realtek |
| Memorie inclusa | Da |
| Suport DirectX | 12 |
| Suport OpenGL | 4.6 |
| Tip | Dedicata |
| Unitate optica | Fara unitate optica integrata |
| Frecventa memorie | 4800 MHz |
| Slot M.2 | 2 (1 pentru WLAN + 1 pentru SSD) |
| Slot 1 | 32 GB |
| Sunet | High Definition (HD) Audio |
| Sloturi Expansiune | 6 |
| Monitor inclus | Nu |
| Tip carcasă | Tower |
| Recomandat | Graphics Workstation |
| Capacitate memorie | |
| Slot 2 | 32 GB |
| Model placa video | 4000 |
| Capacitate memorie video | 20 GB |
| Bay-uri 3.5-inch intern | 3 |
| Frecventa turbo max | 4.50 GHz |
| Socket procesor | 4677 |
| Tip sloturi memorie | RDIMM |
| Compatibilitate RAM | ECC |
| Greutate | 19 kg |
| BUS memorie | 160 bit |
| Familie Procesor | Intel Xeon W Series |
| Altele | NVMe Controller, non-RAIDOnboard Intel RSTe SATA.M.2 2280 PCIe 4.0×4 Performance NVMe Opal |
| Interfata placa video | PCI Express x8 4.0 |
| Model | ALC897-Q codec |
| LAN | 1x GbE RJ-45 |
| Dimensiune | 165 x 453.9 x 446 mm |
| Card Reader | 15-in-1 |
| USB 3.1 | 3x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2) |
| Audio | 1x line-in (3.5mm)1x line-out (3.5mm) |
| USB 2.0 | 2x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0) |
| Retea Ethernet (RJ-45) | 1x Ethernet (GbE RJ-45) |
| Software inclus | Nu |
| Kensington lock | 3 x 7 mm |
| Tastatura | USB Traditional Keyboard, Black, English (EU) |
| Model procesor | W3-2435 |
| Cache | 22.5 MB Intel Smart Cache |
| Max TDP | 198 W |
| Familie placa video | RTX Ada Generation |
| Conectori | 4x DisplayPort 1.4a1x 16-pin |
| Sursa | 1000 W Platinum Fixed |
| Memorie maxima | 512 GB |
| USB Type-C | 1x USB-C (USB 20Gbps / USB 3.2 Gen 2×2), data transfer only |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |




