Laptop HP EliteBook 8 G1i, 14.0 inch WUXGA (1920×1200) IPS Anti-Glare IR+ISP 300 nits, Intel Core U5-226V 8-Core (2.1GHz, up to 4.5GHz, 8MB)- 40 TOPS, video integrat Intel Graphics, RAM 16GB LPDDR5x 8533 MT/s, SSD 512GB PCIe NVMe, no ODD, Audio by Poly Studio, două difuzoare stereo cu amplificatoare discrete, Webcam HD 5MP IR, WLAN Intel BE201 Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, Fingerprint Sensor, WNC XRAV-1 NFC, Porturi: 2x Thunderbolt 4 Type-C 40Gb/s (Power Delivery, DisplayPort 2.1)/1x USB Type-C 10Gb/s (Power Delivery, DisplayPort 1.4)/ 1x USB Type-A 5Gb/s(powered)/ 1x HDMI 2.1/ 1x headphone/microphone, adaptor 65W USB-C, Baterie 3 celule 62Whr MC Long Life Fast Charge, Tastatura HP Premium iluminata rezistenta la stropire, Glacier Silver, Greutate 1.39 kg, Dimensiuni 31.56 x 22.2 x 1.17 cm, Windows 11 Pro 64bit, Next Gen AI PC & Copilot+ PC, 1yw
Laptop HP EliteBook 8 G1i, 14.0 inch WUXGA (1920×1200) IPS
7.453,84 lei TVA inclus.
HP EliteBook 8 G1i 14 inch Notebook Next Gen AI PC, Intel Core Ultra 5, 35.6 cm (14″), 1920 x 1200 pixels, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro
1 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| Wi-Fi | Yes |
| NB-Format | Ultrabook |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| RAM | 16GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| Number of built-in speakers | 2 |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Internal memory | 16 GB |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Form factor | Clamshell |
| Processor cores | 8 |
| Memory form factor | On-board |
| Front camera | Yes |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Luminozitate | 300 nt |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Processor manufacturer | Intel |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Number of microphones | 2 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| On-board graphics card model | Intel Arc Graphics |
| On-board graphics card family | Intel Arc Graphics |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Hall sensor | Yes |
| SSD interface | PCI Express |
| Processor boost frequency | 4.5 GHz |
| Market positioning | Premium |
| Original brand name | HP |
| RGB colour space | sRGB |
| Pointing device | Clickpad |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Processor cache type | L3 |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Temperature sensor | Yes |
| Input device model | HP Premium Keyboard |
| HP segment | Business |
| Processor threads | 8 |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| Processor cache | 8 MB |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Keyboard included | Yes |
| Intel® vPro™ Platform Eligibility | No |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Conectivitate: | |
| Camera Web | Full HD |
| NB-Screen-Size | 14.x" |
| NB-CPU | ULTRA 5 |
| Resolution | WUXGA |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | Intel |
| Serie placa video | Intel Arc Graphics |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Destinat pentru | |
| sRGB coverage (typical) | 62.5% |
| Colour gamut | 62.5% |
| Memory clock speed | 8533 MHz |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 7 BE201 |
| Model placa video | Intel Arc Graphics |
| Processor model | 226V |
| NPU performance up to | 40 TOPs |
| Copilot+ PC | Da |
| Memory layout (slots x size) | Not available |
| Battery capacity | 62 Wh |
| Height (front) | 1.17 cm |
| Height (rear) | 1.55 cm |
| USB Sleep-and-Charge ports | 3 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Microphone in | Yes |
| Touchscreen | No |
| Display diagonal | 35.6 cm (14) |
| Display diagonal (metric) | 35.6 cm |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Depth | 222 mm |
| Number of battery cells | 3 |
| Product type | Laptop |
| Width | 315.6 mm |
| Colour name | Glacier silver |
| HD type | WUXGA |
| Intel® Turbo Boost Technology | Yes |
| UNSPSC-code | 43211503 |
| Colour name | Glacier silver |
| Compliance certificates | GS mark, CCC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Product type | Laptop |
| Frecventa procesor | 4.5 GHz |
| Form factor | Clamshell |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199896267656 |
| Market positioning | Premium |
| Producator | HP |
| Intel® vPro™ Platform Eligibility | No |
| Garantie | |
| Original brand name | HP |
| Ecran tactil | Nu |
| Rezolutie display | WUXGA |
| Tip panel | IPS |
| Display brightness | 300 |
| Diagonala display | |
| RGB colour space | sRGB |
| Colour gamut | 62.5 |
| sRGB coverage (typical) | 62.5 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Tip procesor | |
| Model procesor | 226V |
| Nuclee procesor | 8 |
| Processor threads | 8 |
| Processor boost frequency | 4.5 |
| Processor cache | 8 |
| Processor cache type | L3 |
| Copilot+ PC | Yes |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU performance up to | 40 |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| Memory clock speed | 8533 |
| Memory form factor | On-board |
| Memory layout (slots x size) | Not available |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 512 |
| Number of SSDs installed | 1 |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| SSD interface | PCI Express |
| Tip stocare | |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| On-board graphics card family | Intel Arc Graphics |
| On-board graphics card model | Intel Arc Graphics |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Number of microphones | 2 |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution (numeric) | 5 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| WiFi | Da |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 7 BE201 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| BLUETOOTH | Da, Yes |
| Bluetooth version | 5.4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 2 |
| HDMI | Da |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt | 2, Da |
| Microphone in | Yes |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| USB Sleep-and-Charge ports | 3 |
| Temperature sensor | Yes |
| Hall sensor | Yes |
| Pointing device | Clickpad |
| Keyboard backlit | Yes |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Input device model | HP Premium Keyboard |
| Sistem de operare | |
| Intel® Turbo Boost Technology | Yes |
| HP segment | Business |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199896267656 |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Number of battery cells | 3 |
| Capacitate baterie | 62 |
| AC adapter frequency | 50 – 60 |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 |
| USB-C | Da |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Password protection | Yes |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Compliance certificates | GS mark, CCC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Width | 315.6 |
| Depth | 222 |
| Height (front) | 1.17 |
| Height (rear) | 1.55 |
| Keyboard included | Yes |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| UNSPSC-code | 43211503 |
| Manufacturer warranty | 1-year warranty and 90 day software limited warranty options depending on country. HP Worldwide Limited Warranty for the battery is aligned with the warranty period of the HP Hardware Product. Refer to http://www.hp.com/support/batterywarranty/ for additional battery information. On-site service and extended coverage is also available. HP Care Pack Services are optional extended service contracts that go beyond the standard limited warranties. To choose the right level of service for your HP product, use the HP Care Pack Services Lookup Tool at: http://www.hp.com/go/cpc . |










