Laptop HP ProBook 4 G1i, 16.0 inch WUXGA (1920×1200) Anti-Glare UWVA 300 nits Image Recognition, Intel Core U5-225H 14-core (1.7GHz up to 4.9GHz, 18MB)- 13 TOPS, video integrat Intel Graphics, RAM 16GB DDR5 5600Mhz (1x16GB), SSD 512GB PCIe NVMe, no ODD, Audio by Poly Studio, doua difuzoare stereo integrate, Webcam 5MP+IR, LAN 10/100/1000, WLAN Intel BE201 Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, Fingerprint Sensor, Porturi: 2x USB Type-A 5Gbs(1x charging)/2x USB Type-C 20Gbs(Power Delivery 3.0, DP 1.4)/ 1x HDMI 2.1/ 1x RJ45/ 1x headphone/microphone, adaptor 65W USB-C, Baterie 3 celule 56Wh RX Long Life Fast Charge, Tastatura HP iluminata cu taste numerice rezistenta la stropire, Pike Silver, Greutate 1.74 Kg, Dimensiuni 35.94 x 25.1 x 1.09cm, Windows 11 Pro 64bit, Next Gen AI PC, 1yw
Notebook SMB HP ProBook 4 G1i AI Wolf Pro Security
6.121,90 lei TVA inclus.
6 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| Wi-Fi | Yes |
| NB-Format | Regular |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| RAM | 16GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Full-size keyboard | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Luminozitate | 300 nt |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cores | 12 |
| Processor threads | 14 |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Performance cores | 2 |
| Efficient cores | 8 |
| Low Power Efficient-cores | 2 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.8 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.8 GHz |
| Low Power Efficient-core Base Frequency | 700 MHz |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor base power | 15 W |
| Maximum turbo power | 57 W |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, ONNX RT, OpenVINO, Windows ML |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Number of microphones | 2 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter power | 65 W |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Hall sensor | Yes |
| SSD interface | PCI Express |
| Original brand name | HP |
| RGB colour space | sRGB |
| Pointing device | Clickpad |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Processor cache type | L3 |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Temperature sensor | Yes |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| HP segment | Business |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| USB Sleep-and-Charge ports | 2 |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| HP front camera | HP Webcam 5MP |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Fast charging time (50%) | 30 min |
| Market positioning | Everyday |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 2 |
| Height (front) | 1.09 cm |
| Height (rear) | 1.7 cm |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Keyboard included | Yes |
| Copilot key | Yes |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Intel® vPro™ Platform Eligibility | No |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Conectivitate: | |
| Sistem de operare | |
| Camera Web | Full HD |
| NB-CPU | ULTRA 5 |
| Resolution | WUXGA |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | Intel |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Tip procesor | |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Destinat pentru | |
| sRGB coverage (typical) | 62.5% |
| Diagonala display | |
| Maximum internal memory | 48 GB |
| Colour gamut | 62.5% |
| Introduction year | 2025 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 7 BE201 |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| HP Artificial Intelligence | AI PC |
| Copilot+ PC | N/A |
| Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency | 2.4 GHz |
| NPU performance up to | 12 TOPs |
| Performance-core base frequency | 1.5 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.3 GHz |
| Model procesor | 225U |
| Processor model | 225U |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Microphone in | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| Product colour | Silver |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| Depth | 251 mm |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Display diagonal (metric) | 40.6 cm |
| Width | 359.4 mm |
| Weight | 1.74 kg |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Sustainability compliance | Yes |
| Number of battery cells | 3 |
| Colour name | Pike silver |
| Product type | Laptop |
| Country of origin | China, Thailand |
| HD type | WUXGA |
| Intel® Turbo Boost Technology | Yes |
| UNSPSC-code | 43211503 |
| Compliance certificates | CECP, CCC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Frecventa procesor | 4.8 GHz |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Producator | HP |
| Garantie |




