Samsung A16 A165F 6.7″ 4GB 128GB DualSIM Light Green
Samsung A16 A165F 6.7" 4GB 128GB DualSIM Light Green
587,55 lei TVA inclus.
Samsung Galaxy A16 , 17 cm (6.7″), 1080 x 2340 Pixel, 4 Giga Bites, 128 Giga Bites, 50 MP, Verde
1 în stoc
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| USB-Port | Yes |
|---|---|
| Fingerprint reader | Yes |
| USB connector type | USB Type-C |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Processor cores | 8 |
| Ambient light sensor | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Proximity sensor | Yes |
| Processor frequency | 2 GHz |
| Mobile network generation | 4G |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Auto focus | Yes |
| Rear camera flash | Yes |
| Video call | Yes |
| Position location | Yes |
| GLONASS | Yes |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Processor boost frequency | 2.2 GHz |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| BeiDou | Yes |
| Galileo | Yes |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Yes |
| Platform | Android |
| SIM card type | NanoSIM |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Display technology marketing name | Super AMOLED |
| Front camera aperture number | 2 |
| Browsing time (Wi-Fi) | 18 h |
| Tip Telefon | SmartPhone |
| Numar Nuclee | 8 |
| Dimensiune ecran | Peste 6 inch |
| Memorie RAM | 4 GB |
| Conectivitate internet | 4G |
| Rezolutie camera principala | Peste 30 Mp |
| Panel type | AMOLED |
| Rear camera type | Triple camera |
| Front camera type | Single camera |
| Third rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Form factor | Bar |
| Memorie interna | 128 GB |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Slow motion mode | Yes |
| 3G standards | UMTS, WCDMA |
| Geomagnetic sensor | Yes |
| Subscription type | No subscription |
| Browsing time (4G) | 19 h |
| Sloturi SIM | Hybrid SIM |
| SIM card capability | Hybrid Dual SIM |
Yes | |
| RAM capacity | 4 GB |
| Video capture resolution (max) | 1920 x 1080 pixels |
| Short Message Service (SMS) | Yes |
| Speakerphone | Yes |
| Vibrating alert | Yes |
| Culoare | |
| 5G standard | Not supported |
| Front camera resolution (numeric) | 13 MP |
| Speakers | Mono |
| Second rear camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Maximum memory card size | 1.5 TB |
| User memory | 108.3 GB |
| 3G bands supported | 850,900,2100 MHz |
| 4G bands supported | 700,800,850,900,1800,2100,2300,2500,2600 MHz |
| Producator | SAMSUNG |
| Garantie | |
| Diagonala display | |
| Denumire marketing tehnologie afișaj | Super AMOLED |
| Tip panel | AMOLED |
| Rezolutie display | 1080 x 2340 |
| Numărul de culori ale afișajului | 16 milioane de culori |
| Nuclee procesor | 8 |
| Frecvență boost procesor | 2,2 |
| Frecventa procesor | 2 |
| Memorie utilizator | 108,3 |
| Capacitate RAM | 4 |
| Capacitate stocare | 128 |
| Carduri de memorie compatibile | MicroSD (TransFlash) |
| Capacitatea maximă card de memorie | 1,5 |
| Rezoluție cameră foto posterioară (numerică) | 50 |
| Rezoluție a doua cameră spate (numeric) | 5 |
| Rezoluție a treia cameră spate (numeric) | 2 |
| Apertură cameră spate | 1,8 |
| Apertură a doua cameră spate | 2,2 |
| Număr diafragmă a treia cameră spate | 2,4 |
| Zoom digital | 10 |
| Tip cameră frontală | Cameră video unică |
| Rezoluție cameră foto frontală (numerică) | 13 |
| Apertură cameră față | 2 |
| Bliț cameră posterioară | Da |
| Rezolutia capturii video | 1920 x 1080 |
| Frecvență maximă cadre | 120 |
| Tip cameră spate | Cameră foto triplă |
| Auto focar | Da |
| Mod cu încetinitorul | Da |
| Rată mișcare cu încetinitorul | 120fps @HD |
| Capacitate SIM card | Dual SIM hibrid |
| Tip rețea mobilă | 4G |
| Tip card SIM | NanoSIM |
| Standarde 3G | UMTS, WCDMA |
| Standarde 4G | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Standard 5G | Nu este compatibil |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Standarde Wi-Fi | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| BLUETOOTH | Da |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Benzi 3G suportate | 850,900,2100 |
| Benzi 4G suportate | 700,800,850,900,1800,2100,2300,2500,2600 |
| Wi-Fi Direct | Da |
| Comunicaţii în câmp apropiat (NFC) | Da |
| Tip abonament | Fără abonament |
| Port USB | Da |
| Conector USB | USB tip-C |
| Versiune USB | 2.0 |
| Conectivitate pentru căşti | USB tip-C |
| Serviciu de mesaje scurte (SMS) | Da |
Da | |
| GPS | Da |
| GLONASS | Da |
| BeiDou | Da |
| Galileo | Da |
| Sistem Satelit Quasi-Zenith (QZSS) | Da |
| Locație poziție | Da |
| Factorul de formă | Bară |
| Culoarea produsului | Verde |
| Apel video | Da |
| Cititor de amprente | Da |
| Difuzor | Da |
| Alertă prin vibrare | Da |
| Difuzoare | Mono |
| Tipuri de fișiere audio suportate | 3GA, AAC, AMR, AWB, FLAC, IMY, M4A, De mijloc, MIDI, MP3, MXMF, OGA, OGG, OTA, RTTTL, RTX, WAV, XMF |
| Formate de comprimare | 3G2, 3GP, AV1, FLV, M4V, MKV, MP4, WEBM |
| Sistem de operare | |
| Baterie detașabilă | Nu |
| Performanţa bateriei | 5000 |
| Timp de navigare (Wi-Fi) | 18 |
| Timp de navigare (4G) | 19 |
| Durată playback audio wireless | 74 |
| Timp playback video wireless | 18 |
| Senzor de proximitate | Da |
| Accelerometru | Da |
| Senzor lumină ambientală | Da |
| Senzor magnetic | Da |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Putere încărcare necesară (min) | 10 |
| Putere încărcare necesară (max) | 25 |
| Clasa de eficienţă energetică | B |
| Încadrare eficiență energetică | De la A la G |
| Autonomie baterie per ciclu | 2710 |
| Durată de viață baterie în cicluri | 1200 |
| Clasa fiabilitate la cădere repetată | B |
| Clasă de reparare | C |
| Cod de Protecție Internațională (IP) | IP54 |
| Lățime | 77,9 |
| Adâncime | 7,9 |
| Înălţime | 164,4 |
| Greutate | 200 |
| Adaptor AC legat | Nu |
| Cabluri incluse | USB tip-C |
| Index reparații | 8.3 |







