Offer expires 31/03/2026.
Claim required: xerox.co.uk/claim
Ts&Cs apply.
* Standard Capacity
Is ease, reliability, and security too much to expect from your printer? What about seamless connectivity and vibrant color? Not if you’re a small or medium-sized business with remote employees. You need a hardworking printer that supports productivity instead of getting in the way.
Say hello to the Xerox® C325 Color Multifunction Printer (MFP). With minimal learning curve, this device has everything small work teams and home offices need.
Specificații tehnice
| Viteza imprimării | |
| Moduri de imprimare față-verso | Auto |
| Rezoluţia culorii | 4800 x 4800 DPI |
| Rezoluție imprimare pe negru | 1200 x 1200 DPI |
| Tehnologia tipăririi | Cu laser |
| Imprimare | Imprimare color |
| Imprimarea duplex | Da |
| Rezoluţia maximă | 4800 x 4800 DPI |
| Viteza de tipărire (negru, calitate normală, A4/US Letter) | 35 ppm |
| Viteza de tipărire (color, calitate normală, A4/US Letter) | 35 ppm |
| Timp de încălzire | 65 s |
| Timpul până la prima pagina (negru, normal) | 7,2 s |
| Timpul până la prima pagina (color, normal) | 7,5 s |
| Marginea de sus a tipăririi (min) | 4,2 mm |
| Marginea de jos a printării (min) | 4,2 mm |
| Marginea din stânga de tipărire (min) | 4,2 mm |
| Marginea din dreapta de tipărire (min) | 4,2 mm |
| Funcție tipărire N-in-1 | Da |
| Tipărire watermark | Da |
| Funcție broșurare | Da |
| Copiere | |
| Copiere duplex | Da |
| Mod copiere duplex | Auto |
| Copiere | Copiere color |
| Rezoluţie maximă de copiere | 600 x 600 DPI |
| Timp până la prima copie (negru, normal) | 6,8 s |
| Timp până la prima copie (color, normal) | 7,1 s |
| Numărul maxim de copii | 9999 copii |
| Redimensionare copiere | 25 – 400% |
| Funcție copiere N-in-1 | Da |
| Funcție ajustare background | Da |
| Funcție center erase/șterge centrul | Da |
| Funcție edge erase/șterge marginea | Da |
| Copiere watermark | Da |
| Marginea din stânga a copiei (metric) | 3 mm |
| Marginea din dreapta de copiere (metric) | 3 mm |
| Marginea de sus a copiei (metric) | 3 mm |
| Marginea de jos a copiei | 3 mm |
| Scanare | |
| Duplex de scanare | Da |
| Mod scanare duplex | Auto |
| Scanare | Scanare color |
| Rezoluţia optică de scanare | 600 x 600 DPI |
| Suprafață maximă scanare | 216 x 356 mm |
| Tip scanner | Scaner Flatbed & ADF |
| Tehnologie de scanare | CIS |
| Scanează către | E-mail, FTP, Network folder, PC-ul, USB |
| Viteză de scanare (color) | 30 ppm |
| Viteză scanare (negru) | 40 ppm |
| Formatele de imagine suportate | JPEG, TIFF |
| Formate de documente suportate | PDF, XPS |
| Drivere de scanare | ICA, TWAIN, WIA |
| Fax | |
| Trimitere faxuri | Trimitere fax color |
| Rezoluție fax (negru) | 600 x 600 DPI |
| Rezoluție fax (color) | 400 x 400 DPI |
| Viteză modem | 33,6 Kbit/s |
| Memorie fax | 18 Mega bites |
| Reapelare automată | Da |
| Redirecţionarea faxurilor | Da |
| Redirecționare fax către | E-mail, FTP, Fax |
| De reducere a auto | Da |
| Metode codificare faxuri | JBIG, JBIG2, JPEG, MH, MMR, MR |
| Caracteristici | |
| Volum de lucru (recomandat) | 0 – 6000 pagini pe luna |
| Ciclu de funcţionare (maxim) | 65000 pagini pe luna |
| Funcții duplex | Copie, Imprimă, Scanare |
| Număr cartușe de tipărire | 4 |
| Culori de imprimare | Negru, Cyan, Magenta, Galben |
| Limbi pagină descriere | HTML Direct Image Space, PCL 5, PCL 6, PDF 1.7, PostScript 3, XPS |
| Fonturi PCL | 94 |
| Număr de fonturi bitmap | 2 |
| Număr de fonturi scalabile | 163 |
| Capacitate de intrare & de ieșire | |
| Număr total tăvi intrare | 3 |
| Capacitate totală intrare | 901 foi |
| Capacitate totală ieșire | 200 foi |
| Capacitate intrare tavă hârtie 1 | 250 foi |
| Capacitate intrare tavă hârtie 2 | 650 foi |
| Alimentare documente automată (ADF) | Da |
| Capacitate tavă alimentare automată hârtie (ADF) | 50 foi |
| Alimentator manual | Da |
| Capacitate maximă de alimentare | 901 foi |
| Capacitate maximă de ieşire | 200 foi |
| Manipularea hârtiei | |
| Dimensiune maximă hârtie seria-A ISO | A4 |
| Mărimea maximă de tipărire | 216 x 356 mm |
| Tip tavă hârtie imprimare | Casetă coli dimensiune card, Plicuri, Heavy printing media, Etichete, Lightweight paper, Hârtie simplă |
| Formate ISO serie-A (A0…A9) | A4, A5 |
| Personalizat mass-media lăţime | 98 – 216 mm |
| Personalizat mass-media lungime | 148 – 356 mm |
| Greutate tavă hârtie imprimare | 60 – 216 g/m² |
| Mass-media de greutate, auto alimentator de documente | 52 – 120 g/m² |
| Conexiune | |
| Imprimare directă | Da |
| Port USB | Da |
| Conector USB | USB Tip-A / USB Tip-B |
| Număr porturi USB 2.0 | 3 |
| Reţea | |
| Wi-Fi | Da |
| Ethernet LAN | Da |
| Tehnologia cablării | 10/100/1000Base-T(X) |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Standarde Wi-Fi | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Wi-Fi Direct | Da |
| Algoritmi de securitate | AES, EAP-MD5, EAP-TLS, EAP-TTLS, LEAP, PEAP, WEP, WPA-Personal, WPA2, WPA2-Personal, WPA3 |
| Tehnologii mobile de imprimare | Apple AirPrint, Chromebook Native Print, Mopria Print Service |
| Performanță | |
| Capacitate internă de stocare | 8 TB |
| Suport media de stocare | eMMC |
| Memorie internă | 2000 Mega bites |
| Procesor încorporat | Da |
| Frecvență procesor | 1200 MHz |
| Numărul de nuclee de procesor | 4 |
| Nivel intensitate sunet (imprimare) | 54 dB |
| Nivel intensitate sunet (standby) | 14 dB |
| Nivel sunet (imprimare) | 69 dB |
| Nivel sunet (standby) | 31 dB |
| Design | |
| Culoarea produsului | Gri, Alb |
| Poziționare pe piață | Acasă & birou |
| Ecran încorporat | Da |
| Diagonala afișajului | 10,9 cm (4.3") |
| Tipul de control | Tactil |
| Afișaj color | Da |
| Managementul energiei | |
| Consum de energie (max) | 574 W |
| Consumul mediu de energie în timp ce imprimaţi | 383 W |
| Consum de energie (în aşteptare) | 25,5 W |
| Consum de energie (în repaos) | 1,3 W |
| Energy Star, Typical Electricity Consumption (TCE) | 0,51 kWh/săptămână |
| Tensiune AC intrare | 220 – 240 V |
| Frecvență de intrare AC | 57/63 Hz |
| Cerinţe de sistem | |
| Sisteme de operare Windows suportate | Windows 10, Windows 11 |
| Sisteme de operare Mac suportate | Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Sisteme de operare server suportate | Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Conditii de mediu | |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 10 – 32 °C |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 15 – 80% |
| Sustenabilitate | |
| Certificate de sustenabilitate | Blue Angel, ENERGY STAR, EPEAT |
| Greutate şi dimensiuni | |
| Lățime | 479 mm |
| Adâncime | 475 mm |
| Înălţime | 491 mm |
| Greutate | 27,1 kg |
| Alte caracteristici | |
| Fișă date de securitate | Da |
| Protocoale de reţea acceptate | TCP/IP: HTTP/HTTPS, IPP, LPR/LDP, Raw Socket Printing/Port 9100, IPv4/IPv6, MS Web Services WSD-Print, 802.1x, SNMP, ThinPrint, Microsoft Universal Print, Bonjour |
| CD Software | Da |
| CD documentație | Da |





