Cu un ecran LCD intuitiv, TD-4550DNWBFC este o imprimantă de etichete linerless pentru desktop, ușor de utilizat. Rezoluția profesională de imprimare face ca această imprimantă să fie ideală pentru imprimarea codurilor de bare 2D, care pot fi scanate și procesate rapid.Conectivitatea Bluetooth permite configurarea și setarea prin smartphone sau tabletă, folosind aplicația Mobile Deploy. În același timp, conectivitatea wireless elimină necesitatea cablurilor pentru rețea.Tehnologia de imprimare termică directă previne risipa de etichete pe suport. Imprimă exact lungimea de care ai nevoie cu cutterul automat preinstalat, dotat cu senzor pentru detectarea etichetei.
Specificații tehnice
| Viteza imprimării | |
| Tehnologia tipăririi | Direct termică |
| Culoare | Nu |
| Rezoluţia maximă | 300 x 300 DPI |
| Viteza de imprimare | 152 mm/sec |
| Lățime maximă imprimare | 10,8 cm |
| Înălțime maximă de imprimare | 3 m |
| Lungime minimă tipărire | 6,4 mm |
| Manipularea hârtiei | |
| Mărimea maximă de tipărire | 108 x 3000 mm |
| Instrument tăiere automată | Da |
| Lăţimea maximă etichetă | 11,8 cm |
| Diametrul maxim de roll | 12,7 cm |
| Conexiune | |
| Tehnologia de conectare | Prin cablu & Wireless |
| Ethernet LAN | Da |
| Wi-Fi | Da |
| Standarde Wi-Fi | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Da |
| Versiune Bluetooth | 4.2 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Da |
| Profiluri Bluetooth | GATT, HCRP, OPP, SPP |
| Port USB | Da |
| Număr porturi USB 2.0 | 1 |
| Porturi RS-232 | 1 |
| Tehnologii mobile de imprimare | Apple AirPrint |
| Performanță | |
| Limbi pagină descriere | ESC P |
| Memorie internă | 256 Mega bites |
| Memorie volatilă | 64 Mega bites |
| Built-in coduri de bare | AZTECCODE, CODABAR (NW-7), Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 93, Cod de Bare, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, GS1 DataBar Limited, GS1 DataBar Omnidirectional, GS1 DataBar Truncated, GS1-128, ITF, MSI, MaxiCode, PDF417, POSTNET, QR Code, UPC-A, UPC-E |
| Design | |
| Culoarea produsului | Negru, Alb |
| Ecran încorporat | Da |
| Ecran | LCD |
| Tipul de control | Butoane |
| Managementul energiei | |
| Tensiune AC intrare | 100 – 240 V |
| Frecvență de intrare AC | 50/60 Hz |
| Tip de sursă de curent | USB |
| Cerinţe de sistem | |
| Sisteme de operare Windows suportate | Windows 10, Windows 11 |
| Sisteme de operare server suportate | Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Sisteme mobile de operare suportate | Android 10, Android 10.0, Android 11.0, Android 12.0, Android 13.0, Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, iOS 10.0, iOS 11.0, iOS 11.4, iOS 12, iOS 13, iOS 13.4, iOS 14, iOS 14.5, iOS 15, iOS 16, iOS 9.0, iOS 9.1, iOS 9.2, iOS 9.3 |
| Sisteme de operare Linux suportate | Da |
| Conditii de mediu | |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 20 – 85% |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 10 – 90% |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 5 – 40 °C |
| Temperatură de depozitare (T-T) | -20 – 60 °C |
| Greutate şi dimensiuni | |
| Lățime | 266 mm |
| Adâncime | 261 mm |
| Înălţime | 336 mm |
| Greutate | 3,43 kg |
| Date logistice | |
| Înălțime brută palet | 14,2 cm |
| Greutate brută palet | 194 kg |
| Cutii ambalaj (exterior) per palet | 40 buc. |
| Cutii ambalaj (exterior) per strat palet | 8 buc. |
| Straturi per palet | 5 buc. |
| Produse per palet | 40 buc. |
| Detalii tehnice | |
| Tip palet | 800 x 1200 mm |
| Alte caracteristici | |
| Ţara de origine | China |
| Perioadă de garanție | 3 An(i) |




