Monitor ViewSonic 15.6″ TD1630-3, Touch: 10pts, Diagonal (inch): 15.6, Diagonal (cm): 39.6, Aspect ratio: 16:9, Panel: TN, Resolution: 1366×768, Refresh Rate: 60Hz, Response time GtG: 12ms, Brightness (max): 190 cd/m², Contrast (static) : 500:1, Contrast (dynamic): 10M:1, Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: sRGB, Color Gamut Coverage: 67%, Colours: 262k, Speakers: 1Wx2, VESA Wallmount: 75×75, Tilt: 15º / 50º, D-SUB: x1, HDMI: x1, USB Hub: x1 USB B 2.0, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor ViewSonic 15.6" TD1630-3
1.354,20 lei TVA inclus.
Viewsonic TD1630-3, 39,6 cm (15.6″), 1366 x 768 Pixel, HD, LCD, 12 ms, Negru
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 90% |
|---|---|
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Built-in USB hub | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Contrast ratio (typical) | 500:1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Display brightness | 220 cd/m² |
| Number of speakers | 2 |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Touch technology | Multi-touch |
| Display technology | LCD |
| Pallet gross width | 120 cm |
| RMS rated power | 2 W |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| DisplayPort | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Panel mounting interface | 75 x 75 mm |
| Boxe integrate | Da |
| Tip panel | TN |
| Portabil | Da |
| FreeSync | Nu |
| Panel type | TN |
| Vertical scan range | 56 – 75 Hz |
| Timp de răspuns monitor | 8 ms si peste |
| Screen shape | Flat |
| Touchscreen technology | Projected capacitive system |
| Number of simultaneous touchpoints | 10 |
| Contrast ratio (dynamic) | 10000000:1 |
| Sustainability certificates | ErP |
| Energy efficiency class (SDR) | B |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 6 kWh |
| Power supply type | AC |
| Rezoluție monitor | 1366 x 768 |
| Response time | 12 ms |
| Display number of colours | 262144 colours |
| Touchscreen type | Multi-user |
| Pixel Pitch | 0.252 x 0.252 mm |
| Horizontal scan range | 30 – 61 kHz |
| Audio input | 1 |
| Tilt angle range | 15 – 50° |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 391332 |
| Width (with stand) | 379.2 mm |
| Depth (with stand) | 37.1 mm |
| Height (with stand) | 247.1 mm |
| Weight (with stand) | 1.32 kg |
| Display viewable area (HxV) | 344.23 x 193.54 mm |
| VESA mounting | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| AMD FreeSync | No |
| Refresh rate | Sub 100 Hz |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Luminozitate maximă | Sub 250 cd/m2 |
| Diagonala monitor | Sub 16 inch |
| Destinat pentru | |
| Pallet gross length | 100 cm |
| Pallet gross height | 2.17 m |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Touchscreen | Yes |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6) |
| Display diagonal (metric) | 39.6 cm |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Built-in microphone | No |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 85% |
| Compliance certificates | CE, REACH, RoHS |
| Weight | 1.3 kg |
| Package weight | 2.5 kg |
| Package depth | 86 mm |
| Wall mountable | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50 – 60 Hz |
| Power consumption (typical) | 55 W |
| Viewing angle, horizontal | 90° |
| HD type | HD |
| Package width | 453 mm |
| Package height | 389 mm |
| Display resolution | 1366 x 768 pixels |
| Viewing angle, vertical | 60° |
| Cables included | AC, Audio (3.5mm), USB, VGA |
| Certification | CE, CE EMC, CB, RoHS, ErP, REACH, WEEE, EAC, UkrSEPRO, RCM, GEMS, BIS |
| Harmonized System (HS) code | 8528521000 |
| Producator | VIEWSONIC |
| Garantie |










