Monitor ViewSonic 24″ VG2408A-MHD, Diagonal (inch): 24, Diagonal (cm): 61, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 100Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (static) : 1300:1, Contrast (dynamic): 50M:1, Viewing angle: 178° (H) / 178° (V), Color Gamut Type: NTSC, Color Gamut Coverage: 0.77, Colours: 16.7M, Speakers: 2x2W, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -4° ~ 28°, HAS: 130mm, Pivot: Yes, Swivel: 360°, D-SUB: x1, HDMI: x1, DisplayPort: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor ViewSonic 24" VG2408A-MHD
649,38 lei TVA inclus.
Viewsonic VG2408A-MHD, 61 cm (24″), 1920 x 1080 Pixel, Full HD, LED, 5 ms, Negru
45 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Pivot | Yes |
|---|---|
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Cable lock slot | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1300:1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Number of speakers | 2 |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Display technology | LED |
| sRGB coverage (typical) | 99% |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| Pallet gross width | 120 cm |
| RMS rated power | 2 W |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Diagonala monitor | 23 – 25 inch |
| Tip panel | IPS |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Refresh rate | 100 – 144 Hz |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| Surface hardness | 3H |
| FreeSync | Nu |
| Response time | 5 ms |
| Power supply type | Internal |
| Contrast ratio (dynamic) | 50000000:1 |
| Cable management | Yes |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 17 kWh |
| Pixel Pitch | 0.275 x 0.275 mm |
| Screen shape | Flat |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Flicker-free technology | Yes |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Height (without stand) | 323 mm |
| Width (with stand) | 542 mm |
| Width (without stand) | 542 mm |
| Depth (without stand) | 44 mm |
| Colour gamut standard | sRGB |
| NTSC coverage (typical) | 77% |
| Weight (with stand) | 5.2 kg |
| Low Blue Light technology | No |
| Swivel angle range | 0 – 360° |
| Weight (without stand) | 3.2 kg |
| Tilt angle range | -4 – 28° |
| Depth (with stand) | 223 mm |
| Height (with stand) | 516.2 mm |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Colour depth | 8 bit |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Adjustable height (max) | 13 cm |
| Destinat pentru | |
| Pallet gross length | 100 cm |
| Pallet gross height | 2.15 m |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 61 cm (24) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 90% |
| HD type | Full HD |
| Package depth | 172 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Swivelling | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Weight | 5.2 kg |
| Power consumption (max) | 18 W |
| Power consumption (typical) | 16 W |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Package weight | 6.8 kg |
| Package height | 398 mm |
| Package width | 609 mm |
| Harmonized System (HS) code | 8528521000 |
| Producator | VIEWSONIC |
| Garantie |










