Monitor Dell Gaming Alienware 24.5”, 62.18 cm, Maximum preset resolution: HDMI: 1920 x 1080 at 255 Hz, DisplayPort: 1920 x 1080 at 360 Hz, Screen type: Active matrix-TFT LCD, Panel Type: Fast IPS, Backlight: WLED, Display screen coating: Anti-glare treatment of the front polarizer (3H) hard coating, Aspect ratio: 16:9, Pixel per inch (PPI): 89.91, Contrast ratio: 1000 to 1 (typical), Viewing angle: 178° (vertical) typical, 178° (horizontal) typical, Response Time (Gray to Gray): 0.5ms (gray-to-gray min), 1ms (gray-to-gray most observed) in Extreme Mode, 2 ms gray to gray in Super Fast Mode, 3 ms gray to gray in Fast Mode, Brightness: White Luminance 400 cd/m² (typical), Color depth: 16.78 million colors (RGB 8bits), Color gamut: 99% sRGB (typical), Adjustability: Height adjustable stand: 0 mm to 110 mm, Tilt: -5° to 21°, Swivel: -20° to 20°, Pivot: -90° to 90°, VESA mounting holes (100 mm x 100 mm – behind the attached VESA Cover), Connectivity: 2 x HDMI 2.0 ports (HDCP 2.2), 1 x DisplayPort 1.4 (HDCP 2.2), 1 x USB-B 3.2 Gen1 upstream port, 4 x USB-A 3.2 Gen1 downstream ports, 1 x Headphone port (3.5 mm jack), 1 x Line-out port for speakers, Cable management: Yes, Dell Display Manager (DDM) Compatibility: Easy Arrange and other key features, Security: Security lock slot (cable lock sold separately), What’s in the box: Stand riser, Stand base, 1 x Power cable, USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) upstream cable (1.8 m), DisplayPort cable (1.8 m) (DisplayPort to DisplayPort), DisplayPort cable (1.0 m) (Mini DisplayPort to DisplayPort) , Dimensions (with stand): Height (extended): 500.25 mm, Height (compressed): 390.25 mm, Width: 555.19 mm, Depth: 243.70 mm, Weight with stand assembly and cables: 5.77 kg, 3- Years Advanced Exchange Service and Limited Hardware Warranty
Monitor LED Gaming Dell Alienware AW2523HF, 24.5inch, TFT LCD, 0.5ms,
2.746,01 lei TVA inclus.
Alienware AW2523HF, 62,2 cm (24.5″), 1920 x 1080 Pixel, Full HD, LCD, 0,5 ms, Negru
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Pivot | Yes |
|---|---|
| Touch | No |
| Wi-Fi | No |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 90% |
| Plug and Play | Yes |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Charging port type | DC-in jack |
| HDMI version | 2.0 |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Maximum refresh rate | 360 Hz |
| sRGB coverage (typical) | 99% |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| Operating altitude | 0 – 5000 m |
| Non-operating altitude | 0 – 12192 m |
| Diagonala monitor | 23 – 25 inch |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| FreeSync | Da |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| Backlight type | W-LED |
| Surface hardness | 3H |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Front bezel colour | Black |
| Detachable stand | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Power supply type | Internal |
| HDR | Da |
| Display brightness (typical) | 400 cd/m² |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Number of upstream ports | 1 |
| HDCP version | 2.2 |
| USB cable length | 1.8 m |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| Weight (with stand) | 5.4 kg |
| Cable management | Yes |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 16 kWh |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 21° |
| Input current | 1.5 A |
| Stand included | Yes |
| Response time | 0.5 ms |
| Swivel angle range | -20 – 20° |
| Dell ComfortView technology | Yes |
| Dell Display Manager (DDM) compatibility | Yes |
| Feet colour | Black |
| Refresh rate | Peste 300 Hz |
| Supported video modes | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080p, 2160p |
| Response time (fast) | 3 ms |
| Pixel Pitch | 0.2829 x 0.2829 mm |
| Pixel density | 89.91 ppi |
| Viewable size, horizontal | 54.3 cm |
| Viewable size, vertical | 30.3 cm |
| Viewable size diagonal | 6.22 cm |
| Response time (extreme) | 0.5 ms |
| Heat dissipation | 254.37 BTU/h |
| Heat dissipation (typical) | 55.69 BTU/h |
| Smart modes | RPG, Sports |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 25 kWh |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1253618 |
| Width (with stand) | 555.2 mm |
| Depth (with stand) | 243.7 mm |
| Height (with stand) | 390.2 mm |
| Width (without stand) | 555.2 mm |
| Depth (without stand) | 66.7 mm |
| Height (without stand) | 325.8 mm |
| Weight (without stand) | 3.45 kg |
| Bezel width (side) | 5.9 mm |
| Bezel width (top) | 5.72 mm |
| Bezel width (bottom) | 1.75 cm |
| LFD-Screen-Size | 24.x" |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | |
| Screen-Tech | TN-LEDs |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Quick start guide | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Display diagonal | 62.2 cm (24.5) |
| AC input frequency | 50 – 60 Hz |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Package height | 460 mm |
| Package weight | 9 kg |
| Height adjustment | 11 cm |
| Package width | 224 mm |
| Power consumption (max) | 74.5 W |
| Power consumption (typical) | 15.8 W |
| LED indicators | Power, Stand-by |
| Display diagonal (metric) | 62.18 cm |
| Package depth | 705.1 mm |
| Cables included | AC, DisplayPort, DisplayPort to Mini DisplayPort, USB Type-A to Micro-USB Type-B |
| Producator | DELL |
| Garantie | |
| Rezolutie display | 1920×1080, Full HD |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip panel | Fast IPS, IPS, LCD |
| Tip retroiluminare | W-LED |
| Ecran tactil | Nu |
| Luminozitate afișaj (tipică) | 400 |
| Timp de răspuns monitor | 0,5, Sub 1 ms |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Formă ecran | Plat |
| Rezoluții grafice suportate | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 800, 1600 x 1200 (UXGA), 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Moduri video suportate | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080p, 2160p |
| Rația de contrast (tipică) | 1000:1 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 360 |
| Unghiul de vizionare, orizontal | 178 |
| Unghiul de vizionare, vertical | 178 |
| Numărul de culori ale afișajului | 16.78 milioane culori |
| Timp răspuns (rapid) | 3 |
| Nivel pixel | 0,283 x 0,283 |
| Densitate pixeli | 89,91 |
| Dimensiune zonă vizibilă, orizontală | 54,3 |
| Dimensiune zonă vizibilă, verticală | 30,3 |
| Diagonală zonă vizibilă | 6,22 |
| Diagonala display | |
| Interval Dinamic Ridicat (HDR) suportat | Da |
| Duritate suprafață | 3H |
| Adâncime de culoare de | 8 |
| Acoperire sRGB (tipic) | 99 |
| Dell ComfortView technology | Da |
| Response time (extreme) | 0,5 |
| Disiparea căldurii | 254,37 |
| Disipare căldură (tipică) | 55,69 |
| NVIDIA G-SYNC | Nu |
| AMD FreeSync | Da |
| Tip AMD FreeSync | FreeSync Premium |
| Supot tip VESA Adaptative Sync | Da |
| Tehnologie Flicker-free | Da |
| Moduri Smart | FPS, RPG, Sporturi |
| Difuzoare încorporate | Nu |
| Cameră încorporată | Nu |
| Poziționare pe piață | Gaming |
| Culoarea produsului | Negru |
| Culoare ramă frontală | Negru |
| Stand detașabil | Da |
| Culoare picioare | Negru |
| Hub USB încorporat | Da |
| Număr porturi upstream | 1 |
| Număr de porturi USB Tip-B conectare upstream | 1 |
| Număr porturi USB Tip-A downstream | 4 |
| HDMI | Da |
| HDMI | 2, Da |
| Versiune HDMI | 2.0 |
| DisplayPort | Da |
| Versiune DisplayPort | 1.4 |
| Ieșire căști | Da |
| Ieșiri căști | 1 |
| Conectivitate pentru căşti | 3.5 mm |
| HDCP | Da |
| Versiune HDCP | 2.2 |
| Tip port încărcare | Mufă DC-in |
| Mufă jack CC-intrare | Da |
| WiFi | Nu |
| Montaj VESA | Da |
| Interfață montare panou | 100 x 100 |
| O mai bună gestionare cablu | Da |
| Slot cablu de siguranță | Da |
| Ajustare a înălţimii | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 11 |
| Pivot | Da |
| înclinare | -90 – 90 |
| Rotire | Da |
| Interval unghi rotire | -20 – 20 |
| Ajustare înclinare | Da |
| Unghi de înclinare | -5 – 21 |
| Afișaj pe ecran (OSD) | Da |
| Priza si Pornire | Da |
| Indicatori LED-uri | Curent, Mod Stand-by |
| Clasă eficiență energetică (SDR) | E |
| Clasă eficiență energetică (HDR) | G |
| Consum energetic (SDR) la 1000 de ore | 16 |
| Consum de energie (tipic) | 15,8 |
| Consum de energie (în aşteptare) | 0,3 |
| Consum de energie (max) | 74,5 |
| Consum de energie (oprit) | 0,3 |
| Tensiune AC intrare | 100 – 240 |
| Frecvență de intrare AC | 50 – 60 |
| Curent de intrare | 1.5 |
| Tipul sursei de energie | Intern |
| Încadrare eficiență energetică | De la A la G |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 0 – 40 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | -20 – 60 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 10 – 80 |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 5 – 90 |
| Altitudinea de operare | 0 – 5000 |
| Altitudinea de ne-operabilitate | 0 – 12192 |
| Lăţime (cu stand) | 555,2 |
| Adâncime (cu stand) | 243,7 |
| Înălţime (cu stand) | 390,2 |
| Lățime (fără stand) | 555,2 |
| Adâncime (fără stand) | 66,7 |
| Înălțime (fără stand) | 325,8 |
| Greutate | 3,45, 5,4 |
| Lățime ramă (lateral) | 5,9 |
| Lățime ramă (sus) | 5,72 |
| Lățime ramă (jos) | 1,75 |
| Lăţime de ambalaj | 224 |
| Adâncimea de ambalaj | 705,1 |
| Înălţime de ambalaj | 460 |
| Greutatea pachetului | 9 |
| Lungime cablu USB | 1,8 |
| Stativ inclus | Da |
| Cabluri incluse | AC, DisplayPort, De la DisplayPort la Mini DisplayPort, USB Tip-A |
| Ghid de iniţiere rapidă | Da |
| Lungime cablu DisplayPort | 1,8 |
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR |
| Nu conține | PVC/BFR |
| Fără metale grele | Hg (mercur ) |
| Compatibilitate Manager Afișaj Dell (DDM) | Da |
| Conţinut pachet | 1x USB 3.2 Gen1 (5 Gbps) upstream cable |










