Monitor BQ 24″ SW242Q, Diagonal (inch): 24, Diagonal (cm): 60, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 2560×1600, Refresh Rate: 60Hz, Response time GtG: 5 ms, Brightness (max): 400 cd/m², Contrast (static) : 1000:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: 100% sRGB;98% DCI-P3;99% Adobe RGB, Colours: 1.07B, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+20, HAS: 120mm, Pivot: Yes, Swivel: -30/30, HDMI: x1, DisplayPort: x1, USB Hub: x1 USB-C/ x2 USB 3.1/ x1 USB B, USB-C: x1 USB -C, USB-C Power Delivery: 90W, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor BQ 24" SW242Q, Diagonal (inch): 24, Diagonal (cm): 60,
3.081,56 lei TVA inclus.
BenQ SW242Q, 61,2 cm (24.1″), 2560 x 1600 Pixel, WQXGA, LED, 5 ms, Negru
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| MNT-Resolution | WUXGA |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 24.x" |
| Pivot | Yes |
| Screen-Format | 16:9 |
| Tech-3D | No |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| LED backlight | Yes |
| Panel type | IPS |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| HDMI version | 2.0 |
| Display technology | LED |
| Headphone out | Yes |
| Swivel angle range | -30 – 30° |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Diagonala monitor | 23 – 25 inch |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Display surface | Matt |
| HDCP | Yes |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| FreeSync | Nu |
| Response time | 5 ms |
| HDR | Da |
| USB Type-C | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Display brightness (typical) | 400 cd/m² |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| Number of USB Type-C upstream ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery up to | 90 W |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| HDCP version | 2.2 |
| sRGB coverage (typical) | 100% |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 26 kWh |
| Number of OSD languages | 18 |
| Screen shape | Flat |
| Pivot angle | 0 – 90° |
| Rata de aspect | 16:10 |
| Hardware calibration | Yes |
| Weight (without stand) | 6.1 kg |
| Adobe RGB coverage | 99% |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 29 kWh |
| USB Type-C downstream ports quantity | 2 |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1600 |
| Weight (with stand) | 7.8 kg |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| AMD FreeSync | No |
| Tilt angle range | -5 – 20° |
| Refresh rate | Sub 100 Hz |
| Pixel density | 125 ppi |
| Width (with stand) | 533.2 mm |
| Depth (with stand) | 262.6 mm |
| Height (with stand) | 452.6 mm |
| Width (without stand) | 364.4 mm |
| Depth (without stand) | 219.1 mm |
| Height (without stand) | 539.8 mm |
| Screen-Tech | IPS-LEDs |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | |
| Producator | BENQ |
| Garantie | |
| Rezolutie display | 2560×1600, WQXGA |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Tip panel | IPS, LED |
| Retroiluminare LED | Da |
| Ecran tactil | Nu |
| Luminozitate afișaj (tipică) | 400 |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms, 5 |
| Suprafață de afișare | Mată |
| Formă ecran | Plat |
| Rația de contrast (tipică) | 1000:1 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 |
| Unghiul de vizionare, orizontal | 178 |
| Unghiul de vizionare, vertical | 178 |
| Numărul de culori ale afișajului | 1.07 miliarde de culori |
| Densitate pixeli | 125 |
| Diagonala display | |
| Interval Dinamic Ridicat (HDR) suportat | Da |
| Tehnologie High Dynamic Range (HDR) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Acoperire sRGB (tipic) | 100 |
| Acoperire Adobe RGB | 99 |
| NVIDIA G-SYNC | Nu |
| AMD FreeSync | Nu |
| Difuzoare încorporate | Nu |
| Cameră încorporată | Nu |
| Culoarea produsului | Negru |
| Hub USB încorporat | Da |
| Versiune hub USB | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Număr de porturi USB Tip-B conectare upstream | 1 |
| Număr de porturi USB Tip-C conectare upstream | 1 |
| Număr porturi USB Tip-C downstream | 2 |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Putere USB Redată până la | 90 |
| HDMI | Da |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.0 |
| DisplayPort | Da |
| Versiune DisplayPort | 1.4 |
| Ieșire căști | Da |
| Ieșiri căști | 1 |
| Conectivitate pentru căşti | 3.5 mm |
| HDCP | Da |
| Versiune HDCP | 2.2 |
| Montaj VESA | Da |
| Interfață montare panou | 100 x 100 |
| Ajustare a înălţimii | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 12 |
| Pivot | Da |
| înclinare | 0 – 90 |
| Rotire | Da |
| Interval unghi rotire | -30 – 30 |
| Ajustare înclinare | Da |
| Unghi de înclinare | -5 – 20 |
| Afișaj pe ecran (OSD) | Da |
| Limbi afișaj pe ecran (OSD) | Arabă, Chineză simplificată, Chineză tradițională, Cehă, Germană, Olandeză, Engleză, Spaniolă, Franceză, Ungară, Italiană, Japoneză, Coreeană, Poloneză, Portugheză, Română, Rusă, Suedeză |
| Numărul de limbi OSD | 18 |
| Clasă eficiență energetică (SDR) | G |
| Clasă eficiență energetică (HDR) | G |
| Consum energetic (SDR) la 1000 de ore | 26 |
| Consum energetic (HDR) la 1000 de ore | 29 |
| Consum de energie (tipic) | 27 |
| Consum de energie (în aşteptare) | 0,5 |
| Consum de energie (max) | 170 |
| Tensiune AC intrare | 100 – 240 |
| Încadrare eficiență energetică | De la A la G |
| Lăţime (cu stand) | 533,2 |
| Adâncime (cu stand) | 262,6 |
| Înălţime (cu stand) | 452,6 |
| Lățime (fără stand) | 364,4 |
| Adâncime (fără stand) | 219,1 |
| Înălțime (fără stand) | 539,8 |
| Greutate | 6,1, 7,8 |
| Calibrare hardware | Da |










