Monitor BenQ 24″ RD240Q, Diagonal (inch): 24, Diagonal (cm): 61, Aspect ratio: 16:10, Panel: IPS, Resolution: 2560×1600, Refresh Rate: 60Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness (max): 300 cd/m², Contrast (static) : 1000:1, Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: DCI-P3, Color Gamut Coverage: 95%, Colours: 1.07B, Speakers: 2Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+20, HAS: 110mm, Pivot: Yes, Swivel: +15°~-15°, HDMI: x1, DisplayPort: x1, USB Hub: x3 USB-A 3.2, USB-C: x1 (Data, DP Alt Mode), USB-C Power Delivery: 90W, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor BenQ 24" RD240Q
2.388,81 lei TVA inclus.
BenQ RD240Q, 61,2 cm (24.1″), 2560 x 1600 Pixel, WQXGA, LCD, 5 ms, Negru
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Pivot | Yes |
|---|---|
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| LED backlight | Yes |
| Market positioning | Business |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| HDMI version | 2.0 |
| Number of speakers | 2 |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LCD |
| Headphone out | Yes |
| USB Type-C downstream ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Diagonala monitor | 23 – 25 inch |
| Touchscreen | Nu |
| Portabil | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| HDCP | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Response time | 5 ms |
| Cable lock slot | No |
| Power supply type | Internal |
| HDR | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| USB Power Delivery up to | 90 W |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| HDCP version | 2.2 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 3 |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| G-Sync | Nu |
| FreeSync | Nu |
| USB Type-C | Da |
| Boxe integrate | Da |
| Culoare monitor | Negru |
| Weight (with stand) | 7.6 kg |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Colour gamut | 95% |
| Swivel angle range | -15 – 15° |
| Energy efficiency class (HDR) | F |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 23 kWh |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m² |
| Weight (without stand) | 5 kg |
| Pivot angle | -45 – 45° |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Bronze, TCO |
| Power consumption (average) | 20 W |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 23 kWh |
| Display surface | Anti-glare |
| RMS rated power | 4 W |
| Luminozitate maximă | 300 cd/m² |
| Height (without stand) | 355.6 mm |
| Smart modes | ePaper |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1600 |
| Rata de aspect | 16:10 |
| Rezolutie display | 2560×1600, WQXGA |
| Depth (without stand) | 71.3 mm |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Tip panel | IPS, LCD |
| Built-in camera | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Retroiluminare LED | Da |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Ecran tactil | Nu |
| Tilt angle range | -5 – 20° |
| Luminozitate afișaj (tipică) | 300 |
| Timp de răspuns monitor | 5, 5ms |
| Refresh rate | Sub 100 Hz |
| Pixel density | 125 ppi |
| Suprafață de afișare | Anti-strălucire |
| Bundled software | Display Pilot 2 |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Width (with stand) | 533.6 mm |
| Formă ecran | Plat |
| Depth (with stand) | 228.6 mm |
| Rația de contrast (tipică) | 1000:1 |
| Height (with stand) | 522.1 mm |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 |
| Width (without stand) | 533.6 mm |
| Unghiul de vizionare, orizontal | 178 |
| Video colour modes | Cinema, Custom, Night |
| Unghiul de vizionare, vertical | 178 |
| Numărul de culori ale afișajului | 1.07 miliarde de culori |
| DVI | Nu |
| Densitate pixeli | 125 |
| Destinat pentru | |
| Diagonala display | |
| Producator | BENQ |
| Interval Dinamic Ridicat (HDR) suportat | Da |
| Garantie | |
| Tehnologie High Dynamic Range (HDR) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Standard gamă de culori | DCI-P3 |
| Gamă de culori | 95 |
| Tehnologie Flicker-free | Da |
| Tehnologie Low Blue Light (Emisie Redusă de Lumină Albastră) | Da |
| Moduri Smart | ePaper |
| Număr de difuzoare | 2 |
| Puterea RMS | 4 |
| Difuzoare încorporate | Da |
| Cameră încorporată | Nu |
| Poziționare pe piață | Companii |
| Culoarea produsului | Negru |
| Hub USB încorporat | Da |
| Versiune hub USB | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Număr porturi USB Tip-A downstream | 3 |
| Număr porturi USB Tip-C downstream | 1 |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Putere USB Redată până la | 90 |
| HDMI | Da |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.0 |
| DisplayPort | Da |
| Versiune DisplayPort | 1.4 |
| Ieșire căști | Da |
| Ieșiri căști | 1 |
| HDCP | Da |
| Versiune HDCP | 2.2 |
| Montaj VESA | Da |
| Interfață montare panou | 100 x 100 |
| Montare pe perete | Da |
| Slot cablu de siguranță | Nu |
| Ajustare a înălţimii | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 11 |
| Pivot | Da |
| înclinare | -45 – 45 |
| Rotire | Da |
| Interval unghi rotire | -15 – 15 |
| Ajustare înclinare | Da |
| Unghi de înclinare | -5 – 20 |
| Afișaj pe ecran (OSD) | Da |
| Limbi afișaj pe ecran (OSD) | Arabă, Chineză simplificată, Chineză tradițională, Cehă, Germană, Olandeză, Engleză, Spaniolă, Franceză, Ungară, Italiană, Japoneză, Coreeană, Poloneză, Portugheză, Română, Rusă, Suedeză |
| Clasă eficiență energetică (SDR) | F |
| Clasă eficiență energetică (HDR) | F |
| Consum energetic (SDR) la 1000 de ore | 23 |
| Consum energetic (HDR) la 1000 de ore | 23 |
| Consum de energie (tipic) | 22,6 |
| Consum de energie (în aşteptare) | 0,4 |
| Consum de energie (max) | 178 |
| Consum de energie (mediu) | 20 |
| Consum de energie (oprit) | 0,3 |
| Tensiune AC intrare | 100 – 240 |
| Tipul sursei de energie | Intern |
| Încadrare eficiență energetică | De la A la G |
| Lăţime (cu stand) | 533,6 |
| Adâncime (cu stand) | 228,6 |
| Înălţime (cu stand) | 522,1 |
| Lățime (fără stand) | 533,6 |
| Adâncime (fără stand) | 71,3 |
| Înălțime (fără stand) | 355,6 |
| Greutate | 5, 7,6 |
| Ghid de iniţiere rapidă | Da |
| Software în grup | Display Pilot 2 |
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, EPEAT Bronze, TCO |
| Moduri culoare video | Cinema, Personalizat, Noapte |










