Laptop Dell Vostro 3530, 15.6 inch FHD (1920 x 1080) 120Hz 250 nits WVA Anti- Glare LED Backlit Narrow Border Display, Carbon Black Palmrest with Finger Print Reader, Carbon Black, 13th Generation Intel Core i3-1305U (10 MB cache, 5 cores, 6 threads, up to 4.50 GHz), Intel(R) UHD Graphics, 8GB, 8GBx1, DDR4, 2666MHz, 256GB M.2 PCIe NVMe Solid State Drive, Realtek Wi-Fi 5 RTL8821CE, 1×1, 802.11ac, MU-MIMO, Bluetooth(R) wireless card, Realtek 8821CE Wireless Driver, 65 Watt AC Adapter, 3- Cell Battery, 41WHr (Integrated), English International Backlit Keyboard with Numeric Keypad, External ports: Network port: 1 x Flip-Down RJ45 Ethernet port, USB ports: 1 x USB 3.2 Gen 1 port, 1 x USB 2.0 port, 1 x USB 3.2 Gen 1 Type-C port, Audio port: 1 x universal audio port, Video port: 1 x HDMI 1.4 port, Media-card reader: 1 x SD-card slot, Power- adapter port: 1 x DC-in port (4.50 mm standard plug), Security-cable slot: 1 x wedge-shaped lock slot, Internal slots: 1 x M.2 2230/2280 slot for solid-state drive, 1 x M.2 2230 slot for WLAN, Wi-Fi/Bluetooth, Memory specifications: Memory slots: 2 x SODIMM slots, Memory type: DDR4, Memory speed: 2666 MHz, Maximum memory configuration: 16 GB, Dimensions and weight: Front height: 16.96 mm, Rear height: 19.00 mm, Width: 358.50 mm, Depth: 235.56 mm, Weight (minimum): 1.66 kg, Ubuntu 22.04 LTS, 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
Laptop Dell Vostro 3530 15.6 inch FHD 120Hz, Intel i3-1305U,
2.922,95 lei TVA inclus.
DELL Vostro 3530, Intel® Core™ i3, 39,6 cm (15.6″), 1920 x 1080 Pixel, 8 Giga Bites, 256 Giga Bites, Ubuntu Linux
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| NB-SSD-Capacity | 256GB |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| SSD capacity | 256 GB |
| Password protection | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory | 8 GB |
| Rezoluție | 1920 x 1080 |
| Luminozitate | 250 nt |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Nu |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Total storage capacity | 256 GB |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Mobile network connection | No |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Market positioning | Business |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Pixel density | 141 ppi |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Speaker power | 2 W |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter power | 65 W |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Wedge |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Operating shock | 110 G |
| Non-operating shock | 160 G |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| Total SSDs capacity | 256 GB |
| Battery charge indicator | Yes |
| On-board graphics card model | Intel® UHD Graphics |
| Front camera resolution (numeric) | 0.92 MP |
| Charging port type | DC-in jack |
| Operating system language | Multilingual |
| Intel Flex Memory Access | Yes |
| Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Yes |
| CPU configuration (max) | 1 |
| Embedded options available | No |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Yes |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Processor family | Intel® Core™ i3 |
| Processor model | i3-1305U |
| Processor generation | Intel Core i3-13xxx |
| Processor cores | 5 |
| Processor boost frequency | 4.5 GHz |
| Performance-core boost frequency | 4.5 GHz |
| Efficient-core boost frequency | 3.3 GHz |
| Processor cache | 10 MB |
| Configurable TDP-down | 12 W |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 8 GB |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Power adapter barrel connector | 4.5 mm |
| Operating system installed | Ubuntu Linux |
| Execute Disable Bit | Yes |
| Battery capacity | 41 Wh |
| AC adapter output current | 3.34 A |
| AC adapter output voltage | 19.5 V |
| Operating altitude | 0 – 3048 m |
| Non-operating altitude | 0 – 10668 m |
| Contrast ratio (typical) | 600:1 |
| Height (front) | 1.7 cm |
| Height (rear) | 1.9 cm |
| Touchscreen | Nu |
| BLUETOOTH | Da |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Camera Web | HD |
| Cititor Card | Da |
| Refresh rate | 120 Hz |
| Conectivitate: | |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | Intel |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Destinat pentru | |
| Model placa video | Intel UHD Integrated Graphics |
| _old2_Capacitate stocare | 32 – 512GB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Compatible memory cards | SD, SDHC, SDXC |
| Battery voltage | 11.25 V |
| Width | 358.5 mm |
| Depth | 235.6 mm |
| Housing material | Plastic |
| Battery weight | 190 g |
| Nume culoare | Carbon Black |
| Colour name | Carbon Black |
| Tipul de produs | Laptop |
| Weight | 1.66 kg |
| Culoarea produsului | Negru |
| Producator | DELL |
| Factorul de formă | Clapetă |
| Garantie | |
| Material carcasă | Din material plastic |
| Poziționare pe piață | Companii |
| Diagonala display | |
| Ecran tactil | Nu |
| Rezolutie display | 1920×1080, Full HD |
| Tip panel | IPS |
| Retroiluminare LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Luminozitate afişaj | 250 |
| Densitate pixeli | 141 |
| Model culori RGB | NTSC |
| Gamă de culori | 45 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 120 |
| Rația de contrast (tipică) | 600:1 |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| Generație procesor | Intel Core i3-13xxx |
| Model procesor | 1305U, i3-1305U |
| Nuclee procesor | 5 |
| Frecvență boost procesor | 4,5 |
| Frecvență îmbunătățită nucleu de performanță | 4,5 |
| Frecvență îmbunătățită nucleu de eficiență | 3,3 |
| Memorie cache procesor | 10 |
| Tip procesor cache | Cache inteligent |
| TDP-down configurabilă | 12 |
| Memorie RAM | 8 GB |
| Tip de memorie internă | DDR4-SDRAM |
| Memorie viteza de ceas | 2666 |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 1 x 8 |
| Sloturi pentru memorii | 2x SO-DIMM |
| Maximum de memorie internă | 16 |
| Canale de memorie | Cu două canale |
| Capacitate totală de stocare | 256 |
| Suport media de stocare | SSD |
| Capacitate totală SSDs | 256 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | 256 GB |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 4.0 |
| Tip stocare | |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Cititor card integrat | Da |
| Carduri de memorie compatibile | SD, SDHC, SDXC |
| Model adaptor grafic dedicat | Indisponibil |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Adaptor procesor grafic separat | Nu |
| Placă grafică | Intel® UHD Graphics |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel® UHD Graphics |
| Numărul de difuzoare incorporate | 2 |
| Puterea difuzorului | 2 |
| Microfon încorporat | Da |
| Cameră foto frontală | Da |
| Rezoluție cameră foto frontală (numerică) | 0,92 |
| Rezoluție cameră foto frontală | 1280 x 720 |
| Tip cameră frontală HD | HD |
| Capturarea vitezei video | 30 |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Tipul antenei | 2×2 |
| Model controller WLAN | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Producător controler WLAN | Intel |
| Ethernet LAN | Da |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100,1000 |
| Număr porturi USB 2.0 | 1 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 1 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-C | 1 |
| Ethernet LAN | Da, Yes |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 1.4 |
| Port combo caști/microfon | Da |
| Adaptor curent cu mufă | 4.5 |
| Aparat de | Touchpad |
| Tastatură numerică | Da |
| Limbă sistem de operare | Multi-lingvistic |
| Sistem de operare | |
| Intel® Flex Memory Access | Da |
| Intel® VT-x cu Extended Page Tables (EPT) | Da |
| Execute Disable Bit (funcționalitate protecție) | Da |
| Configurație CPU (max) | 1 |
| Opțiuni încorporate disponibile | Nu |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Da |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Da |
| Tehnologia bateriei | Polimer Litiu (LiPo) |
| Numărul de celule baterie | 3 |
| Capacitate baterie | 41 |
| Tensiune baterie | 11,25 |
| Baterie timp de reîncărcare | 4 |
| Încărcare rapidă | Da |
| Indicator încărcare baterie | Da |
| Greutate baterie | 190 |
| Disiparea puterii pentru adaptorul AC | 65 |
| Frecvenţa adaptorului AC | 50 – 60 |
| Voltajul de intrare pentru adaptorul AC | 100 – 240 |
| Adaptor AC de ieşire uzitat | 3,34 |
| Voltajul de ieşire al adaptorului AC | 19.5 |
| Mufă jack CC-intrare | Da |
| Slot cablu de siguranță | Da |
| Tip slot cablu cu sistem de blocare | Wedge |
| Modulul platformei de încredere | Da |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Protecție parolă | Da |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 0 – 35 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | -40 – 65 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 10 – 90 |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 0 – 95 |
| Altitudinea de operare | 0 – 3048 |
| Altitudinea de ne-operabilitate | 0 – 10668 |
| Şoc de operare | 110 |
| Non-şoc de operare | 160 |
| Vibraţii de operare | 0,66 |
| Non-vibraţii de operare | 1,3 |
| Lățime | 358,5 |
| Adâncime | 235,6 |
| Înălţime (faţă) | 1,7 |
| Înălţime (spate) | 1,9 |
| Greutate | 1,66 |
| Cabluri incluse | AC |










