Desktop Workstation HP Z2 G1i Tower, Intel Core Ultra 7 265K 20-core (3.9GHz, up to 5.5GHz, 30MB), video dedicat nVIDIA RTX 2000 Ada 16 GB, RAM 32GB DDR5 5600MHz (2x16GB), SSD 1TB PCIe-5×4 2280 M.2, no ODD, LAN 10/100/1000, porturi: 6x USB Type-A 10Gbps/ 3x USB Type-A 480Mbps/ 2x USB Type-C 20Gbps/ 1x DP 1.4/ Audio Jack/ 1x RJ-45, sloturi: 2 M.2 2280 PCIe 4 x4; 1 M.2 2230 for WLAN; 1 M.2 2280 PCIe 5 x4; 1 PCIe 4 x1 mechanical (x4 electrical); 1 PCIe 4 x4 mechanical (x16 electrical); 1 PCIe 4 x4, HP 320K v2 Keyboard, HP Wired 320M Mouse, Realtek ALC3205, Sursa 700W, Black, greutate 8.6 kg, Microsoft Windows 11 Pro 64bit, 1yw
Desktop Workstation HP Z2 G1i Tower, Intel Core Ultra 7
14.561,07 lei TVA inclus.
HP Z2 Tower G1i, Intel Core Ultra 7, 265K, 32 Giga Bites, DDR5-SDRAM, 1 TB, Windows 11 Pro
2 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| VGA | Yes |
|---|---|
| Wi-Fi | No |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| WS-CPU | Intel-Core-i |
| WS-Format | Tower |
| SSD capacity | 1 TB |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Password protection | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Intel Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Discrete graphics card | Yes |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Discrete graphics memory type | GDDR6 |
| Processor boost frequency | 5.5 GHz |
| Non-ECC | Yes |
| Low halogen | Yes |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| Discrete graphics card model | NVIDIA RTX 2000 Ada |
| Processor cache type | L3 |
| HP segment | Business |
| Market positioning | Performance |
| Processor cache | 30 MB |
| Number of discrete graphics cards | 1 |
| On-board graphics card family | Intel Graphics |
| HP Support Assistant | Yes |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 2 |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Discrete graphics card memory | 16 GB |
| Keyboard included | Yes |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.4 GHz |
| Performance cores | 8 |
| Processor cores | 20 |
| Efficient cores | 12 |
| Mouse included | Yes |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Processor threads | 20 |
| Mouse connectivity | Wired |
| Keyboard connectivity | Wired |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Chassis type | Tower |
| Placement supported | Vertical |
| Display included | No |
| Power supply input voltage | 100 – 240 V |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 6 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Number of 5.25 bays | 1 |
| Power Supply | 700 W |
| Processor base power | 125 W |
| Audio Chip | Realtek ALC3205 |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT, TCO |
| Format desktop | Tower |
| Producător procesor | Intel |
| Unitate optica | Nu |
| HDD | None |
| Tip RAM | non-ECC |
| BLUETOOTH | Nu |
| Wireless | Nu |
| SSD | 1TB |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Tip | DDR5 |
| Placa video dedicata | Dedicata |
| Sloturi memorie | 4 |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 2000 Series |
| Model placa video | RTX 2000 Ada |
| Maximum internal memory | 256 GB |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| GPU performance up to | 8 TOPs |
| Performance-core base frequency | 3.9 GHz |
| Efficient-core base frequency | 3.3 GHz |
| Maximum turbo power | 250 W |
| Introduction year | 2025 |
| Destinat pentru | |
| Total processor performance up to | 33 TOPs |
| Motherboard chipset | Intel W880 |
| Product colour | Black |
| Memory slots | 4x DIMM |
| Sustainability compliance | Yes |
| Height | 175 mm |
| Package depth | 490 mm |
| Colour name | Black |
| Product type | Workstation |
| Country of origin | Czech Republic |
| Depth | 426 mm |
| Package width | 590 mm |
| Package height | 295 mm |
| Weight | 8.6 kg |
| Width | 175 mm |
| Package weight | 12.5 kg |
| Processor model | 265K |
| SSD interface | PCI Express 5.0 |
| Intel® Turbo Boost Technology | Yes |
| HP Artificial Intelligence | AI Workstation, AI PC |
| Input device model | HP Wired 320M Mouse |
| UNSPSC-code | 43211515 |
| Producator | HP |
| Garantie | |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| Generație procesor | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Model procesor | 265K |
| Nuclee procesor | 20 |
| Fire de execuție procesor (threads) | 20 |
| Frecvență boost procesor | 5,5 |
| Nuclee performanță | 8 |
| Nuclee eficiente | 12 |
| Frecvență miez performance-core Max Turbo | 5,4 |
| Frecvență multi-miez Max Turbo | 4,6 |
| Frecvență de bază nucleu de performanță | 3,9 |
| Frecvență bază nucleu de eficiență | 3,3 |
| Memorie cache procesor | 30 |
| Tip procesor cache | L3 |
| Putere bază procesor | 125 |
| Putere turbo maximă | 250 |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Da |
| Suport pentru efecte Windows Studio | Da |
| Cadre date AI acceptate de NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Performanță totală a procesorului până la | 33 |
| Performanță NPU până la | 13 |
| Performanță GPU până la | 8 |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Maximum de memorie internă | 256 |
| Tip de memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 2 x 16 |
| Sloturi pentru memorii | 4x DIMM |
| Memorie viteza de ceas | 5600 |
| Non-ECC | Da |
| Rată transfer date de memorie | 5600 |
| Capacitate totală de stocare | 1 |
| Suport media de stocare | SSD |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Număr de discuri de stocare instalate | 1 |
| Capacitate totală SSDs | 1 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | Da |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 5.0 |
| Tip stocare | |
| Adaptor procesor grafic separat | Da |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Model adaptor grafic dedicat | NVIDIA RTX 2000 Ada |
| Adaptor memorie discrete graphics | 16 |
| Tip memorie grafică dedicată | GDDR6 |
| Număr adaptori grafici dedicați | 1 |
| Producător placă GPU integrată | Intel |
| Placă grafică | Intel Graphics, NVIDIA |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel Graphics |
| Ethernet LAN | Da |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100,1000 |
| Tehnologia cablării | 10/100/1000Base-T(X) |
| WiFi | Nu |
| Număr porturi USB 2.0 | 3 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Tip-A | 6 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 2x2 Tip-C | 2 |
| DisplayPort | 2 |
| Versiune DisplayPort | 1.4 |
| Microfon, Jack line-in | Da |
| Tip de sasiu | Tower |
| Nume culoare | Black |
| Plasare acceptată | Vertical |
| Număr de bay-uri de 5.25" | 1 |
| Culoarea produsului | Negru |
| Anul lansării | 2025 |
| Ţara de origine | Republica Cehă |
| Poziționare pe piață | Performanță |
| Chipset-ul plăcii de bază | Intel W880 |
| Cip audio | Realtek ALC3205 |
| Protecție parolă | Da |
| Protectie cu Parolă | BIOS, La pornire |
| Tipul de produs | Stație de lucru |
| Sistem de operare | |
| Tehnologie Intel® Turbo Boost | Da |
| HP Support Assistant | Da |
| HP Artificial Intelligence | AI Workstation, AI PC |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199251670503 |
| Segment HP | Companii |
| Sursa de alimentare | 700 |
| Sursa de alimentare tensiune de intrare | 100 – 240 |
| Sursa de alimentare de frecvenţă de intrare | 50/60 |
| Halogen redus | Da |
| Compatibil cu măsurile de sustenabilitate | Da |
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, EPEAT, TCO |
| Lățime | 175 |
| Adâncime | 426 |
| Înălţime | 175 |
| Greutate | 8,6 |
| Lăţime de ambalaj | 590 |
| Adâncimea de ambalaj | 490 |
| Înălţime de ambalaj | 295 |
| Greutatea pachetului | 12,5 |
| Mouse inclus | Da |
| Conectivitate mouse | Prin cablu |
| Tastatură inclusă | Da |
| Conectivitate tastatură | Prin cablu |
| Model dispozitiv intrare | HP Wired 320M Mouse |
| Ecran inclus | Nu |
| Cod UNSPSC | 43211515 |
| Garanție producător | Garanţia limitată pentru 1 an (1/1/1) include 1 an pentru componente, manoperă şi reparaţii la sediu. Termenii şi condiţiile diferă în funcţie de ţară. Se aplică anumite restricţii şi excluderi. |











