Canon i-SENSYS MF461dw II MONO LASER MFP, Format: A4, Functii: Imprimare, copiere şi scanare, Viteza printare: 36ppm, Rezolutie: 1200 x 1200 dpi, FPO. 5 sec., Limbaje printare: UFRII, PCL 5e1, PCL6, Adobe® PostScript2, Copiere: o fata – 36ppm, duplex-30.2 Ipm, Rezolutie copiere: 600 x 600 dpi, Copii multiple: Până la 999 de exemplare, Marire, micsorare: 25-400% în trepte de 1%, Scanare: Color, 600 x 600 dpi pana la 9600 x 9600 dpi, 24 biti, Tonuri de gri: 256 niveluri, Compatibilitate: TWAIN, WIA, ICA, Scanare catre email, cloud, iFax, alimentare cu hartie: Standard-250+100 coli, ADF 50coli, Max.-900 coli, Interfata: USB, Retea, WI-FI, Volum lunar recomandat: 750 – 4.000 de pagini pe lună, Max. 80.000 pagini, Procesor: 1200Mhz, Memorie: 1GB, Stocare: 4Gb, se livreaza cu toner de 3.000 pagini, Consumabile; 070(3k pagini), 070H (10200 pagini), Optionale: Modul de alimentare cu casetă AH1 (casetă de 550 de coli).2 ani garanție comercială + 1 an suplimentar gratuit
Canon i-SENSYS MF461dw II MONO LASER MFP, Format: A4, Functii:
1.494,52 lei TVA inclus.
Canon i-SENSYS MF461dw II, Cu laser, Imprimare mono, 1200 x 1200 DPI, A4, Imprimare directă, Negru, Alb
29 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB-Port | Yes |
| Display | LCD |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Market positioning | Business |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Internal storage capacity | 4 GB |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Internal memory | 1024 MB |
| Processor frequency | 1200 MHz |
| Printing | Mono printing |
| Faxing | No |
| Printing colours | Black |
| Total number of input trays | 1 |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex copying | Yes |
| Duplex copying mode | Auto |
| Scanning | Colour scanning |
| Duplex scanning | Yes |
| Total input capacity | 250 sheets |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| Power consumption (sleep) | 0.9 W |
| Multi-Purpose tray input capacity | 100 sheets |
| Maximum copy resolution | 600 x 600 DPI |
| Copier resize | 25 – 400% |
| Scanner type | ADF scanner |
| Print technology | Laser |
| Copying | Mono copying |
| N-in-1 copy function | Yes |
| N-in-1 copy function (N=) | 2, 4 |
| ID-card copy function | Yes |
| Output colour depth | 24 bit |
| Number of print cartridges | 1 |
| Duplex functions | Copy, Print, Scan |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.31 kWh/week |
| Secure printing | Yes |
| Maximum number of copies | 999 copies |
| Total output capacity | 150 sheets |
| Input colour depth | 24 bit |
| Greyscale levels | 256 |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 36 ppm |
| MF-Format | A4 |
| MAXIMUM-RESOLUTION | 1200 x 1200 DPI |
| Paper tray media weight | 60 – 120 g/m² |
| Maximum duty cycle | 80000 pages per month |
| Envelopes sizes | C5, Com-10, DL, Monarch |
| Warm-up time | 14 s |
| Time to first page (black, normal) | 5 s |
| Recommended duty cycle | 750 – 4000 pages per month |
| Maximum input capacity | 900 sheets |
| Non-ISO print media sizes | Executive, Legal, Letter, Oficio, Statement |
| Management protocols | SNMPv1, SNMPv3 |
| Mobile printing technologies | Apple AirPrint, Canon PRINT Business, Mopria Print Service |
| Power consumption (printing) | 480 W |
| Page description languages | PCL 5e, PCL 6, PostScript 3, UFRII |
| Multi-Purpose Tray media weight | 60 – 199 g/m² |
| Scan drivers | ICA, TWAIN, WIA |
| Time to first copy (black, normal) | 6.1 s |
| Scan to | Cloud, E-mail, FTP, PC, USB |
| Paper tray media types | Envelopes, Heavy paper, Labels, Plain paper, Postcard, Recycled paper, Thin paper |
| Custom media width | 105 – 215.9 mm |
| Custom media length | 128 – 355.6 mm |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Format | |
| Resolutie maxima imprimare: | 1200 x 1200 DPI |
| Alimentator automat: | Da |
| Volum lunar imprimare | peste 50.001 pagini |
| Color-or-Mono | Black&White |
| Conectivitate: | |
| MF-Interface | USB+LAN+WLAN |
| Monthly-Volume | max-100.000pgs |
| Built-in processor | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Direct printing | Yes |
| Weight | 16.3 kg |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Built-in display | Yes |
| Width | 420 mm |
| Product colour | Black, White |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 30 °C |
| Control type | Touch |
| Depth | 460 mm |
| Power consumption (standby) | 8 W |
| Power consumption (max) | 1280 W |
| Height | 375 mm |
| Fax | No |
| Tehnologie tipărire | Cu laser |
| Producator | CANON |
| Imprimare color | Imprimare mono |
| Garantie | |
| Rezoluţia maximă | 1200 x 1200 |
| Viteza imprimare | 30-40 ppm, 36 |
| Timp de încălzire | 14 |
| Timpul până la prima pagina (negru, normal) | 5 |
| Secure de imprimare | Da |
| Duplex | Automatic, Da |
| Mod copiere duplex | Auto |
| Copiere | Copiere mono |
| Rezoluţie maximă de copiere | 600 x 600 |
| Timp până la prima copie (negru, normal) | 6,1 |
| Numărul maxim de copii | 999 |
| Redimensionare copiere | 25 – 400 |
| Funcție copiere N-in-1 | Da |
| N-în-1 copy funcţie (N=) | 2, 4 |
| Funcție copiere card-ID | Da |
| ADF | Da, Yes |
| Scanare | Scanare color |
| Rezoluţia optică de scanare | 600 x 600 |
| Tip scaner | Scanner ADF |
| Scanează către | Cloud, E-mail, FTP, PC-ul, USB |
| Intensitate culoare intrare | 24 |
| Intensitate culoare ieșire | 24 |
| Scala nivel culoare gri | 256 |
| Drivere de scanare | ICA, TWAIN, WIA |
| Trimitere faxuri | Nu |
| Volum de lucru (recomandat) | 750 – 4000 |
| Ciclu de funcţionare (maxim) | 80000 |
| Funcții duplex | Copie, Imprimă, Scanare |
| Număr cartușe de tipărire | 1 |
| Culori imprimare | Negru |
| Limbi pagină descriere | PCL 5e, PCL 6, PostScript 3, UFRII |
| Număr total tăvi intrare | 1 |
| Capacitate totală intrare | 250 |
| Capacitate totală ieșire | 150 |
| Tavă utilizări multiple | Da |
| Capacitate tavă multifuncțională | 100 |
| Capacitate maximă de alimentare | 900 |
| Format hârtie | A4 |
| Tip tavă hârtie imprimare | Plicuri, Hârtie groasă, Etichete, Hârtie simplă, Cărți poștale, Hârtie reciclată, Hârtie subțire |
| Formate ISO serie-A (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Formate ISO serie-B (B0...B9) | B5 |
| Dimensiuni suporturi imprimare non-ISO | Executiv, Legal, Letter, Oficio, Statement |
| Dimensiuni plicuri | C5, Com-10, DL, Monarch |
| Personalizat mass-media lăţime | 105 – 215,9 |
| Personalizat mass-media lungime | 128 – 355,6 |
| Greutate tavă hârtie imprimare | 60 – 120 |
| Multi-Purpose Tray greutate mass-media | 60 – 199 |
| Imprimare directă | Da |
| Port USB | Da |
| WiFi | Da |
| Ethernet LAN | Da |
| Tehnologia cablării | 10/100/1000Base-T(X) |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100,1000 |
| Standarde Wi-Fi | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Algoritmi de securitate | WPA2-AES, WPA2-EAP, 64-bit WEP, WPA2-PSK, 128-bit WEP, WPA2-TKIP, WPA-AES, WPA-EAP, WPA-PSK, WPA-TKIP |
| Protocoale de administrare | SNMPv1, SNMPv3 |
| Tehnologii mobile de imprimare | Apple AirPrint, Canon PRINT Business, Mopria Print Service |
| Capacitate stocare | 4 GB |
| Memorie RAM | 1 GB |
| Procesor încorporat | Da |
| Frecventa procesor | 1200 |
| Culoarea produsului | Negru, Alb |
| Poziționare pe piață | Companii |
| Ecran încorporat | Da |
| Ecran | LCD |
| Tipul de control | Tactil |
| Consum de energie (max) | 1280 |
| Consumul mediu de energie în timp ce imprimaţi | 480 |
| Consum de energie (în aşteptare) | 8 |
| Consum de energie (în repaos) | 0,9 |
| Energy Star, Typical Electricity Consumption (TCE) | 0,31 |
| Tensiune AC intrare | 220 – 240 |
| Frecvență de intrare AC | 50/60 |
| Sisteme de operare Windows suportate | Windows 10, Windows 11 |
| Sisteme de operare Mac suportate | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.7.5 Lion, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Sisteme de operare Linux suportate | Da |
| Sisteme de operare server suportate | Windows Server 2019, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2022, Windows Server 2016, Windows Server 2012 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 20 – 80 |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 10 – 30 |
| Lățime | 420 |
| Adâncime | 460 |
| Înălţime | 375 |
| Greutate | 16,3 |










