Laptop Lenovo IdeaPad Slim 5 14IPH11, 14″ WUXGA (1920×1200) OLED 400nits Glossy, 100% DCI-P3, 60Hz, DisplayHDR™ True Black 500, Intel Core™ Ultra 7 355, 8C (4P + 4LPE) / 8T, Max Turbo up to 4.7GHz, 12MB Intel® Smart Cache; Copilot+ PC; Up to 49 TOPS, video Integrated Intel® Graphics, RAM 2x 8GB SODIMM DDR5-5600; Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable; Up to 32GB DDR5-5600 offering, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, microSD Card Reader, Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Audio™, FHD 1080p + IR with Privacy Shutter, ToF Sensor, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On; 1x USB-A (USB 5Gbps); 2x USB-C® (USB 10Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.2; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x microSD card reader, No Power Adapter, Baterie Integrated 60Wh, Backlit, English, Breeze Moss, Greutate 1.37 kg, Dimensiuni 313.4 x 222 x 16.9 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Courier/Carry in from 2Y Courier/Carry in (CPN), Accesorii None, Free DOS
Laptop Consumer Lenovo IdeaPad Slim 5 14IPH11, cu procesor Intel
7.145,20 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Tip placa video | |
|---|---|
| Producator placa video | Intel |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Luminozitate | 400 nt |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| USB 3.1 | Da |
| Chipset | Intel® SoC Platform |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio |
| Microphone | 2x, Array |
| Bundled software | None |
| Other Security | Camera privacy shutter |
| Operating System | None |
| Security Chip | Firmware TPM 2.0 Enabled |
| Camera | FHD 1080p + IR with Privacy Shutter, ToF Sensor |
| Max Memory | Up to 32GB DDR5-5600 offering |
| Other Certifications | TÜV Rheinland® Low Blue Light (Hardware Solution) |
| Graphics | Integrated Intel® Graphics |
| Card Reader | microSD Card Reader |
| Speakers | Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Audio™ |
| Touchpad | Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 75 x 120 mm (2.95 x 4.72 inches) |
| Surface Treatment | Anodizing Sandblasting |
| WLAN + Bluetooth | Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| AI PC Category | Copilot+ PC |
| Storage | 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Keyboard | Backlit, English |
| Case Material | Aluminium (Top), Aluminium (Bottom) |
| Mil-Spec Test | MIL-STD-810H military test passed (21 test items) |
| Ethernet | No Onboard Ethernet |
| Base Warranty | 2-year, Courier or Carry-in |
| Bundled Accessories | None |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| BLUETOOTH | Da |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Conectivitate: | |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Sistem de operare | |
| Producător procesor | Intel |
| Tip display | OLED |
| Tip procesor | |
| Pen | Pen Not Supported |
| Green Certifications | ErP Lot 6/26 |
| Dimensions (WxDxH) | 313.4 x 222 x 16.9 mm (12.34 x 8.74 x 0.67 inches) |
| Destinat pentru | |
| Diagonala display | |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Battery | 60Wh |
| Copilot+ PC | N/A |
| Memory slots | Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable |
| Frecventa procesor | 4.7 GHz |
| WWAN | WWAN Not Supported |
| Fingerprint reader | No fingerprint reader |
| Model procesor | 355 |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | N/A |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | Integrated |
| Power Adapter | No Power Adapter |
| Processor | Intel Core™ Ultra 7 355, 8C (4P + 4LPE) / 8T, Max Turbo up to 4.7GHz, 12MB Intel® Smart Cache |
| NPU | Up to 49 TOPS |
| Memory | 2x 8GB SODIMM DDR5-5600 |
| Max Storage Support | Up to two drives, 2x M.2 SSD • M.2 2242 SSD up to 1TB |
| Standard Ports | 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On |
| Included Upgrade | 3Y Courier/Carry in from 2Y Courier/Carry in (CPN) |
| Screen-to-Body Ratio | 90% AAR (active area ratio) |
| Weight | Starting at 1.37 kg (3.02 lbs) |
| Case Color | Breeze Moss |
| Display | 14 WUXGA (1920×1200) OLED 400nits Glossy, 100% DCI-P3, 60Hz, DisplayHDR™ True Black 500 |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |



