Desktop Lenovo Yoga Mini 01IPH11 , Intel Core™ Ultra X7 358H, 16C (4P + 8E + 4LPE) / 16T, Max Turbo up to 4.8GHz, 18MB Intel® Smart Cache; Copilot+ PC; Up to 50 TOPS, video Integrated Intel® Arc™ B390 GPU, RAM 1x 32GB Soldered LPDDR5x-8533; Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel; 32GB soldered memory, not upgradable, 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, no Card Reader, , 2.5GbE (RJ-45), Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 6.0, Porturi: Rear: 1x Thunderbolt™ 4; 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2) with USB PD-in; 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2); 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2); 1x HDMI® 2.1 TMDS; 1x 2.5GbE Ethernet (RJ-45); Left: 1x Thunderbolt™ 4; 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm), 100W 90% Adapter, Firmware TPM 2.0 integrated in SoC, None, None, Single speaker, 2W x1, None, Seashell, greutate 0.6 kg, dimensiuni 130 x 130 x 48.6 mm, 2-year, Courier or Carry-in, Free DOS, Green Certifications: ErP Lot 3/7; GREENGUARD®; RoHS compliant
Desktop Lenovo Yoga Mini 01IPH11 , Intel Core™ Ultra X7
8.977,46 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Capacity-HDD | no-HDD |
|---|---|
| Capacity-SSD | 1TB |
| Microsoft-OS | No |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| RAM | 32GB |
| Chipset | Intel® SoC Platform |
| Optical | None |
| Bundled software | None |
| Included Upgrade | None |
| Operating System | None |
| Storage | 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Card Reader | No card reader |
| Ethernet | 2.5GbE (RJ-45) |
| AI PC Category | Copilot+ PC |
| Max Memory | 32GB soldered memory, not upgradable |
| Base Warranty | 2-year, Courier or Carry-in |
| Pen | Pen Not Supported |
| Keyboard | None |
| Expansion Slots | Two M.2 slots (one for WLAN, one for SSD) |
| Security Chip | Firmware TPM 2.0 integrated in SoC |
| Microphone | Dual Microphone |
| Green Certifications | ErP Lot 3/7 |
| Mouse | None |
| Producător procesor | Intel |
| Placa video dedicata | Integrata |
| Tip stocare | |
| Unitate optica | Nu |
| BLUETOOTH | Da |
| Wireless | Da |
| HDD | None |
| Tip RAM | non-ECC |
| Sistem Operare Desktop PC | Fara OS |
| SSD | 1TB |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Format desktop | MiniPC |
| Sloturi memorie | N/A |
| Model placa video | Intel Integrated Graphics |
| DT-CPU | Intel |
| Rear Ports | 1x Thunderbolt™ 4 |
| Case Color | Seashell |
| Tip procesor | |
| Destinat pentru | |
| Serie placa video | Intel Arc Graphics |
| Tip | LPDDR5X |
| Memory slots | Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel |
| WWAN | WWAN Not Supported |
| NPU | Up to 50 TOPS |
| Graphics | Integrated Intel® Arc™ B390 GPU |
| Model procesor | 358H |
| Processor | Intel Core™ Ultra X7 358H, 16C (4P + 8E + 4LPE) / 16T, Max Turbo up to 4.8GHz, 18MB Intel® Smart Cache |
| Memory | 32GB Soldered LPDDR5x-8533 |
| Max Storage Support | One drive, up to 2TB M.2 SSD |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3341S codec |
| Speakers | Single speaker, 2W x1 |
| Power Supply | 100W 90% Adapter |
| System Lighting | Lighting LED |
| Form factor | Mini (0.65L) |
| Dimensions (WxDxH) | 130 x 130 x 48.6 mm (5.12 x 5.12 x 1.913 inches) |
| Weight | Around 0.6 kg (1.3 lbs) |
| Left Ports | 1x Thunderbolt™ 4 |
| Right Ports | 1x Power button with fingerprint module |
| Other Security | Wi-Fi® Sensing Human Presence Detection |
| WLAN + Bluetooth | Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2 + BT6.0 |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |



