Monitor Lenovo ThinkVision P49w-30, 49” IPS, DQHD (5120×1440), Anti- glare, 32:9, Curvature: 3800R, Brightness: 350 nits, Contrast ratio: 2000:1, Refresh Rate: 60Hz, Response time: 4 ms (Extreme mode) / 6 ms (Typical mode), Dot / Pixel Per Inch: 109 dpi, Color Gamut: 99% sRGB, 98% DCI-P3, View angle: 178 / 178, Stand: Tilt, Swivel, Height Adjust Stand, Side Bezel Width: 2.1 mm, Dimensions with Stand: 576.3 x 1215.1 x 253.9 mm, Power Comsuption (Typical / Maximum): 66W / 250W, Power Adapter: Integrated, Weight (Including Stand): 15.8 kg , I/O Ports: 4x USB 3.2 Gen 1, 1x USB-C® 3.2 Gen 1, 1x USB-B 3.2 Gen 1, 1x Thunderbolt™ 4 Out, 1x Thunderbolt 4 In, 2x HDMI® 2.1, 1x DP 1.4, 1x Thunderbolt™ 4 in, 1x Thunderbolt 4 out, 1x RJ45, Ethernet (10M/100M/1000M), Speakers: 5Wx2, ENERGY STAR® Certified, TCO 9.0, TCO edge 2.0, EPEAT™ Gold, RoHS, Eyesafe® Display 2.0, TÜV Low Blue Light (Hardware solution), TÜV Rheinland® Eye Comfort, Special Features: Factory Calibration: Avg. Delta E
Monitor Lenovo ThinkVision P49w-30, 49'' IPS, DQHD (5120×1440), Anti- glare,
7.155,46 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Power consumption (off) | 0.5 W |
|---|---|
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| LED backlight | Yes |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| Cable lock slot | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LED |
| Headphone out | Yes |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| USB Type-C downstream ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Audio output | Yes |
| Tip panel | IPS |
| Webcam | Nu |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| Backlight type | W-LED |
| Front bezel colour | Black |
| Detachable stand | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| FreeSync | Nu |
| Power supply type | Internal |
| Diagonala monitor | Peste 41 inch |
| USB Type-C | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Number of upstream ports | 2 |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| Built-in KVM switch | Yes |
| Swivel angle range | -45 – 45° |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| Ecran Curbat: | Da |
| Cable management | Yes |
| Montare VESA | Nu |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Pixel density | 109 ppi |
| Colour gamut | 98% |
| Response time | 6 ms |
| Contrast ratio (dynamic) | 3000000:1 |
| Response time (fast) | 4 ms |
| RMS rated power | 10 W |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| Tilt angle range | -5 – 23.5° |
| Bezel width (side) | 2.1 mm |
| Bezel width (top) | 2.1 mm |
| Power cable length | 1.8 m |
| Compatible operating systems | Windows 10, Windows 11 |
| Stand included | Yes |
| Thunderbolt | Da |
| Colour depth | 10 bit |
| Rezoluție monitor | 5120 x 1440 |
| Rata de aspect | 32:9 |
| Native aspect ratio | 32:9 |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 45 kWh |
| USB Power Delivery up to | 100 W |
| Feet colour | Black |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | No |
| Contrast ratio (typical) | 2000:1 |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 82 kWh |
| Screen curvature rating | 3800R |
| Pixel Pitch | 0.234 x 0.234 mm |
| Viewable size, horizontal | 119.8 cm |
| Viewable size, vertical | 33.7 cm |
| Weight (with stand) | 15.8 kg |
| Panel mounting interface | 100 x 100,100 x 200 mm |
| Width (with stand) | 1215.1 mm |
| Depth (with stand) | 253.9 mm |
| Height (with stand) | 576.3 mm |
| Width (without stand) | 1215.1 mm |
| Depth (without stand) | 110.4 mm |
| Height (without stand) | 370.1 mm |
| Weight (without stand) | 11.1 kg |
| Bezel width (bottom) | 1.97 cm |
| HDMI ports quantity | 2 |
| VESA mounting | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Built-in camera | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| Screen shape | Curved |
| Refresh rate | Sub 100 Hz |
| Brightness | ≤400cd/m2 |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | |
| DisplayPort out quantity | 0 |
| Adjustable height (max) | 15.5 cm |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Quick start guide | Yes |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Built-in microphone | No |
| Package height | 525 mm |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Height adjustment | Yes |
| Swivelling | Yes |
| Package weight | 23.3 kg |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Colour name | Raven Black |
| Display diagonal | 124.5 cm (49) |
| Display resolution | 5120 x 1440 pixels |
| Power consumption (max) | 265 W |
| Package depth | 282 mm |
| Power consumption (typical) | 58 W |
| HD type | DQHD |
| Package width | 1310 mm |
| Cables included | AC, DisplayPort, Thunderbolt, USB Type-A to USB Type-B |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |

















