Scanner HP Scanjet Enterprise Flow N9120, dimensiune A3, tip flatbed ,viteza scanare: max 120ppm/240ipm, duplex, ADF 200 coli, rezolutieoptica 600dpi, rezolutie hardware 600x600dpi, senzor CCD, software:drivere HP Scan, ISIS, WIA, Kofax VRS Pro, Nuance PaperPort, I .R.I.SReadiris Pro, I.R.I.S Cardiris, scan to: Scan to e-mail; Save-to-NetworkFolder; Save-to-USB drive; Send to FTP, duty cycle 20000pag/zi, OptionalHP Jetdirect 2900nw Print Server J8031A.
Scanner HP Scanjet Enterprise Flow N9120, dimensiune A3, tip flatbed
27.272,11 lei TVA inclus.
HP ScanJet Enterprise Flow N9120 fn2, 297 x 432 mm, 600 x 600 DPI, 120 ppm, 120 ppm, 240 ipm, 240 ipm
Disponibil pentru pre-comenzi
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| USB-Port | Yes |
|---|---|
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Cable lock slot | Yes |
| HP segment | Business |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Power supply type | AC |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Drivers included | Yes |
| Processor frequency | 1200 MHz |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT |
| Scanner type | Flatbed scanner |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5, B6 |
| Duplex scanning | Yes |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Power consumption (sleep) | 1.2 W |
| Maximum scan resolution | 600 x 600 DPI |
| Greyscale levels | 256 |
| Other operating systems supported | Linux |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A3, A4, A5, A6 |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 200 sheets |
| Colour scanning | Yes |
| Duplex ADF scan speed (b/w, A4) | 240 ipm |
| Duplex ADF scan speed (colour, A4) | 240 ipm |
| Scan drivers | ISIS, TWAIN, WIA |
| Maximum scan size | 297 x 432 mm |
| ADF scan speed (b/w, A4) | 120 ppm |
| ADF scan speed (colour, A4) | 120 ppm |
| Daily duty cycle (max) | 20000 pages |
| Scan file formats | CSV, HTML, JPG, OCR, PDF, RTF, TIFF, TXT, XPS |
| Built-in OCR | Yes |
| Internal memory | 3584 MB |
| Scanning media types supported | Card stock, Envelopes, Labels, Photo paper, Plain paper |
| Auto Document Feeder (ADF) media weight | 45 – 199 g/m² |
| Standard interfaces | RJ-45, USB |
| Supported network protocols (IPv4) | TCP/IP, IPv4, IPv6 |
| Input voltage | 220-240 V |
| Tip senzor scanner: | CCD |
| Alimentator automat: | Da |
| Display | Da |
| Rezolutie scanare: | 600 x 600 DPI |
| Duplex scanare | Automat |
| Format scanner | A3 |
| Interfață scanner | USB |
| Tip scanner | Flatbed |
| Volum zilnic Scanare | 10.001 – 20.000 pagini |
| Master (outer) cases per pallet layer | 2 pc(s) |
| Scan technology | CIS/CCD |
| Touchscreen | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 35 °C |
| Built-in display | Yes |
| Product colour | Black, White |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Sustainability compliance | Yes |
| Manual | Yes |
| Country of origin | China |
| Control type | Touch |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Depth | 63.5 mm |
| Products per pallet | 6 pc(s) |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 – 80% |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Sensor type | CIS |
| Height | 287 mm |
| Display resolution | 1024 x 768 pixels |
| Width | 602 mm |
| Weight | 21.4 kg |
| Package width | 794 mm |
| Package depth | 577 mm |
| Package weight | 26.5 kg |
| Package height | 76.5 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows 11 |
| Scan to | E-mail, Network folder, USB, FTP |
| Security algorithms | SNMPv3, TLS, HTTPS |
| Cables included | USB, AC |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, MacOS |
| Image formats supported | BMP, JPEG, MTIFF, PNG, TIF, TIFF |
| Recommended operating temperature range (T-T) | 10 – 35 °C |
| UNSPSC-code | 43211711 |
| Pallet gross weight | 79.4 kg |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 2295 mm |
| Producator | HP |
| Garantie |








