APC Smart-UPS SRT 8000VA RM 230V
Please enter load to see calculated “Max. Capacity Used”
39.259,95 lei TVA inclus.
APC Smart-UPS On-Line, Conversie dublă (online), 8 kVA, 8000 W, Sinusoidal, 100 V, 476 V
APC Smart-UPS SRT 8000VA RM 230V
Please enter load to see calculated “Max. Capacity Used”
| Rackable | Yes |
|---|---|
| USB-Port | Yes |
| Capacitate putere UPS | 8000W |
| Compliance certificates | RoHS |
| Product colour | Black |
| Warranty card | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| LED indicators | Status |
| Quick installation guide | Yes |
| Operating altitude | 0 – 3000 m |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Temperature sensor | Yes |
| Package width | 600 mm |
| Package height | 461 mm |
| Width | 71.5 mm |
| Display type | LCD |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Battery recharge time | 1.5 h |
| Package depth | 1000 mm |
| Rack mount kit | Yes |
| Surge protection | Yes |
| Audible alarm(s) | Yes |
| Tip UPS | Online |
| Capacitate Rack | 6U |
| Ecran LCD | Da |
| Port USB | Da |
| Number of output phases | 1 |
| Serial interface | Yes |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Waveform | Sine |
| Output frequency regulation | 50/60 Hz |
| Battery life (max) | 5 year(s) |
| Hot-swap battery | Yes |
| Automatic battery test | Yes |
| Cold start | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -15 – 45 °C |
| Non-operating altitude | 0 – 15000 m |
| Software CD | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85078000 |
| Output operation voltage (min) | 220 V |
| Output operation voltage (max) | 240 V |
| Emergency Power Off (EPO) | Yes |
| AC outlet types | C13 coupler, C19 coupler |
| Form factor | Rackmount/Tower |
| Auto-restart | Yes |
| SmartSlot | Yes |
| Cables included | USB cable |
| UPS topology | Double-conversion (Online) |
| Input operation voltage (min) | 100 V |
| Input frequency | 40 – 70 Hz |
| Surge energy rating | 480 J |
| Crest factor | 3:1 |
| Noise level | 55 dB |
| Power plug | Hardwire |
| AC outlets quantity | 10 AC outlet(s) |
| Serial interface type | RJ-45 |
| Certification | REACH, CE, CE Mark, EAC, EN/IEC 62040-1, EN/IEC 62040-2, IRAM, RCM, VDE |
| Bracket | Yes |
| Packaging content | Web/SNMP Management Card |
| Output voltage Total Harmonic Distortion (THD) | 3% |
| Output power capacity | 8 kVA |
| Rack capacity | 6U |
| Input operation voltage (max) | 476 V |
| Number of output IEC jumpers | 3 |
| Height | 263 mm |
| Weight | 111.8 kg |
| Package weight | 130 kg |
| Output power | 8000 W |
| Efficiency | 94.8% |
| Battery capacity | 1728 VAh |
| Typical backup time at full load | 5.2 min |
| Typical backup time at half load | 14.5 min |
| Depth | 432 mm |
| Products per pallet | 1 pc(s) |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 18632.76 |
| UPS-Management | Yes |
| Producator | APC |
| Topologie UPS | Conversie dublă (online) |
| Garantie | |
| Capacitate de putere de ieşire (VA) | 8 |
| Puterea de ieşire | 8000 |
| Forma undei | Sinusoidal |
| Tensiune de operare intrare (min) | 100 |
| Tensiune de operare intrare (max) | 476 |
| Frecvenţa de intrare | 40 – 70 |
| Tensiune de operare ieșire (min) | 220 |
| Tensiune de operare ieșire (max) | 240 |
| Reglare frecvență ieșire | 50/60 |
| Gradul de energie în sarcină | 480 |
| Număr trepte ieșire | 1 |
| Eficiență | 94,8 |
| Factor de creastă | 3:1 |
| De urgenţă Power Off (EPO) | Da |
| Tensiune ieșire THD | 3 |
| Nivel zgomot | 55 |
| Protecție împotriva supratensiunii | Da |
| Alarme sonore | Da |
| Repornire automată | Da |
| Tipuri ieșire AC | Conector C13, Conector C19 |
| Priza de putere | Hardwire |
| Cantitatea Outlets | 10 |
| Numărul de ieşire jumperi IEC | 3 |
| Port USB | Da |
| Interfață în serie | Da |
| Tipul de interfata serial | RJ-45 |
| SmartSlot | Da |
| SmartConnect port | Nu |
| Tehnologia bateriei | Acid sulfuric şi plăci de plumb (VRLA) |
| Capacitate baterie | 1728 |
| Timp tipice de backup la sarcină maximă | 5,2 |
| Timp tipice de backup la jumătate de sarcină | 14,5 |
| Durată baterie (max) | 5 |
| Baterie timp de reîncărcare | 1,5 |
| Acumulator prea cald-swap | Da |
| Test automat de baterie | Da |
| Pornire la rece | Da |
| Factorul de formă | Rackmount/Turn |
| Capacitate portbagaj | 6U |
| Culoarea produsului | Negru |
| Tip de afișaj | LCD |
| Indicatori LED-uri | Status |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 0 – 40 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | -15 – 45 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 0 – 95 |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 0 – 95 |
| Altitudinea de operare | 0 – 3000 |
| Altitudinea de ne-operabilitate | 0 – 15000 |
| Certificate de conformitate | RoHS |
| Certificare | REACH, CE, CE Mark, EAC, EN/IEC 62040-1, EN/IEC 62040-2, IRAM, RCM, VDE |
| Kit montare rack | Da |
| Cabluri incluse | Cablu USB |
| Card management inclus | Da |
| Ghid de instalare rapidă | Da |
| Lățime | 715 |
| Adâncime | 432 |
| Înălţime | 263 |
| Greutate | 111,8 |
| Brachet | Da |
| Senzor de temperatură | Da |
| Carte de garanţie | Da |
| CD Software | Da |
| Lăţime de ambalaj | 600 |
| Adâncimea de ambalaj | 1000 |
| Înălţime de ambalaj | 461 |
| Greutatea pachetului | 130 |
| Produse per palet | 1 |
| Cod Sistem Armonizat (HS) | 85078000 |
| Amprentă de carbon totală (kg of CO2e) | 18632,76 |
