Being environmentally responsible is simply the best way to do business, because it positively impacts the health of our planet, your company and your people. Everyday Remanufactured Toner by Xerox has the lowest carbon footprint than any single-use toner cartridge. Because you shouldn’t have to choose between doing your part to reduce your eco-impact and your toner costs. And compatibility with the most popular printer brands means you can enjoy benchmark Xerox quality and stewardship no matter what kind of printer you have.
Specificații tehnice
| Features | |
| Compatibility | SL-M2625 SL-M2626 SL-M2675 SL-M2676 SL-M2825 SL-M2826 SL-M2875 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Black toner page yield | 3000 pages |
| Type | Compatible |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Supply type | Single pack |
| Replacement for | MLT-D116L |
| OEM code | MLT-D116L |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 170 mm |
| Depth | 360 mm |
| Height | 130 mm |
| Weight | 870 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |




