Black and White Multifunction Printer
Specificații tehnice
| Viteza imprimării | |
| Tehnologia tipăririi | Cu laser |
| Imprimare | Imprimare color |
| Imprimarea duplex | Da |
| Rezoluţia maximă | 1200 x 1200 DPI |
| Viteza de tipărire (negru, calitate normală, A4/US Letter) | 37 ppm |
| Timp de încălzire | 24 s |
| Timpul până la prima pagina (negru, normal) | 5,4 s |
| Copiere | |
| Copiere duplex | Da |
| Copiere | Copiere mono |
| Rezoluţie maximă de copiere | 600 x 600 DPI |
| Numărul maxim de copii | 990 copii |
| Redimensionare copiere | 25 – 400% |
| Funcție copiere card-ID | Da |
| Scanare | |
| Scanare | Scanare color |
| Rezoluţia optică de scanare | 600 x 600 DPI |
| Tip scanner | Scaner plat |
| Scanează către | E-mail, Card de memorie, USB |
| Viteză de scanare (color) | 45,7 ppm |
| Viteză scanare (negru) | 45,7 ppm |
| Formatele de imagine suportate | JPEG, TIFF |
| Formate de documente suportate | |
| Fax | |
| Trimitere faxuri | Trimitere fax mono |
| Rezoluție fax (negru) | 200 x 200 DPI |
| Viteză transmitere fax | 2 secunde/pagini |
| Viteză modem | 33,6 Kbit/s |
| Memorie fax | 320 pagini |
| Memorie fax | 4 Mega bites |
| Metode codificare faxuri | JBIG, MH, MMR, MR |
| Caracteristici | |
| Funcții duplex | Imprimă, Scanare |
| Limbi pagină descriere | PCL 5e, PCL 6, PDF, PostScript 3 |
| Capacitate de intrare & de ieșire | |
| Număr total tăvi intrare | 3 |
| Capacitate totală intrare | 500 foi |
| Capacitate totală ieșire | 250 foi |
| Alimentare documente automată (ADF) | Da |
| Capacitate tavă alimentare automată hârtie (ADF) | 50 foi |
| Capacitate maximă de alimentare | 2100 foi |
| Manipularea hârtiei | |
| Dimensiune maximă hârtie seria-A ISO | A4 |
| Tip tavă hârtie imprimare | Plicuri, Etichete, Antet, Hârtie simplă, Pre-imprimat, Hârtie reciclată |
| Formate ISO serie-A (A0…A9) | A4, A5, A6 |
| Formate ISO serie-B (B0…B9) | B5, B6 |
| Personalizat mass-media lăţime | 60 – 216 mm |
| Personalizat mass-media lungime | 127 – 900 mm |
| Greutate tavă hârtie imprimare | 52 – 220 g/m² |
| Multi-Purpose Tray greutate mass-media | 52 – 256 g/m² |
| Duplex sprijinite de greutate mass-media | 52 – 162 g/m² |
| Conexiune | |
| Port USB | Da |
| Conector USB | USB Tip-A |
| Număr porturi USB 2.0 | 1 |
| Conectivitate opţională | LAN wireless |
| Reţea | |
| Ethernet LAN | Da |
| Tehnologia cablării | 10/100/1000Base-T(X) |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Comunicaţii în câmp apropiat (NFC) | Da |
| Protocoale de rețea suportate (IPv4) | TCP/IP |
| Protocoale de rețea suportate (IPv6) | TCP/IP |
| Tehnologii mobile de imprimare | Apple AirPrint, Google Cloud Print, Mopria Print Service |
| Performanță | |
| Maximum de memorie internă | 2048 Mega bites |
| Capacitate internă de stocare | 320 Giga Bites |
| Memorie internă | 2048 Mega bites |
| Procesor încorporat | Da |
| Familia de procesoare | Intel Atom® |
| Frecvență procesor | 1460 MHz |
| Design | |
| Culoarea produsului | Negru, Gri |
| Poziționare pe piață | Acasă & birou |
| Ecran încorporat | Da |
| Diagonala afișajului | 25,6 cm (10.1") |
| Ecran tactil | Da |
| Tipul de control | Tactil |
| Managementul energiei | |
| Consum de energie (max) | 1380 W |
| Consum energie (operare medie) | 566 W |
| Consum energie (gata de operare) | 91 W |
| Consum de energie (în repaos) | 0,7 W |
| Energy Star, Typical Electricity Consumption (TCE) | 0,461 kWh/săptămână |
| Tensiune AC intrare | 120 – 127 V |
| Frecvență de intrare AC | 60 Hz |
| Cerinţe de sistem | |
| Sisteme de operare Windows suportate | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Sisteme de operare Mac suportate | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave |
| Sisteme de operare server suportate | Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Greutate şi dimensiuni | |
| Lățime | 476 mm |
| Adâncime | 442 mm |
| Înălţime | 510 mm |
| Greutate | 30,5 kg |




