This is low maintenance, high productivity printer brings printing, copying and scanning to compact working environments. From print history to machine and network protocol settings, monitoring and management are simple and intuitive. The M 320SE has a compact footprint that makes it ideal for smaller spaces, such as a desktop or on the counter. This durable device is simple to set up and use. Plus with its scan and copy functions you can digitise and share documents with ease.
Speed your workflows
Share information quickly. Convert one- or two-sided copies into digital files that can be shared via Scan-to-Email/Folder/FTP and other options instantly with the 35-Sheet Automatic Reversing Document Feeder. Print black-and-white output at speeds up to 32 pages per minute (ppm).
Specificații tehnice
| Viteza imprimării | |
| Tehnologia tipăririi | Cu laser |
| Imprimare | Imprimare mono |
| Rezoluţia maximă | 1200 x 1200 DPI |
| Viteza de tipărire (negru, calitate normală, A4/US Letter) | 32 ppm |
| Timp de încălzire | 30 s |
| Copiere | |
| Copiere | Copiere mono |
| Rezoluţie maximă de copiere | 1200 x 1200 DPI |
| Timp până la prima copie (negru, normal) | 7,1 s |
| Numărul maxim de copii | 99 copii |
| Redimensionare copiere | 25 – 400% |
| Scanare | |
| Scanare | Scanare mono |
| Rezoluţia optică de scanare | 600 x 600 DPI |
| Fax | |
| Trimitere faxuri | Nu |
| Caracteristici | |
| Număr cartușe de tipărire | 1 |
| Culori de imprimare | Negru |
| Limbi pagină descriere | PCL 5e, PCL 6, PostScript 3 |
| Capacitate de intrare & de ieșire | |
| Număr total tăvi intrare | 1 |
| Capacitate totală intrare | 300 foi |
| Capacitate totală ieșire | 50 foi |
| Capacitate maximă de alimentare | 550 foi |
| Manipularea hârtiei | |
| Dimensiune maximă hârtie seria-A ISO | A4 |
| Tip tavă hârtie imprimare | Hârtie simplă |
| Formate ISO serie-A (A0…A9) | A4, A5, A6 |
| Formate ISO serie-B (B0…B9) | B5, B6 |
| Greutate tavă hârtie imprimare | 52 – 162 g/m² |
| Conexiune | |
| Port USB | Da |
| Conector USB | USB Tip-B |
| Reţea | |
| Ethernet LAN | Da |
| Tehnologia cablării | 10/100Base-T(X) |
| Performanță | |
| Memorie internă | 256 Mega bites |
| Design | |
| Culoarea produsului | Negru, Alb |
| Poziționare pe piață | Acasă & birou |
| Ecran încorporat | Da |
| Diagonala afișajului | 10,9 cm (4.3") |
| Tipul de control | Tactil |
| Managementul energiei | |
| Consum de energie (în repaos) | 0,87 W |
| Energy Star, Typical Electricity Consumption (TCE) | 0,423 kWh/săptămână |
| Tensiune AC intrare | 220 – 240 V |
| Frecvență de intrare AC | 50/60 Hz |
| Cerinţe de sistem | |
| Sisteme de operare Windows suportate | Windows 10, Windows 11 |
| Sisteme de operare Mac suportate | Mac OS 12.4, Mac OS 13.1, Mac OS 14.5, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma, Mac OS X 15.0 Sequoia |
| Sisteme de operare Linux suportate | Da |
| Sisteme de operare server suportate | Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Greutate şi dimensiuni | |
| Lățime | 405 mm |
| Adâncime | 392 mm |
| Înălţime | 407 mm |
| Greutate | 18 kg |




