Specificații tehnice
| Viteza imprimării | |
| Moduri de imprimare față-verso | Auto |
| Rezoluţia culorii | 1200 x 1200 DPI |
| Tehnologia tipăririi | Cu laser |
| Imprimare | Imprimare mono |
| Imprimarea duplex | Da |
| Rezoluţia maximă | 1200 x 1200 DPI |
| Viteza de tipărire (negru, calitate normală, A4/US Letter) | 25 ppm |
| Viteza de tipărire (negru, calitate normală, A3) | 14 ppm |
| Viteza de imprimare duplex (negru, calitate normală, A4/US Letter) | 25 ppm |
| Viteză imprimare tip duplex, negru (ISO/IEC 24734, A3) | 9 ppm |
| Warm-up time (de la modul de somn) | 12 s |
| Timpul până la prima pagina (negru, normal) | 6,2 s |
| Funcție tipărire N-in-1 | Da |
| Tipărire N-up | 16 |
| Tipărire watermark | Da |
| Secure de imprimare | Da |
| Funcție broșurare | Da |
| Copiere | |
| Copiere duplex | Da |
| Copiere | Copiere mono |
| Rezoluţie maximă de copiere | 600 x 600 DPI |
| Mărime maximă copie | A4 |
| Viteza de copiere(calitate normală, negru, A4) | 25 cpm |
| Timp până la prima copie (negru, normal) | 5,8 s |
| Numărul maxim de copii | 999 copii |
| Redimensionare copiere | 25 – 400% |
| Funcție copiere N-in-1 | Da |
| Funcție programare copiere | Da |
| Funcție copiere cărți | Da |
| Funcție copiere card-ID | Da |
| Funcție ajustare background | Da |
| Funcție center erase/șterge centrul | Da |
| Funcție edge erase/șterge marginea | Da |
| Scanare | |
| Duplex de scanare | Da |
| Scanare | Scanare color |
| Rezoluţia optică de scanare | 600 x 600 DPI |
| Suprafață maximă scanare | 297 x 431,8 mm |
| Tip scanner | Scaner Flatbed & ADF |
| Scanează către | E-mail, USB |
| Formatele de imagine suportate | JPG, TIFF |
| Formate de documente suportate | |
| Intensitate culoare ieșire | 24 bit |
| Profunzime tonuri gri ieșire | 8 bit |
| Drivere de scanare | TWAIN, WIA |
| Caracteristici | |
| Volum de lucru (recomandat) | 5000 – 13000 pagini pe luna |
| Ciclu de funcţionare (maxim) | 107000 pagini pe luna |
| Funcții duplex | Copie, Imprimă, Scanare |
| Număr cartușe de tipărire | 1 |
| Culori de imprimare | Negru |
| Limbi pagină descriere | HP-GL, JPEG, PCL 5, PCL 6, TIFF, XPS |
| Caractere imprimantă | PCL, PostScript |
| Number of printer fonts | 219 |
| Fonturi PCL | 83 |
| Fonturi PostScript | 136 |
| Capacitate de intrare & de ieșire | |
| Număr total tăvi intrare | 2 |
| Capacitate totală intrare | 620 foi |
| Capacitate totală ieșire | 500 foi |
| Capacitate intrare tavă hârtie 1 | 520 foi |
| Tavă utilizări multiple | Da |
| Capacitate tavă multifuncțională | 100 foi |
| Alimentare documente automată (ADF) | Da |
| Capacitate tavă alimentare automată hârtie (ADF) | 130 foi |
| Capacitate maximă de alimentare | 3140 foi |
| Manipularea hârtiei | |
| Dimensiune maximă hârtie seria-A ISO | A3 |
| Mărimea maximă de tipărire | 297 x 431.8 mm |
| Tip tavă hârtie imprimare | Hârtie de scris (bond), Casetă coli dimensiune card, Hârtie glasată, Hârtie groasă, Heavy printing media, Etichete, Antet, Lightweight paper, Hârtie simplă, Pre-imprimat, Hârtie reciclată |
| Tipuri suport media pentru tava scopuri multiple | Hârtie de scris (bond), Plicuri, Hârtie glasată, Hârtie heavyweight, Etichete, Antet, Hârtie simplă, Formulare preimprimate, Hârtie reciclată |
| Formate ISO serie-A (A0…A9) | A3, A4, A5, A6, A7 |
| Formate ISO serie-B (B0…B9) | B5 |
| Personalizat mass-media lăţime | 139,7 – 297 mm |
| Personalizat mass-media lungime | 182 – 431,8 mm |
| Greutate tavă hârtie imprimare | 60 – 256 g/m² |
| Multi-Purpose Tray greutate mass-media | 60 – 216 g/m² |
| Mass-media de greutate, auto alimentator de documente | 38 – 128 g/m² |
| Duplex sprijinite de greutate mass-media | 60 – 169 g/m² |
| Conexiune | |
| Imprimare directă | Da |
| Port USB | Da |
| Conectivitate opţională | LAN wireless |
| Reţea | |
| Wi-Fi | Nu |
| Ethernet LAN | Da |
| Tehnologia cablării | 10/100/1000Base-T(X) |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Comunicaţii în câmp apropiat (NFC) | Da |
| Algoritmi de securitate | 256-bit AES, FIPS 140-2, IPSec, SNMPv3 |
| Protocoale de administrare | DHCP, SNMP, WINS, HTTP, HTTPS, TLS, SNTP, MDNS |
| Adresa IP de filtrare | Da |
| Tehnologii mobile de imprimare | @PrintByXerox, Apple AirPrint, Mopria Print Service |
| Performanță | |
| Capacitate internă de stocare | 320 Giga Bites |
| Memorie internă | 4096 Mega bites |
| Procesor încorporat | Da |
| Numărul de nuclee de procesor | 2 |
| Nivel sunet (imprimare) | 68 dB |
| Nivel sunet (standby) | 41 dB |
| Design | |
| Culoarea produsului | Albastru, Alb |
| Poziționare pe piață | Companii |
| Ecran încorporat | Da |
| Ecran | LCD |
| Diagonala afișajului | 17,8 cm (7") |
| Tipul de control | Tactil |
| Afișaj color | Da |
| Managementul energiei | |
| Consum de energie (max) | 480 W |
| Consum de energie (în aşteptare) | 110 W |
| Consum de energie (în repaos) | 0,4 W |
| Tensiune AC intrare | 110 – 127 V |
| Frecvență de intrare AC | 50 – 60 Hz |
| Cerinţe de sistem | |
| Sisteme de operare Windows suportate | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Sisteme de operare Mac suportate | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Sisteme de operare Linux suportate | Da |
| Sisteme de operare server suportate | Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Alte sisteme de operare suportate | HP-UX 11, HP-UX 11.11, HP-UX 11.23, HP-UX 11.31, IBM AIX 5.3, IBM AIX 6.1, IBM AIX 7.1, IBM AIX 7.2, Solaris 10, Solaris 10 SPARC, Solaris 11, Solaris 11 SPARC, Solaris 8, Solaris 9, Solaris 9 SPARC |
| Conditii de mediu | |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 10 – 85% |
| Temperatură de depozitare (T-T) | 0 – 32 °C |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 10 – 32 °C |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 10 – 85% |
| Greutate şi dimensiuni | |
| Lățime | 590 mm |
| Adâncime | 670,8 mm |
| Înălţime | 766,5 mm |
| Greutate | 54,2 kg |
| Alte caracteristici | |
| Numărul de utilizatori | 1000 user(s) |
| Acceptă browser | Microsoft, Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Apple Safari, Google Chrome |
| Cotare curenta | 12 A |
| Accepta limbi | Multi |
| Protocoale de reţea acceptate | TCP/IP: HTTP/HTTPS, Internet Printing Protocol, LPR/LPD, Raw Socket Printing/Port 9100, IPv4/IPv6, WSD LDAP Bonjour/AirPrint FTP |

