Apple Mac Studio M4 Max(CPU 14-core, GPU 32-core, Neural Engine 16-Core)/36GB/512GB
Apple Mac Studio M4 Max(CPU 14-core, GPU 32-core, Neural Engine
11.183,88 lei TVA inclus.
15 în stoc
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| Operating relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| SSD capacity | 512 GB |
| Product colour | Silver |
| Housing material | Aluminium |
| Card reader integrated | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Height | 95 mm |
| Processor family | Apple M |
| Processor manufacturer | Apple |
| Coprocessor model | Neural Engine |
| Coprocessor cores | 16 |
| On-board graphics card model | Apple GPU |
| On-board GPU manufacturer | Apple |
| On-board graphics card 6K support | Yes |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Cables included | AC |
| On-board graphics card family | Apple |
| Efficient cores | 4 |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Compatible memory cards | SDXC |
| Warranty-Period | 1 year(s) |
| Processor cores | 14 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 35 °C |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Internal memory | 36 GB |
| Performance cores | 10 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Ray tracing acceleration | Yes |
| Video decode engine | Yes |
| Video encode engine | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 0 |
| Operating altitude | 0 – 5000 m |
| Intel® Optane™ Memory module installed | No |
| Display included | No |
| Product type | Mini PC |
| Power supply input voltage | 100 – 240 V |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Chassis type | Mini PC |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 47 °C |
| Width | 197 mm |
| Depth | 197 mm |
| DVI port | No |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2x2 Type-C ports quantity | 0 |
| Doesn't contain | Mercury, PVC/BFR |
| Package depth | 283 mm |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| Mini DisplayPorts quantity | 0 |
| USB4 Gen 2x2 ports quantity | 0 |
| DisplayPorts quantity | 0 |
| Apple Intelligence | Yes |
| Operating system installed | macOS Sequoia |
| Video formats supported | AV1, H.264, HEVC, ProRes |
| Tip stocare | |
| Unitate optica | Nu |
| Wireless | Da |
| BLUETOOTH | Nu |
| Tip RAM | non-ECC |
| HDD | None |
| Tip | DDR5 |
| Format desktop | MiniPC |
| Placa video dedicata | Integrata |
| Sloturi memorie | N/A |
| SSD | 512GB |
| Producător procesor | Apple |
| Serie placa video | Apple Silicon Series |
| Sistem Operare Desktop PC | Mac OS |
| Model placa video | Apple M4 Max |
| Intel® Thunderbolt 5 | Yes |
| Number of front USB ports | 2 |
| Weight | 2.74 kg |
| Package height | 292 mm |
| Ethernet LAN data rates | 1000,2500,5000,10000 Mbit/s |
| Introduction year | 2025 |
| Tip procesor | |
| Model procesor | M4 Max |
| Destinat pentru | |
| Processor model | M4 Max |
| Processor generation | Apple M Max 4th Gen |
| On-board graphics card cores | 32 |
| Introduction month | March |
| Number of rear USB ports | 2 |
| Power Supply | 480 W |
| Package width | 217 mm |
| Number of external displays supported | 6 |
| Thunderbolt 5 ports quantity | 4 |
| Package weight | 4.88 kg |
| Memorie RAM | 36 GB |
| Producator | APPLE |
| Garantie |









