Dell Pro Slim QCS1255, 180W Bronze PSU, ENERGY STAR Qualified, EPEAT Silver with Climate+, AMD Ryzen(TM) 3 8300G (4 cores, up to 4.9GHz), Integrated Graphics, 8 GB: 1 x 8 GB, DDR5, up to 4800 MT/s, non-ECC, 512GB SSD, Internal speaker, Internal WiFi Antenna, No Optical Drive, MediaTek Wi-Fi 6 MT7920, 2×2, 802.11ax, MU-MIMO, Bluetooth(R) wireless card, Wireless Driver, MediaTek Wi-Fi 6 MT7920, 2×2, 802.11ax, MU-MIMO, Bluetooth(R), Dell Wired Mouse – MS116 – Black, Dell Wired Keyboard – KB216 – US International (QWERTY) – Black, External ports and slots: Network port: 1 x RJ45 ethernet port (1 Gbps), USB ports: 3 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports, 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports with SmartPower On, 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) Type-C port, Audio port: 1 x global headset port, Video port(s): 1 x DisplayPort 1.4a (HBR3) port, 1 x HDMI 2.1 (TMDS) port, Media-card reader Not supported, Power port: 1 x power-cable connector, Security-cable slot: 1 x padlock ring, 1 x security-cable slot (for a Kensington lock), Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 slot for WiFi and Bluetooth combo card, 1 x M.2 2230/2280 slot for solid state drive, SATA: 1 x SATA 3.0 slot for 3.5- inch hard-disk drive, 1 x SATA 3.0 slot for slimline optical drive, PCIe: 2 x half-height Gen3 PCIe x1 slots, 1 x half-height Gen4 PCIe x16 slot, Memory slots: 2 x UDIMM slots, Memory type DDR5, Memory speed 4800 MT/s, Maximum memory configuration: 64 GB, Minimum memory configuration: 8 GB, Weight: Minimum: 3.908 kg (8.62 lb), Ubuntu 24.04 LTS (Long Term Support), 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
Dell Pro Slim QCS1255, 180W Bronze PSU, ENERGY STAR Qualified,
3.317,42 lei TVA inclus.
DELL Pro QCS1255, 3,4 GHz, AMD Ryzen™ 3, 8300G, 8 Giga Bites, 512 Giga Bites, Ubuntu Linux
19 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| SSD capacity | 512 GB |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Memory channels | Single-channel |
| Internal memory | 8 GB |
| Memory data transfer rate | 4800 MT/s |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Cable lock slot | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Operating altitude | -15.2 – 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 – 10668 m |
| Operating shock | 110 G |
| Non-operating shock | 160 G |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| SSD interface | PCI Express |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 8 GB |
| Operating system installed | Ubuntu Linux |
| Processor boost frequency | 4.9 GHz |
| Audio Chip | Realtek ALC3204 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor threads | 8 |
| Processor frequency | 3.4 GHz |
| Processor manufacturer | AMD |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Processor cores | 4 |
| Processor cache | 8 MB |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Processor family | AMD Ryzen™ 3 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Processor base power | 65 W |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Number of processors installed | 1 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| DisplayPort version | 1.4a |
| PCI Express x1 (Gen 3.x) slots | 2 |
| Power Supply | 180 W |
| Power supply input voltage | 90 – 264 V |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Bronze |
| Display included | No |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Number of SATA III connectors | 2 |
| Power supply input frequency | 47/63 Hz |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 162 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Processor generation | AMD Ryzen 8000 Series |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| Memorie RAM | 8 GB |
| Tip stocare | |
| Unitate optica | Nu |
| Sistem Operare Desktop PC | Linux |
| Wireless | Da |
| HDD | None |
| SSD | 512GB |
| Tip RAM | non-ECC |
| Sloturi memorie | 2 |
| BLUETOOTH | Nu |
| Tip | DDR5 |
| Format desktop | N/A |
| Producător procesor | AMD |
| Serie placa video | AMD Radeon Series |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 740M |
| Destinat pentru | |
| PAIA version | GaBi version 1, 2024 |
| Total carbon emissions, standard deviation (kg of CO2e) |
|
| WLAN controller model | MediaTek MT7920 |
| Placa video dedicata | N/A |
| Chassis type | Slim PC |
| Model procesor | 8300G |
| Processor model | 8300G |
| Motherboard chipset | AMD PRO 665 |
| Product colour | Black |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 65 °C |
| Cables included | AC |
| Audio system | High Definition Audio |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 35 °C |
| Memory slots | 2x DIMM |
| Depth | 293 mm |
| Width | 95 mm |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| Product type | PC |
| Height | 303.5 mm |
| Weight | 5.68 kg |
| Model placa video | AMD Radeon 740M |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 75.978 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 9.882 |
| Carbon emissions, energy usage (kg of CO2e) | 72.576 |
| Producătorul procesorului | AMD |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 3.4 |
| Tip procesor | |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 89.424 |
| Generație procesor | AMD Ryzen 8000 Series |
| Producator | DELL |
| Nuclee procesor | 4 |
| Garantie | |
| Fire de execuție procesor (threads) | 8 |
| Frecvență boost procesor | 4,9 |
| Frecventa procesor | 3,4 |
| Memorie cache procesor | 8 |
| Tip procesor cache | L3 |
| Număr de procesoare instalate | 1 |
| Putere bază procesor | 65 |
| Maximum de memorie internă | 64 |
| Tip de memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 1 x 8 |
| Sloturi pentru memorii | 2x DIMM |
| Canale de memorie | Cu un canal |
| Rată transfer date de memorie | 4800 |
| Capacitate totală de stocare | 512 |
| Suport media de stocare | SSD |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Număr de discuri de stocare instalate | 1 |
| Capacitate totală SSDs | 512 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 4.0 |
| Adaptor procesor grafic separat | Nu |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Model adaptor grafic dedicat | Indisponibil |
| Producător placă GPU integrată | AMD |
| Placă grafică | AMD Radeon |
| Model adaptor grafic la-bord | AMD Radeon 740M |
| Ethernet LAN | Da |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100,1000 |
| Tehnologia cablării | 10/100/1000Base-T(X) |
| WiFi | Da |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Standarde Wi-Fi | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Producător controler WLAN | MediaTek |
| Model controller WLAN | MediaTek MT7920 |
| Tipul antenei | 2×2 |
| Număr porturi USB 2.0 | 4 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 3 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-C | 1 |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| DisplayPort | Da |
| Versiune DisplayPort | 1.4a |
| Port combo caști/microfon | Da |
| Număr de conectori SATA 3 | 2 |
| Sloturi PCI Express x1 (Gen 3.x) | 2 |
| Sloturi PCI Express x16 (Gen 4.x) | 1 |
| Tip de sasiu | Slim PC |
| Plasare acceptată | Orizontal / Vertical |
| Slot cablu de siguranță | Da |
| Tip slot cablu cu sistem de blocare | Kensington |
| Culoarea produsului | Negru |
| Chipset-ul plăcii de bază | AMD PRO 665 |
| Cip audio | Realtek ALC3204 |
| Sistem audio | Audio de Înaltă Definiție |
| Modulul platformei de încredere | Da |
| Tipul de produs | PC-ul |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Sistem de operare | |
| Sursa de alimentare | 180 |
| Sursa de alimentare tensiune de intrare | 90 – 264 |
| Sursa de alimentare de frecvenţă de intrare | 47/63 |
| Certificare 80 PLUs | 80 PLUS Bronze |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 10 – 35 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | -40 – 65 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 10 – 90 |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 0 – 95 |
| Altitudinea de operare | -15,2 – 3048 |
| Altitudinea de ne-operabilitate | -15,2 – 10668 |
| Vibraţii de operare | 0,66 |
| Non-vibraţii de operare | 1,3 |
| Şoc de operare | 110 |
| Non-şoc de operare | 160 |
| Nu conține | PVC/BFR |
| Lățime | 95 |
| Adâncime | 293 |
| Înălţime | 303,5 |
| Greutate | 5,68 |
| Cabluri incluse | AC |
| Amprentă de carbon totală (kg of CO2e) | 162 |
| Emisii de Carbon, producție (kg of CO2e) | 75,978 |
| Emisii de Carbon, logistică (kg of CO2e) | 9,882 |
| Emisii de carbon (Consum Energetic) | 72,576 |
| Emisii de Carbon, final ciclu de viață (kg of CO2e) | 3,4 |
| Versiune PAIA | GaBi version 1, 2024 |
| Ecran inclus | Nu |










