Desktop Lenovo IdeaCentre Mini 01IRH10R , Intel® Core 7 240H, 10C (6P + 4E) / 16T, P-core 2.5 / 5.2GHz, E-core 1.8 / 4.0GHz, 24MB Intel Smart Cache, video Integrated Intel® Graphics, RAM 2x 16GB SODIMM DDR5-5600; Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable; Up to 32GB DDR5-5600, 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, no Card Reader, , 2.5GbE (RJ-45), Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, Porturi: Rear: 1x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with DisplayPort™ 1.4; 1x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0); 2x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2); 1x HDMI® 2.1 TMDS; 1x DisplayPort™ 1.4b; 1x Ethernet (RJ-45); 1x power connector; Front: 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2); 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with Always On; 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm), 150W 92%, Firmware TPM 2.0 integrated in SoC, None, None, No speakers, None, Luna Grey, greutate 1.8 kg, dimensiuni 191 x 195 x 42.7mm, 2-year, Courier or Carry-in, Free DOS, Green Certifications: RoHS compliant
Desktop Consumer Lenovo IdeaCentre Mini 01IRH10R cu procesor Intel Core
4.609,20 lei TVA inclus.
Lenovo IdeaCentre Mini 01IRH10R, Intel Core 7, 240H, 32 Giga Bites, DDR5-SDRAM, 1 TB, SSD
7 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Capacity-HDD | no-HDD |
|---|---|
| Capacity-SSD | 1TB |
| Microsoft-OS | No |
| Wi-Fi | Yes |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| RAM | 32GB |
| SSD capacity | 1 TB |
| Card reader integrated | No |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Password protection | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Memory channels | Single-channel |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Antenna type | 2×2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Performance cores | 6 |
| Processor cache | 24 MB |
| Maximum turbo power | 115 W |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Processor cores | 10 |
| Efficient cores | 4 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Operating altitude | 0 – 3048 m |
| Processor boost frequency | 5.2 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.2 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4 GHz |
| Processor base power | 45 W |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 1 |
| Mouse included | No |
| On-board graphics card family | Intel Graphics |
| Processor threads | 16 |
| Ethernet LAN data rates | 2500 Mbit/s |
| Operating system installed | No |
| Processor family | Intel Core 7 |
| Keyboard included | No |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 3 |
| Performance-core base frequency | 2.5 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.8 GHz |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Non-operating altitude | 0 – 12192 m |
| Number of processors installed | 1 |
| Display included | No |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Power supply input voltage | 100 – 240 V |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Chassis type | Mini PC |
| Power Supply | 150 W |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Producător procesor | Intel |
| Tip procesor | |
| Placa video dedicata | Integrata |
| Serie placa video | Intel Integrated Graphics |
| Tip stocare | |
| Unitate optica | Nu |
| Wireless | Da |
| HDD | None |
| Tip RAM | non-ECC |
| Sloturi memorie | 2 |
| Sistem Operare Desktop PC | Fara OS |
| SSD | 1TB |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Tip | DDR5 |
| Format desktop | MiniPC |
| Model placa video | Intel Integrated Graphics |
| DT-CPU | Intel |
| DT-Format | Mini Tower |
| Destinat pentru | |
| Processor generation | Intel Core (Series 2) |
| Model procesor | 240H |
| Processor model | 240H |
| Neural processor unit (NPU) | No |
| BLUETOOTH | Yes |
| Weight | 1.8 kg |
| Audio system | High Definition Audio |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | Grey |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Colour name | Luna Grey |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 60 °C |
| Product type | Mini PC |
| Certification | ENERGY STAR,RoHS |
| Height | 427 mm |
| Width | 191 mm |
| Depth | 19.5 mm |
| Volume | 1 L |
| Audio Chip | Realtek ALC256 |
| Password protection type | HDD |
| DisplayPort version | 1.4b |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |









