Dell Pro Micro QCM1250, 90 Watt A/C Adapter, ENERGY STAR Qualified, EPEAT Gold with Climate+, Intel(R) Core(TM) Ultra 7 265T (R) (13 TOPS NPU, 20 cores, up to 5.3GHz), 16 GB: 1 x 16 GB, DDR5, up to 5600 MT/s, non-ECC, 512GB SSD TLC, No Optical Drive, Internal Speaker, No vPro(R) support , Intel(R) Wi-Fi 6E AX211, 2×2, 802.11ax, Bluetooth(R) wireless card, Wireless Driver, Intel(R) Wi-Fi 6E AX211, 2×2, 802.11ax, Bluetooth(R) wireless card, Dell Wired Mouse – MS116 – Black, Dell Wired Keyboard – KB216 – US International (QWERTY) – Black, External ports: Network port: 1 x RJ45 ethernet port (1 Gbps), USB ports: 1 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) Type-C port, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port with SmartPower On, 2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports, 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports, Audio port: 1 x headset (headphone and microphone combo) port, Video port(s): 1 x HDMI 2.1 (TMDS) port, 1 x DisplayPort 1.4a (HBR3 support) port for computers shipped with Intel Core Ultra processors, 1 x DisplayPort 1.4a (HBR2 support) for computers shipped with Intel Core 300T, i3. i5 and i7 processors, Power-adapter port: 1 x 4.5 mm DC-in port, Security-cable slot: 1 x security-cable slot (for Kensington locks), 1 x padlock ring, Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 slot for Wi- Fi and Bluetooth combo card, 2 x M.2 2230/2280 Gen4 slots for solid- state drive, Memory slots: 2 x SODIMM slots. Memory type: DDR5, Memory speed: 4800 MT/s, 5600 MT/s, 6400 MT/s, Maximum memory configuration: 64 GB, Minimum memory configuration: 8 GB, Memory size per slot: 8 GB, 16 GB, or 32 GB, Weight: Maximum: 1.40 kg, Ubuntu 24.04 LTS (Long Term Support), 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
Desktop ConsumerDELLQCM1250 cu procesor Intel Intel Core Ultra 7 265T
4.524,88 lei TVA inclus.
6 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| Operating shock | 40 G |
| SSD capacity | 512 GB |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory channels | Single-channel |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Market positioning | Business |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Efficient-core base frequency | 1.2 GHz |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Cable lock slot | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Operating altitude | -15.2 – 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 – 10668 m |
| Operating system installed | Ubuntu Linux |
| Non-ECC | Yes |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.2 GHz |
| Audio Chip | Realtek ALC3204 |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Processor cache | 30 MB |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| On-board graphics card family | Intel Graphics |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Performance cores | 8 |
| Processor cores | 20 |
| Efficient cores | 12 |
| Processor boost frequency | 5.3 GHz |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Processor base power | 35 W |
| Processor threads | 20 |
| Number of processors installed | 1 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| DisplayPort version | 1.4a |
| Display included | No |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Power supply input voltage | 100 – 240 V |
| Operating vibration | 0.26 G |
| Non-operating vibration | 1.37 G |
| Non-operating shock | 105 G |
| Power Supply | 90 W |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Producător procesor | Intel |
| Serie placa video | Intel Integrated Graphics |
| Tip stocare | |
| Unitate optica | Nu |
| Sistem Operare Desktop PC | Linux |
| Wireless | Da |
| HDD | None |
| SSD | 512GB |
| Tip RAM | non-ECC |
| Sloturi memorie | 2 |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Tip | DDR5 |
| Format desktop | MiniPC |
| Model placa video | Intel Integrated Graphics |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| GPU performance up to | 8 TOPs |
| Number of front USB ports | 2 |
| Tip procesor | |
| Number of rear USB ports | 4 |
| Destinat pentru | |
| PAIA version | GaBi version 1, 2024 |
| Motherboard chipset | Intel Q870 |
| Placa video dedicata | N/A |
| Number of front audio ports | 1 |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Climate +, EPEAT Gold |
| Total processor performance up to | 33 TOPs |
| LAN controller | Intel WGI219LM |
| Chassis type | Micro PC |
| Model procesor | 265T |
| Processor model | 265T |
| Performance-core base frequency | 1.5 GHz |
| Maximum turbo power | 112 W |
| BLUETOOTH | Yes |
| Product colour | Black |
| DC-in jack | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 65 °C |
| Audio system | High Definition Audio |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Width | 36 mm |
| Height | 182 mm |
| Product type | Mini PC |
| Weight | 11.6 kg |
| Depth | 178 mm |
| Trial software | No Microsoft Office License included (Fed and Premier, Exception Only) |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 77.6 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 41.516 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 2.1728 |
| Carbon emissions, energy usage (kg of CO2e) | 33.4456 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 0.54 |
| Producator | DELL |
| Garantie |



