Desktop Gaming Lenovo Legion T7 34IAS10 , Intel® Core Ultra 9 285K, 24C (8P + 16E) / 24T, Max Turbo up to 5.7GHz, 36MB Intel Smart Cache, video NVIDIA® GeForce RTX™ 5080 16GB GDDR7, RAM 2x 16GB UDIMM DDR5-5600; Four DDR5 UDIMM/CUDIMM slots, dual-channel capable; Up to 128GB DDR5-5600, 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, no Card Reader, , 2.5GbE RTL8125BG, Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, Porturi: Rear: 1x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.1 and DisplayPort™ 2.1; 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2); 2x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0); 4x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x DisplayPort™ 1.4; 1x Ethernet (2.5GbE RJ-45); 1x Power connector; 6x Audio connectors; Top Ports: 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2); 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 2x USB-A (Hi-Speed USB / USB 2.0); 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm), 850W 90%, Firmware TPM 2.0 integrated in chipset, None, None, No speakers, None, Storm Grey, greutate 18 kg, dimensiuni 211 x 446 x 489.93 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Premium Care with Onsite upgrade from 2Y Courier/Carry-in, Free DOS, Green Certifications: ErP Lot 3; RoHS compliant
Desktop Gaming Lenovo Legion T7 34IAS10 cu procesor Intel Core
18.924,53 lei TVA inclus.
Lenovo Legion T7 34IAS10, Intel Core Ultra 9, 285K, 32 Giga Bites, DDR5-SDRAM, 1 TB, SSD
1 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Capacity-HDD | no-HDD |
|---|---|
| Capacity-SSD | 1TB |
| Microsoft-OS | No |
| Wi-Fi | Yes |
| HDD-or-SSD | SSD |
| RAM | 32GB |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| SSD capacity | 1 TB |
| Card reader integrated | No |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Password protection | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Intel Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Antenna type | 2×2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Discrete graphics card | Yes |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Processor cores | 24 |
| Processor cache | 36 MB |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Operating altitude | 0 – 3048 m |
| Non-ECC | Yes |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 1 |
| Processor threads | 24 |
| Number of discrete graphics cards | 1 |
| Mouse included | No |
| On-board graphics card family | Intel Graphics |
| Ethernet LAN data rates | 2500 Mbit/s |
| Discrete graphics card memory | 16 GB |
| Operating system installed | No |
| Market positioning | Gaming |
| Performance cores | 8 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.5 GHz |
| Keyboard included | No |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Non-operating altitude | 0 – 12192 m |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Line-out | Yes |
| Chassis type | Tower |
| Placement supported | Vertical |
| Display included | No |
| Power supply input voltage | 100 – 240 V |
| Power supply input frequency | 50/60 Hz |
| Line-in | Yes |
| Efficient cores | 16 |
| Processor base power | 125 W |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 5 |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 0 |
| Format desktop | Tower |
| Producător procesor | Intel |
| Tip stocare | |
| Unitate optica | Nu |
| Wireless | Da |
| HDD | None |
| Tip RAM | non-ECC |
| Sistem Operare Desktop PC | Fara OS |
| SSD | 1TB |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Tip | DDR5 |
| Placa video dedicata | Dedicata |
| Sloturi memorie | 4 |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 5000 Series |
| DT-CPU | Intel |
| DT-Format | Tower |
| Motherboard chipset | Intel Z890 |
| LAN controller | Dragon RTL8125BG |
| Audio Chip | Realtek ALC1220 |
| Performance-core base frequency | 3.7 GHz |
| Processor boost frequency | 5.7 GHz |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| GPU performance up to | 8 TOPs |
| Maximum turbo power | 250 W |
| Processor family | Intel Core Ultra 9 |
| DT-GAMING-VGA | RTX 5080 |
| Tip procesor | |
| Model procesor | 285K |
| Model placa video | RTX 5080 |
| Destinat pentru | |
| Discrete graphics memory type | GDDR7 |
| Graphics card HDMI ports quantity | 1 |
| Graphics card DisplayPorts quantity | 3 |
| Total processor performance up to | 36 TOPs |
| Discrete graphics card model | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
| Power Supply | 850 W |
| Password protection type | BIOS, Power on, Supervisor |
| Microphone in | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| BLUETOOTH | Yes |
| Product colour | Black |
| Built-in speaker(s) | No |
| Weight | 1.8 kg |
| Audio system | High Definition Audio |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Memory slots | 4x DIMM |
| Compliance certificates | RoHS |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 60 °C |
| Product type | PC |
| Width | 211 mm |
| Viewing window | Yes |
| Depth | 446 mm |
| Colour name | Storm Grey |
| Volume | 34 L |
| Certification | ErP Lot 3 |
| Package width | 325 mm |
| Package weight | 19 kg |
| Package depth | 580 mm |
| Package height | 625 mm |
| Processor model | 285K |
| Efficient-core base frequency | 3.2 GHz |
| Height | 489.9 mm |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |










