Desktop Workstation HP Z2 G1i Tower, Intel Core Ultra 7 265K 20-core (3.9GHz, up to 5.5GHz, 30MB), video dedicat nVIDIA RTX A1000 8 GB, RAM 32GB DDR5 5600MHz (2x16GB), SSD 1TB PCIe-5×4 2280 M.2, no ODD, LAN 10/100/1000, porturi: 6x USB Type-A 10Gbps/ 3x USB Type-A 480Mbps/ 2x USB Type-C 20Gbps/ 1x DP 1.4/ Audio Jack/ 1x RJ-45, sloturi: 2 M.2 2280 PCIe 4 x4; 1 M.2 2230 for WLAN; 1 M.2 2280 PCIe 5 x4; 1 PCIe 4 x1 mechanical (x4 electrical); 1 PCIe 4 x4 mechanical (x16 electrical); 1 PCIe 4 x4, No Included Keyboard, No Included Mouse, Realtek ALC3205, Sursa 700W, Black, greutate 8.6 kg, Microsoft Windows 11 Pro 64bit, 3yw onsite
Desktop Workstation HP Z2 G1i Tower, Intel Core Ultra 7
12.651,66 lei TVA inclus.
HP Z2 Tower G1i, Intel Core Ultra 7, 265K, 32 Giga Bites, DDR5-SDRAM, 1 TB, Windows 11 Pro
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| VGA | Yes |
|---|---|
| Wi-Fi | Yes |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| WS-CPU | Intel-Core-i |
| WS-Format | Tower |
| Password protection | Yes |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Discrete graphics card | Yes |
| Password protection type | BIOS, Power on, User |
| Low halogen | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| HP segment | Business |
| Market positioning | Performance |
| Number of discrete graphics cards | 1 |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Chassis type | Tower |
| Audio Chip | Realtek ALC3205 |
| Format desktop | Tower |
| Producător procesor | Intel |
| Unitate optica | Nu |
| HDD | None |
| Tip RAM | non-ECC |
| Wireless | Nu |
| SSD | 1TB |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Tip | DDR5 |
| Placa video dedicata | Dedicata |
| Sloturi memorie | N/A |
| Serie placa video | NVIDIA RTX A Series |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| Destinat pentru | |
| Model placa video | RTX A1000 |
| HP Artificial Intelligence | AI PC, AI Workstation |
| Height | 38.8 mm |
| Sustainability compliance | Yes |
| Package depth | 490 mm |
| Colour name | Black |
| Product type | Workstation |
| Width | 17.5 mm |
| Depth | 426 mm |
| Package width | 590 mm |
| Package height | 295 mm |
| Producator | HP |
| Garantie | |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| Generație procesor | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Model procesor | 265K |
| Nuclee procesor | 20 |
| Fire de execuție procesor (threads) | 20 |
| Frecvență boost procesor | 5,5 |
| Nuclee performanță | 8 |
| Nuclee eficiente | 12 |
| Frecvență miez performance-core Max Turbo | 5,4 |
| Frecvență multi-miez Max Turbo | 4,6 |
| Frecvență de bază nucleu de performanță | 3,9 |
| Frecvență bază nucleu de eficiență | 3,3 |
| Memorie cache procesor | 30 |
| Tip procesor cache | L3 |
| Putere bază procesor | 125 |
| Putere turbo maximă | 250 |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Da |
| Suport pentru efecte Windows Studio | Da |
| Cadre date AI acceptate de NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Performanță totală a procesorului până la | 33 |
| Performanță NPU până la | 13 |
| Performanță GPU până la | 8 |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Maximum de memorie internă | 128 |
| Tip de memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 2 x 16 |
| Memorie viteza de ceas | 5600 |
| Non-ECC | Da |
| Rată transfer date de memorie | 5600 |
| Capacitate totală de stocare | 1 |
| Suport media de stocare | SSD |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Număr de discuri de stocare instalate | 1 |
| Capacitate totală SSDs | 1 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | Da |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 5.0 |
| Tip stocare | |
| Adaptor procesor grafic separat | Da |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Model adaptor grafic dedicat | NVIDIA RTX A1000 |
| Adaptor memorie discrete graphics | 8 |
| Tip memorie grafică dedicată | GDDR6 |
| Număr adaptori grafici dedicați | 1 |
| Producător placă GPU integrată | Intel |
| Placă grafică | Intel Graphics, NVIDIA |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel Graphics |
| Ethernet LAN | Da |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100,1000 |
| Tehnologia cablării | 10/100/1000Base-T(X) |
| WiFi | Da |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Producător controler WLAN | Intel |
| Model controller WLAN | Intel Wi-Fi 7 BE200 |
| Tipul antenei | 2×2 |
| BLUETOOTH | Da, Nu |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Număr porturi USB 2.0 | 3 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Tip-A | 6 |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 2x2 Tip-C | 2 |
| DisplayPort | 2 |
| Versiune DisplayPort | 1.4 |
| Ethernet LAN | Da, Yes |
| Microfon, Jack line-in | Da |
| Line ieşire | Da |
| Line-intrare | Da |
| Port combo caști/microfon | Da |
| Tip de sasiu | Tower |
| Nume culoare | Black |
| Plasare acceptată | Vertical |
| Număr de bay-uri de 5.25" | 1 |
| Culoarea produsului | Negru |
| Eligibilitate Intel® vPro™ Platform | Nu |
| Anul lansării | 2025 |
| Ţara de origine | Republica Cehă |
| Poziționare pe piață | Performanță |
| Chipset-ul plăcii de bază | Intel W880 |
| Cip audio | Realtek ALC3205 |
| Protecție parolă | Da |
| Protectie cu Parolă | BIOS, La pornire |
| Tipul de produs | Stație de lucru |
| Sistem de operare | |
| Tehnologie Intel® Turbo Boost | Da |
| HP Support Assistant | Da |
| HP Artificial Intelligence | AI Workstation, AI PC |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199251456497 |
| Segment HP | Companii |
| Sursa de alimentare | 700 |
| Sursa de alimentare tensiune de intrare | 100 – 240 |
| Sursa de alimentare de frecvenţă de intrare | 50 – 60 |
| Halogen redus | Da |
| Compatibil cu măsurile de sustenabilitate | Da |
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, EPEAT, TCO |
| Lățime | 175 |
| Adâncime | 426 |
| Înălţime | 175 |
| Greutate | 8,6 |
| Lăţime de ambalaj | 590 |
| Adâncimea de ambalaj | 490 |
| Înălţime de ambalaj | 295 |
| Greutatea pachetului | 12,5 |
| Ecran inclus | Nu |
| Cod UNSPSC | 43211515 |
| Garanție producător | Garanţia limitată pentru 1 an (1/1/1) include 1 an pentru componente, manoperă şi reparaţii la sediu. Termenii şi condiţiile diferă în funcţie de ţară. Se aplică anumite restricţii şi excluderi. |










