ThinkStation P3 Ultra, Intel® Core™ i7-14700K vPro® (E-cores up to 4.30GHz, 33MB), 32.0GB, 1x512GB SSD M.2 2280 PCIe Gen4 Performance TLC Opal, 1xNVIDIA RTX™ A1000 8GB, Intel®AX211vPro,BT 5.1 or above, Integrated Ethernet, 300W, Porturi: Rear: 4x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2); 3x DisplayPort™ 1.2; 1x Ethernet (2.5GbE RJ-45); 1x Ethernet (GbE RJ-45); Front: 2x Thunderbolt™ 4; 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2); 1x headphone / microphone combo jack (3.5mm), 3 Year On-site , USB, Calliope, Black-English (Euro), USB Calliope Mouse (Black), Windows 11 pro 64 RO/EN
Desktop Workstation Lenovo ThinkStation P3 Ultra cu procesor Intel Core
14.263,82 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Display port | 3 |
|---|---|
| Culoare | |
| Solid state drive | Da |
| Greutate | 3.6 kg |
| Sistem de operare | |
| Producător procesor | Intel |
| Tip procesor | |
| Tip stocare | |
| HDD | None |
| SSD | 512GB |
| Format desktop | SFF – Small Form Factor |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Placa video dedicata | Dedicata |
| Tip RAM | non-ECC |
| Serie placa video | NVIDIA RTX A Series |
| Sloturi memorie | 4 |
| Model procesor | 14700K |
| Tip Memorie | GDDR6 |
| CUDA cores | 2304 |
| Numar Nuclee | 20 |
| Destinat pentru | |
| Producator placa video | nVidia |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| Nucleu | Raptor Lake |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Numar thread-uri | 28 |
| BLUETOOTH | 5.1 |
| Frecventa procesor | 3.40 GHz |
| Familie Procesor | Intel Core i7 din a paisprezecea generatie |
| Suport TPM | Da, 2.0 |
| Cip AI integrat | Nu |
| Memorie maxima | 192 GB |
| Cache | 33 MB Intel Smart Cache |
| Slot M.2 | 2 |
| Versiune OS | 64 bit – Romanian / English |
| BUS memorie | 128 bit |
| Capacitate memorie | |
| Stocare inclusa | Da |
| Eficienta | 90% |
| Numar procesoare | 1 |
| Socket procesor | 1700 |
| Tehnologie | |
| Procesor Grafic integrat | Intel UHD Graphics 770 |
| Numar Procesoare suportate | 1 |
| Chipset | Realtek |
| Memorie inclusa | Da |
| Tip sloturi memorie | SODIMM |
| Slot 1 | 16 GB |
| Compatibilitate DIMM | SODIMM |
| Suport DirectX | 12 |
| Sunet | HD Audio |
| USB 3.1 | 4 |
| Suport OpenGL | 4.6 |
| Tip | Dedicata |
| Interfata placa video | PCI Express 4.0 x8 |
| Frecventa memorie | 4800 MHz |
| Kensington lock | Da, 3 x 7 mm |
| Suport Shader Model | 6.8 |
| SATA III | 1 |
| Bay-uri 2.5-inch | 1 |
| Monitor inclus | Nu |
| Tip carcasă | Small Form Factor |
| Casti | 1x combo |
| Recomandat | Graphics Workstation |
| Max TDP | 253 W |
| Familie placa video | RTX |
| Slot PCI Express x16 | 1x PCIe 4.0 |
| Model placa video | A1000 |
| Retea Ethernet (RJ-45) | 2 |
| Frecventa turbo max | 5.60 GHz |
| Slot PCI Express x8 | 1x PCIe 3.0 |
| Compatibilitate RAM | non-ECCECC |
| Altele | Tip SSD: M.2 2280 PCIe 4.0×4 Performance NVMe Opal |
| Conectori | 4 x Mini-DisplayPort |
| Model | ALC897-Q |
| LAN | 1 Gbps2.5 Gbps |
| Sloturi Expansiune | 2 |
| Dimensiune | 87 x 223 x 202 mm |
| Sursa | 300 W – Adaptor |
| Thunderbolt | 2 x Thunderbolt 4 (via USB Tip C) |
| Tastatura | DaUSB Calliope Keyboard, Black, English (EU) |
| Mouse | DaUSB Calliope Mouse, Black |
| USB Type-C | 2x USB4 Tip C |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Slot 2 | 16 GB |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |




