DL QCS1255 R3-8300G 8 512 W11P
DL QCS1255 R3-8300G 8 512 W11P
4.075,58 lei TVA inclus.
19 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| SSD capacity | 512 GB |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Memory channels | Single-channel |
| Internal memory | 8 GB |
| Memory data transfer rate | 4800 MT/s |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Cable lock slot | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Operating altitude | -15.2 – 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 – 10668 m |
| Operating shock | 110 G |
| Non-operating shock | 160 G |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| SSD interface | PCI Express |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 8 GB |
| Processor boost frequency | 4.9 GHz |
| Audio Chip | Realtek ALC3204 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| Processor cache type | L3 |
| Processor threads | 8 |
| Processor frequency | 3.4 GHz |
| Processor manufacturer | AMD |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Processor cores | 4 |
| Processor cache | 8 MB |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Processor family | AMD Ryzen™ 3 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Processor base power | 65 W |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Number of processors installed | 1 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| DisplayPort version | 1.4a |
| PCI Express x1 (Gen 3.x) slots | 2 |
| Power Supply | 180 W |
| Power supply input voltage | 90 – 264 V |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Bronze |
| Display included | No |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Number of SATA III connectors | 2 |
| Power supply input frequency | 47/63 Hz |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 162 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Processor generation | AMD Ryzen 8000 Series |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| Memorie RAM | 8 GB |
| Tip stocare | |
| Unitate optica | Nu |
| Wireless | Da |
| HDD | None |
| SSD | 512GB |
| Tip RAM | non-ECC |
| Sloturi memorie | 2 |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Tip | DDR5 |
| Format desktop | N/A |
| Producător procesor | AMD |
| Serie placa video | AMD Radeon Series |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 740M |
| Destinat pentru | |
| PAIA version | GaBi version 1, 2024 |
| Trial software | McAfee Business Protection 1-year,Microsoft Office Trial |
| Total carbon emissions, standard deviation (kg of CO2e) |
|
| WLAN controller model | MediaTek MT7920 |
| Placa video dedicata | N/A |
| Chassis type | Slim PC |
| Model procesor | 8300G |
| Processor model | 8300G |
| Motherboard chipset | AMD PRO 665 |
| BLUETOOTH | Yes |
| Product colour | Black |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 65 °C |
| Cables included | AC |
| Audio system | High Definition Audio |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 35 °C |
| Memory slots | 2x DIMM |
| Depth | 293 mm |
| Width | 95 mm |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| Product type | PC |
| Height | 303.5 mm |
| Weight | 5.68 kg |
| Model placa video | AMD Radeon 740M |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 75.978 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 9.882 |
| Carbon emissions, energy usage (kg of CO2e) | 72.576 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 3.4 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 89.424 |
| Producator | DELL |
| Garantie |



