AW 16X WQXGA U9-275HX 64 2X2 5070 W11P
AW 16X WQXGA U9-275HX 64 2X2 5070 W11P
20.409,29 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 2TB + 2TB |
| RAM | 64GB |
| SSD capacity | 2 TB |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 64 GB |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Rezoluție | 2560 x 1600 |
| Thunderbolt | Da |
| Form factor | Clamshell |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | nVidia |
| Greutate | Peste 2.5 kg |
| Tastatura iluminata | cu RGB |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor manufacturer | Intel |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Intel Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Number of microphones | 2 |
| Front camera resolution (numeric) | 2.07 MP |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Front camera HD type | Full HD |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Antenna type | 2×2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Fast charging | Yes |
| Operating altitude | -15.2 – 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 – 10668 m |
| Operating vibration | 0.66 G |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Colour gamut | 100% |
| Discrete graphics card | Yes |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Battery charge indicator | Yes |
| Panel type | WVA |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Processor cores | 24 |
| Processor cache | 36 MB |
| AC adapter output voltage | 19.5 V |
| Non-ECC | Yes |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| Audio Chip | Realtek ALC3204 |
| Operating shock | 140 G |
| Height (rear) | 1.63 cm |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 1 |
| Processor threads | 24 |
| On-board graphics card family | Intel Graphics |
| Keyboard backlit colour | RGB |
| Number of SSDs installed | 2 |
| Processor boost frequency | 5.4 GHz |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 32 GB |
| Market positioning | Gaming |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.4 GHz |
| AC adapter power | 280 W |
| Maximum refresh rate | 240 Hz |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Performance cores | 8 |
| Wi-Fi band | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
| Processor base power | 55 W |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor Card | Nu |
| Memorie RAM | 64 GB |
| Conectivitate: | |
| Sistem de operare | |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Refresh rate | 240 Hz |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | Intel |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| USB 3.1 | N/A |
| Resolution | WQXGA |
| NB-CPU | ULTRA 9 |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 5000 Series |
| Tip procesor | |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Efficient cores | 16 |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.6 GHz |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| WLAN controller model | MediaTek MT7925 |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| GPU performance up to | 8 TOPs |
| Destinat pentru | |
| Processor family | Intel Core Ultra 9 |
| NB-Gaming-VGA | RTX 5070 |
| Diagonala display | |
| Model placa video | RTX 5070 |
| Height (front) | 1.92 cm |
| Capacitate stocare | 4 TB |
| Luminozitate | N/A |
| Model procesor | 275HX |
| Copilot+ PC | N/A |
| Display technology marketing name | ComfortView Plus |
| Speaker power | 2.5 W |
| Discrete graphics card model | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
| Discrete graphics memory type | GDDR7 |
| Performance-core base frequency | 2.7 GHz |
| Total storage capacity | 4 TB |
| Pixel density | 189 ppi |
| Maximum turbo power | 160 W |
| Processor model | 275HX |
| Efficient-core base frequency | 2.1 GHz |
| Total processor performance up to | 36 TOPs |
| Battery capacity | 96 Wh |
| Built-in microphone | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| AC adapter included | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Display resolution | 2560 x 1600 pixels |
| HD type | WQXGA+ |
| DC-in jack | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 65 °C |
| Battery recharge time | 3 h |
| Audio system | High Definition Audio |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Battery voltage | 11.7 V |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product type | Laptop |
| Brand specific technologies | Express Charge Boost capable |
| Number of battery cells | 6 |
| Battery weight | 351 g |
| Width | 357 mm |
| USB Type-C required charging power (max) | 90 W |
| Weight | 2.66 kg |
| Display diagonal | 4.06 cm (1.6) |
| Product colour | Indigo |
| Depth | 265.4 mm |
| Total SSDs capacity | 4 TB |
| Producator | DELL |
| Garantie |




