Laptop Asus Vivobook 14, S3407VA-LY009, 14.0-inch, WUXGA (1920 x1200)16:10 aspect ratio, Intel® Core™ i7-13620H Processor 2.4 GHz (2 4MBCache, up to 4.9 GHz, 10 cores, 16 Threads), Intel® UHD Graphics, 1xDDR5 SO-DIMM slot, 1x M.2 2280 PCIe 4.0×4, DDR5 16GB, 1TBM.2 NVMe™PCIe® 4.0 SSD, 60Hz refresh rate, 300nits, Anti-glare display ,FHDcamera with IR function to support Windows Hello ; With privacyshutter,Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 WirelessCard(*Bluetooth® version may change with OS version different.), ,I/OPorts:2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to 5Gbps), 2x USB 3.2Gen 1Type-C with support for display / power delivery (data speed upto5Gbps), 1x HDMI 1.4, 1x 3.5mm Combo Audio Jack, Built-in speaker ,Built-in array microphone, Backlit Chiclet Keyboard, With Copilot key,Copilotin Windows (in preview) is rolling out gradually within thelatestupdate to Windows 11 in select global markets. Timing ofavailabilityvaries by device and market, Dimension: 31.52 x 22.34 x 1.59~ 1.79 cm(12.41″ x 8.80″ x 0.63″ ~ 0.70″), Weight: 1.39 kg (3.06 lbs),US MIL-STD810H military-grade standard, Non-touch screen, IR webcam withWindowsHello support, McAfee®, BIOS Booting User Password Protection ,BIOSsetup user password, Trusted Platform Module (Firmware TPM), Plastic,Cool Silver, No preinstalled OS
Laptop Asus Vivobook 14, S3407VA-LY009, 14.0-inch, WUXGA (1920 x1200)16:10 aspect
3.823,45 lei TVA inclus.
ASUS Vivobook S14 S3407VA-LY009, Intel® Core™ i7, 35,6 cm (14″), 1920 x 1200 Pixel, 16 Giga Bites, 1 TB, Argint
12 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Greutate | 1.39 kg |
| NB-CPU | Intel-Core-i7 |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 16GB |
| M.2 SSD size | 2280 (22 x 80 mm) |
| SSD capacity | 1 TB |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Internal memory | 16 GB |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Front camera HD type | Full HD |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Antenna type | 2×2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| AC adapter power | 65 W |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Performance cores | 6 |
| Processor cache | 24 MB |
| Maximum turbo power | 115 W |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| On-board graphics card model | Intel® UHD Graphics |
| Processor cores | 10 |
| Efficient cores | 4 |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 8 GB |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| HDMI version | 1.4 |
| Processor family | Intel® Core™ i7 |
| Processor generation | 13th gen Intel® Core™ i7 |
| Processor base power | 45 W |
| Processor boost frequency | 4.9 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.9 GHz |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Height (rear) | 1.79 cm |
| Battery capacity | 70 Wh |
| Windows Hello | Yes |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.6 GHz |
| Processor threads | 16 |
| Operating system installed | No |
| Memory form factor | On-board + SO-DIMM |
| Processor model | i7-13620H |
| Copilot key | Yes |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Cititor amprente | Nu |
| NB-Screen-Size | 14.x" |
| Resolution | WUXGA |
| Tip display | IPS |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Cititor Card | Nu |
| Producător procesor | Intel |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Camera Web | Full HD |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Luminozitate | 300 nt |
| DisplayPort | Nu |
| Conectivitate: | |
| Nume culoare | Cool Silver |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Tipul de produs | Laptop |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Culoarea produsului | Argint |
| Market positioning | Home |
| Factorul de formă | Clapetă |
| USB Type-C | Da |
| Poziționare pe piață | Acasă |
| AC adapter output voltage | 20 V |
| Diagonala display | |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Password protection type | BIOS, User |
| Ecran tactil | Nu |
| Panel type | IPS-Level |
| Rezolutie display | WUXGA |
| Tip panel | IPS-Level |
| Destinat pentru | |
| Retroiluminare LED | Da |
| AC adapter output current | 3.25 A |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Luminozitate afişaj | 300 |
| Height (front) | 1.59 cm |
| Model culori RGB | NTSC |
| Gamă de culori | 45 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 |
| Model placa video | Intel UHD Integrated Graphics |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| Generație procesor | 13th gen Intel® Core™ i7 |
| Model procesor | 13620H, i7-13620H |
| Copilot+ PC | N/A |
| Nuclee procesor | 10 |
| Product colour | Silver |
| Fire de execuție procesor (threads) | 16 |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Frecvență boost procesor | 4,9 |
| Display diagonal | 35.6 cm (14) |
| Nuclee performanță | 6 |
| Memory slots | 1x SO-DIMM |
| Nuclee eficiente | 4 |
| Weight | 1.4 kg |
| Frecvență miez performance-core Max Turbo | 4,9 |
| Number of battery cells | 4 |
| Frecvență multi-miez Max Turbo | 3,6 |
| Compliance certificates | REACH |
| Memorie cache procesor | 24 |
| Colour name | Cool Silver |
| Tip procesor cache | Cache inteligent |
| Width | 315.2 mm |
| Putere bază procesor | 45 |
| Depth | 223.4 mm |
| Putere turbo maximă | 115 |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Producator | ASUS |
| Garantie | |
| Tip de memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Factor de formă memorie | Integrată + SO-DIMM |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 1 x 8 |
| Sloturi pentru memorii | 1x SO-DIMM |
| Maximum de memorie internă | 16 |
| Capacitate totală de stocare | 1 |
| Suport media de stocare | SSD |
| Capacitate totală SSDs | 1 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD, Da |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 4.0 |
| Tip stocare | |
| Mărime M.2 SSD | 2280 (22 x 80 mm) |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Model adaptor grafic dedicat | Indisponibil |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Producător placă GPU integrată | Intel |
| Adaptor procesor grafic separat | Nu |
| Placă grafică | Intel® UHD Graphics |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel® UHD Graphics |
| Microfon încorporat | Da |
| Cameră foto frontală | Da |
| Tip cameră frontală HD | Full HD |
| Cameră infraroșu (IR) | Da |
| Cameră intimitate | Da |
| Tip confidențialitate | Obturator vizibilitate |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Tipul antenei | 2×2 |
| BLUETOOTH | Da |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 2 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-C | 2 |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 1.4 |
| Port combo caști/microfon | Da |
| Aparat de | Touchpad |
| Tastatură numerică | Nu |
| Retroiluminare tastatură | Da |
| Tastă lansare Copilot | Da |
| Sistem de operare | |
| Tehnologia bateriei | Litiu-Ion (Li-Ion) |
| Numărul de celule baterie | 4 |
| Capacitate baterie | 70 |
| Disiparea puterii pentru adaptorul AC | 65 |
| Frecvenţa adaptorului AC | 50 – 60 |
| Voltajul de intrare pentru adaptorul AC | 100 – 240 |
| Adaptor AC de ieşire uzitat | 3,25 |
| Voltajul de ieşire al adaptorului AC | 20 |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Windows Hello | Da |
| Modulul platformei de încredere | Da |
| Protecție parolă | Da |
| Protectie cu Parolă | BIOS, Utilizator |
| Certificate de conformitate | REACH |
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR |
| Lățime | 315,2 |
| Adâncime | 223,4 |
| Înălţime (faţă) | 1,59 |
| Înălţime (spate) | 1,79 |
| Greutate | 1,4 |
| Adaptor AC legat | Da |







