Laptop Asus Vivobook S16, S5606CA-RI146X, 16.0-inch, 3K (2880 x1800)OLED 16:10 aspect ratio, Intel® Core™ Ultra 7 Processor 255H 2.0GHz(24MB Cache, up to 5.1 GHz, 16 cores, 16 Threads); Intel® AI BoostNPUup to 13TOPS, Intel® Arc™ Graphics, 1x M.2 2280 PCIe 4.0×4,LPDDR5X16GB, 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD, 120Hz refresh rate, 400nits,Glossydisplay, FHD camera with IR function to support Windows Hello ;Withprivacy shutter, Wi-Fi 7(802.11be) (Tri-band)2*2 + Bluetooth®5.4Wireless Card (*Bluetooth® version may change with OSversiondifferent.), I/O Ports:2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (data speed up to5Gbps),2x Thunderbolt™ 4 with support for display / power delivery (dataspeedup to 40Gbps), 1x HDMI 2.1 TMDS, 1x 3.5mm Combo Audio Jack, MicroSDcard reader, Smart Amp Technology, Built-in speaker,Built-inmicrophone, Built-in array microphone, harman/kardon(Mainstream),Backlit Chiclet Keyboard 1-Zone RGB with Num-key,Dimension: 35.36 x24.69 x 1.39 ~ 1.59 cm (13.92″ x 9.72″ x 0.55″ ~0.63″), Weight: 1.50 kg(3.31 lbs), US MIL-STD 810H military-gradestandard, Non-touch screen,IR webcam with Windows Hello support,McAfee®, BIOS setup user password,Trusted Platform Module (FirmwareTPM), Aluminum, Blue, Windows 11 Pro -Asus recommends Windows 11 Pro forbusiness
Laptop Asus Vivobook S16, S5606CA-RI146X, 16.0-inch, 3K (2880 x1800)OLED 16:10
6.899,84 lei TVA inclus.
ASUS Vivobook S16 OLED S5606CA-RI146X, Intel Core Ultra 7, 40,6 cm (16″), 2880 x 1800 Pixel, 16 Giga Bites, 1 TB, Windows 11 Pro
13 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| HDD-or-SSD | SSD |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 16GB |
| Greutate | 1.50 kg |
| SSD capacity | 1 TB |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Internal memory | 16 GB |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Form factor | Clamshell |
| Memory form factor | On-board |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Efficient cores | 8 |
| Low Power Efficient-cores | 2 |
| Low Power Efficient-core Base Frequency | 700 MHz |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Front camera HD type | Full HD |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Antenna type | 2×2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| AC adapter power | 65 W |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Colour gamut | 100% |
| Processor cores | 16 |
| Performance cores | 6 |
| Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency | 2.5 GHz |
| Processor cache | 24 MB |
| Processor base power | 28 W |
| Maximum turbo power | 115 W |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| On-board graphics card family | Intel Arc Graphics |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Introduction year | 2024 |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Contrast ratio (typical) | 1000000:1 |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Display brightness | 400 cd/m² |
| Display surface | Gloss |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Windows Hello | Yes |
| Processor threads | 16 |
| Keyboard backlit colour | RGB |
| Panel type | OLED |
| Processor boost frequency | 5.1 GHz |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Efficient-core base frequency | 1.5 GHz |
| Touchscreen | Nu |
| Cititor amprente | Nu |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Resolution | 2.8K (2880 x 1800) |
| Conectivitate celulara | Fara |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Producător procesor | Intel |
| Luminozitate | 400 nt |
| Conectivitate: | |
| Tastatura iluminata | cu RGB |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| DisplayPort | Nu |
| Refresh rate | 120 Hz |
| Tip display | OLED |
| Serie placa video | Intel Arc Graphics |
| Rezoluție | 2880 x 1800 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Face recognition | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.1 GHz |
| Speakers manufacturer | Harman Kardon |
| Performance-core base frequency | 2 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.4 GHz |
| Market positioning | Home |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| USB Type-C | Da |
| AC adapter output voltage | 20 V |
| Password protection type | BIOS, User |
| Height (rear) | 1.59 cm |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| Destinat pentru | |
| AC adapter output current | 3.25 A |
| Maximum display brightness (HDR) | 600 cd/m² |
| Keyboard backlit zone | 1-zone RGB |
| Battery capacity | 75 Wh |
| Nume culoare | Mist Blue |
| Height (front) | 1.39 cm |
| Tipul de produs | Laptop |
| Culoarea produsului | Albastru |
| Factorul de formă | Clapetă |
| Material carcasă | Aluminiu |
| High Dynamic Range (HDR) technology | HDR True Black 600 |
| Poziționare pe piață | Acasă |
| Anul lansării | 2024 |
| Diagonala display | |
| _old2_Capacitate stocare | 1TB-5TB |
| Model placa video | Intel Arc 140T |
| Ecran tactil | Nu |
| Rezolutie display | 2880×1800, 3K |
| Tip panel | OLED |
| Numărul de culori ale afișajului | 1.07 miliarde de culori |
| Copilot+ PC | N/A |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| On-board graphics card model | Intel Arc 140T |
| Suprafață de afișare | Glasată |
| Processor model | 255H |
| Luminozitate afişaj | 400 |
| Total processor performance up to | 96 TOPs |
| Strălucire maximă ecran (HDR) | 600 |
| GPU performance up to | 74 TOPs |
| Model culori RGB | DCI-P3 |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Gamă de culori | 100 |
| Audio system | Smart Amp |
| Tehnologie Low Blue Light (Emisie Redusă de Lumină Albastră) | Da |
| Display resolution | 2880 x 1800 pixels |
| Rată maximă de reîmprospătare | 120 |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Rația de contrast (tipică) | 1000000:1 |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Interval Dinamic Ridicat (HDR) suportat | Da |
| Product colour | Blue |
| Tehnologie High Dynamic Range (HDR) | HDR True Black 600 |
| Housing material | Aluminium |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| Number of battery cells | 4 |
| Compliance certificates | REACH |
| Generație procesor | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Model procesor | 255H |
| Depth | 246.9 mm |
| Weight | 1.5 kg |
| Nuclee procesor | 16 |
| Colour name | Mist Blue |
| Fire de execuție procesor (threads) | 16 |
| HD type | 3K |
| Frecvență boost procesor | 5,1 |
| Width | 353.6 mm |
| Nuclee performanță | 6 |
| Producator | ASUS |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Garantie | |
| Miezuri Low Power Efficient | 2 |
| Frecvență miez performance-core Max Turbo | 5,1 |
| Frecvență multi-miez Max Turbo | 4,4 |
| Frecvență Low Power Efficient-core Max Turbo | 2,5 |
| Frecvență de bază nucleu de performanță | 2 |
| Frecvență bază nucleu de eficiență | 1,5 |
| Frecvență Low Power Efficient-core Base | 700 |
| Memorie cache procesor | 24 |
| Putere bază procesor | 28 |
| Putere turbo maximă | 115 |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Da |
| Suport pentru efecte Windows Studio | Da |
| Cadre date AI acceptate de NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Performanță totală a procesorului până la | 96 |
| Performanță NPU până la | 13 |
| Performanță GPU până la | 74 |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Tip de memorie internă | LPDDR5x-SDRAM |
| Factor de formă memorie | Integrat |
| Maximum de memorie internă | 16 |
| Capacitate totală de stocare | 1 |
| Suport media de stocare | SSD |
| Capacitate totală SSDs | 1 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD, Da |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 4.0 |
| Tip stocare | |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Cititor card integrat | Da |
| Carduri de memorie compatibile | MicroSD (TransFlash) |
| Model adaptor grafic dedicat | Indisponibil |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Producător placă GPU integrată | Intel |
| Adaptor procesor grafic separat | Nu |
| Placă grafică | Intel Arc Graphics |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel Arc 140T |
| Sistem audio | Smart Amp |
| Numărul de vorbitori | Harman Kardon |
| Microfon încorporat | Da |
| Cameră foto frontală | Da |
| Rezoluție cameră foto frontală | 1920 x 1080 |
| Tip cameră frontală HD | Full HD |
| Cameră infraroșu (IR) | Da |
| Cameră intimitate | Da |
| Tip confidențialitate | Obturator vizibilitate |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Tipul antenei | 2×2 |
| Ethernet LAN | Nu |
| BLUETOOTH | Da |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 2 |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Thunderbolt | 2, Da |
| Port combo caști/microfon | Da |
| Index reparații | 9 |
| Aparat de | Touchpad |
| Tastatură numerică | Da |
| Retroiluminare tastatură | Da |
| Culoare lumină din spate tastatură | RGB |
| Zonă iluminare din spate tastatură | 1-zone RGB |
| Arhitectura sistem de operare | 64-bit |
| Sistem de operare | |
| Tehnologia bateriei | Litiu-Ion (Li-Ion) |
| Numărul de celule baterie | 4 |
| Capacitate baterie | 75 |
| Disiparea puterii pentru adaptorul AC | 65 |
| Frecvenţa adaptorului AC | 50 – 60 |
| Voltajul de intrare pentru adaptorul AC | 100 – 240 |
| Adaptor AC de ieşire uzitat | 3,25 |
| Voltajul de ieşire al adaptorului AC | 20 |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Recunoaștere chip | Da |
| Windows Hello | Da |
| Modulul platformei de încredere | Da |
| Protecție parolă | Da |
| Protectie cu Parolă | BIOS, Utilizator |
| Certificate de conformitate | REACH |
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR |
| Lățime | 353,6 |
| Adâncime | 246,9 |
| Înălţime (faţă) | 1,39 |
| Înălţime (spate) | 1,59 |
| Greutate | 1,5 |
| Adaptor AC legat | Da |









