Laptop Lenovo IdeaPad Pro 5 16AGP11, 16″ 2.8K (2880×1800) OLED 500nits (typical) / 1100nits (peak) Glossy, 100% DCI-P3, 120Hz VRR, DisplayHDR™ True Black 1000, AMD Ryzen™ AI 7 450 (8C / 16T, 2.0 / 5.1GHz, 8MB L2 / 16MB L3); Copilot+ PC; Integrated AMD Ryzen™ AI, up to 50 TOPS, video Integrated AMD Radeon™ 860M Graphics, RAM 1x 24GB Soldered LPDDR5x-8533; Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel; 24GB soldered memory, not upgradable, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, SD Card Reader, Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Atmos®, FHD 1080p + IR with Privacy Shutter, ToF Sensor, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 1x USB-A (USB 5Gbps), Always On; 1x USB-A (USB 5Gbps); 2x USB-C® (USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x SD card reader, No Power Adapter, Baterie Integrated 84Wh, Backlit, English, Luna Grey, Greutate 1.66 kg, Dimensiuni 356 x 250 x 15.85 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Courier/Carry in from 2Y Courier/Carry in (CPN), Accesorii None, Free DOS
Laptop Consumer LENOVO IdeaPad Pro 5 16AGP11 Copilot+ PC, cu
6.435,26 lei TVA inclus.
Lenovo IdeaPad Pro 5 16AGP11 Copilot+ PC, AMD Ryzen AI 7, 2 GHz, 40,6 cm (16″), 2880 x 1800 Pixel, 24 Giga Bites, 1 TB
10 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
|---|---|
| SSD capacity | 1 TB |
| M.2 SSD size | 2242 (22 x 42 mm) |
| Number of built-in speakers | 2 |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Tip placa video | |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Luminozitate | 500 nt |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Processor cores | 8 |
| Memory form factor | On-board |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| USB 3.1 | Da |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Speaker power | 2 W |
| Number of microphones | 2 |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Front camera HD type | Full HD |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Antenna type | 2×2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Fast charging | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Producator placa video | AMD |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Colour gamut | 100% |
| Processor base power | 28 W |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standard Dynamic Range (SDR) brightness | 500 cd/m² |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Contrast ratio (typical) | 1000000:1 |
| Rezoluție | 2880 x 1800 |
| Display surface | Gloss |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor frequency | 2 GHz |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| Windows Hello | Yes |
| Processor threads | 16 |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Panel type | OLED |
| Operating system installed | No |
| USB Sleep-and-Charge ports | 1 |
| Keyboard language | English |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Processor boost frequency | 5.1 GHz |
| Copilot key | Yes |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Conectivitate: | |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Refresh rate | 120 Hz |
| Sistem de operare | |
| Memorie RAM | 24 GB |
| Producător procesor | AMD |
| Tip display | OLED |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| WWAN | Not installed |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| Maximum internal memory | 24 GB |
| Internal memory | 24 GB |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| Destinat pentru | |
| Neural processor unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| NPU performance up to | 50 TOPs |
| Diagonala display | |
| Maximum display brightness (HDR) | 1100 cd/m² |
| Memory clock speed | 8533 MHz |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Total processor performance up to | 66 TOPs |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 860M |
| L3 cache | 16 MB |
| L2 cache | 8 MB |
| Built-in microphone | Yes |
| Compatible memory cards | SD |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 – 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 – 95% |
| Display resolution | 2880 x 1800 pixels |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Certification | RoHS |
| Product colour | Grey |
| Width | 356 mm |
| AC adapter included | No |
| Housing material | Aluminium |
| Product type | Laptop |
| Colour name | Luna Grey |
| Depth | 250 mm |
| Weight | 1.66 kg |
| HD type | 2.8K |
| Height | 15.8 mm |
| Tip procesor | |
| Frecventa procesor | 5.1 GHz |
| Certified refurbished | No |
| Battery capacity | 84 Wh |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR True Black 1000 |
| Display back cover material | Aluminium |
| Model procesor | 450 |
| Processor model | 450 |
| Processor generation | AMD Ryzen AI 400 Series |
| Tip memorie RAM | LPDDR5X |
| Serie placa video | Radeon |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | Integrated |
| Battery life (max) | 17.8 h |
| Continuous video playback time | 21.2 h |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 860M |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |









