Laptop Lenovo IdeaPad Slim 3 16AHP10, 16″ WUXGA (1920×1200) IPS 300nits Anti-glare, 45% NTSC, 60Hz, AMD Ryzen™ 7 8840HS (8C / 16T, 3.3 / 5.1GHz, 8MB L2 / 16MB L3); AI PC; Integrated AMD Ryzen™ AI, up to 16 TOPS, video Integrated AMD Radeon™ 780M Graphics, RAM 8GB Soldered DDR5-5600 + 16GB SODIMM DDR5-5600; One memory soldered to systemboard, one DDR5 SODIMM slot, dual-channel capable; Up to 24GB (8GB soldered + 16GB SODIMM) DDR5-5600 offering, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, SD Card Reader, Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Audio™, HD 720p with Privacy Shutter, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 6, 802.11ax 2×2, Bluetooth 5.3, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-C® (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 1.2; 1x HDMI® 1.4; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x SD card reader; 1x Round tip power connector, No Power Adapter, Baterie Integrated 50Wh, Non-backlit, English, Luna Grey, Greutate 1.68 kg, Dimensiuni 360 x 251 x 16.9-17.9 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Courier/Carry in from 2Y Courier/Carry in (CPN), Accesorii None, Free DOS
Laptop Consumer Lenovo IdeaPad Slim 3 16AHP10, cu procesor Ryzen
4.964,13 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
|---|---|
| SSD capacity | 1 TB |
| M.2 SSD size | 2242 (22 x 42 mm) |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Tip placa video | |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Processor cores | 8 |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Luminozitate | 300 nt |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Speaker power | 2 W |
| Number of microphones | 2 |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Antenna type | 2×2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Fast charging | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Tastatura iluminata | Nu |
| Producator placa video | AMD |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Height (rear) | 1.79 cm |
| Processor manufacturer | AMD |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Processor threads | 16 |
| Operating system installed | No |
| Memory form factor | On-board + SO-DIMM |
| Keyboard language | English |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Processor family | AMD Ryzen™ 7 |
| Processor boost frequency | 5.1 GHz |
| Copilot key | Yes |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Conectivitate: | |
| Camera Web | HD |
| Cititor amprente | Nu |
| Cititor Card | Da |
| Sistem de operare | |
| Memorie RAM | 24 GB |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | AMD |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| WWAN | Not installed |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| Maximum internal memory | 24 GB |
| Internal memory | 24 GB |
| Processor frequency | 3.3 GHz |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 780M |
| Processor model | 8840HS |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| Keyboard backlit | No |
| Battery capacity | 50 Wh |
| Destinat pentru | |
| Neural processor unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| Diagonala display | |
| Height (front) | 1.69 cm |
| NPU performance up to | 16 TOPs |
| Total processor performance up to | 39 TOPs |
| Model procesor | 8840HS |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| L3 cache | 16 MB |
| L2 cache | 8 MB |
| Built-in microphone | Yes |
| Compatible memory cards | SD |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 360 mm |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Depth | 251 mm |
| Memory slots | 1x SO-DIMM |
| Audio system | Dolby Audio |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 – 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 – 95% |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Product colour | Grey |
| AC adapter included | No |
| Product type | Laptop |
| Colour name | Luna Grey |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Weight | 1.68 kg |
| HD type | WUXGA |
| Tip procesor | |
| Frecventa procesor | 5.1 GHz |
| Continuous video playback time | 11.2 h |
| Display back cover material | Aluminium |
| Password protection type | HDD, Power on, User |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | Radeon |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | Integrated |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 780M |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |



