Laptop Gaming Acer Predator Helios Neo 16S AI OLED PHN16S-71-77YM, 16 inches (40,64 cm), Acer CineCrystal™ WQXGA OLED 240Hz display with 100% DCI-P3 / Adobe-RGB color space coverage, 2560 x 1600, 16:10, Intel® Core™ Ultra 7 Processor 255HX, 2.4 GHz base clock (Up to 5.2 GHz max. performance clock rate), 30 MB, 8 Performance-cores + 12 Efficient-cores / 20 Threads, Intel® AI Boost (up to 13 TOPS), video NVIDIA® GeForce RTX™ 5070, 8GB GDDR7 VRAM, RAM 32 GB DDR5 RAM (2 x 16 GB DDR5 RAM (6400MHz)), Up to 64 GB DDR5 RAM (2x 32 GB soDIMM), SSD 1TB M.2 PCIe Gen4 Solid-State-Drive (SSD), no ODD, MicroSD Card reader, Two built-in stereo speakers, three built-in microphones, FHD Webcam, Killer™ Gigabit Ethernet E3100G, WLAN Intel® Wi-Fi 6E (802.11 ax), Bluetooth® 5.3, No Fingerprint reader, Porturi: 4x (1x Type-A Gen 1, 2x Type-A Gen 2 (1x with Power-Off USB Charging), 1x Type-C Gen 2), Thunderbolt™ 4 (via USB Type-C), 1x (Type-C), 1x HDMI® 2.1, Displayport via USB Type-C, 1x Ethernet (RJ-45), 1x 3.5 mm speaker/headphone/line-out (supports headsets with integrated microphone), 230W adapter (50% PCR-plastic), Baterie Li-Ion battery (4 cells / 76 Wh), Up to 5 hours (based on video playback test results), Backlit keyboard (4 Zone RGB), Abyssal Black, Greutate 2.3 kg, Dimensiuni 356.78 x 275.50 x 19.90 mm (W x D x H), No OS (Boot-up only)
Laptop Gaming Acer Predator Helios Neo 16S AI, cu procesor
12.733,91 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Culoare | |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Gaming | Da |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| Tastatura iluminata | Da |
| HDMI | Da |
| Greutate | 2.1 – 2.5 kg |
| Touchscreen | Nu |
| Cititor amprente | Nu |
| Memorie RAM | 32 GB |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Producător procesor | Intel |
| Rezoluție | 2560 x 1600 |
| Thunderbolt | Da |
| Cititor Card | Da |
| Tip procesor | |
| Tip display | OLED |
| Refresh rate | 240 Hz |
| USB Type-C | Da |
| G-Sync | Da |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| NB-Gaming-VGA | RTX 5070 |
| Diagonala display | |
| Numar Nuclee | 20 |
| Capacitate stocare | 1TB M.2 PCIe Gen4 Solid-State-Drive (SSD) |
| Model placa video | RTX 5070 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Model procesor | 255HX |
| Producator placa video | nVidia |
| Serie video | GeForce |
| BLUETOOTH | 5.3 |
| Camera Web | FHD |
| Dual Cooling Fans | Da |
| Format | |
| Rezolutie display | 2560 x 1600 pixeli |
| Placa Video | nVidia |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| RJ-45 | 1 |
| Thunderbolt 4 | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Parola Bios | Da |
| Tastatura numerica | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Slot M.2 | Da |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| DisplayPort | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Layout tastatura | English |
| USB 3.0 | 1 |
| Numar thread-uri | 20 |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Functii camera Web | 1080p |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| USB 3.1 | 2 |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Luminozitate | 400 niti |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Frecvență | 6400 MHz |
| Rata Refresh | 240 Hz |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| USB-C | 2 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Tehnologie Baterie | Li-Ion |
| Numar celule | 4 |
| Microfon integrat | Triple Array |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 7 din a doua serie |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Putere maxima disipata | 160 W |
| Retea | 2.5 Gbps |
| Card Reader | Da, MicroSD |
| Model video | RTX 5070 |
| Putere_ | 76 Whr |
| Tehnologie | |
| Alte specificatii | 100% DCI-P3 / Adobe-RGB |
| Autonomie de lucru | Pana la 5 ore |
| Tip SSD | M.2 PCIe Gen4 |
| Alimentator | 230 W |
| Dimensiuni | 356.78 x 275.50 x 19.90 mm |
| Frecventa turbo max | 5.20 GHz |
| Nucleu | Arrow lake |
| Putere | 76 Whr |
| Sistem de operare | |
| Cache | 30 MBL2 Cache: 36 MB |
| Frecventa procesor | 5.2 GHz |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 5070 |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Producator | ACER |
| Garantie |










