Laptop Gaming ASUS ROG Strix G16, Intel® Core™ Ultra 7 255HX + NVIDIA GeForce RTX 5050 8GB GDDR7, Display 16″ 2.5K (2560×1600) 240Hz IPS-level Anti-glare 500 nits 100% DCI-P3 G-Sync Nebula, 16GB DDR5 5600MHz, SSD 512GB PCIe 4.0, Wi-Fi 7 + Bluetooth 5.4, Cameră FHD 1080p IR Windows Hello, Tastatură 4-Zone RGB cu Copilot key, Audio Dolby Atmos + Smart Amp, Baterie 90Wh, Porturi: Thunderbolt 4, USB-C Gen2 (DP/PD/G-Sync), 3× USB-A Gen2, HDMI 2.1, RJ45, Combo Jack, Culoare Eclipse Gray, fără sistem de operare
Laptop Gaming ASUS ROG Strix G16 G615LH, cu procesor Intel
8.862,74 lei TVA inclus.
ASUS ROG Strix G16 G615LH-S5045, Intel Core Ultra 7, 40,6 cm (16″), 2560 x 1600 Pixel, 16 Giga Bites, 512 Giga Bites, Gri
23 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| SSD capacity | 512 GB |
|---|---|
| Number of built-in speakers | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Rezoluție | 2560 x 1600 |
| Luminozitate | 500 nt |
| Thunderbolt | Da |
| Form factor | Clamshell |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | nVidia |
| Greutate | Peste 2.5 kg |
| USB 3.1 | Da |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Front camera HD type | Full HD |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Antenna type | 2×2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Colour gamut | 100% |
| Discrete graphics card | Yes |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Processor boost frequency | 5.2 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.2 GHz |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 1 |
| Processor cache | 30 MB |
| Windows Hello | Yes |
| Keyboard backlit colour | RGB |
| Operating system installed | No |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Dolby Vision |
| Market positioning | Gaming |
| AC adapter power | 280 W |
| Maximum refresh rate | 240 Hz |
| Performance cores | 8 |
| Copilot key | Yes |
| Processor cores | 20 |
| Efficient cores | 12 |
| Processor base power | 55 W |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor Card | Nu |
| Conectivitate: | |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Sistem de operare | |
| Refresh rate | 240 Hz |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | Intel |
| Tip procesor | |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 3 |
| Efficient-core base frequency | 1.8 GHz |
| Processor threads | 20 |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| AC adapter output voltage | 20 V |
| Keyboard backlit zone | 4-zone RGB |
| Battery capacity | 90 Wh |
| AC adapter output current | 14 A |
| Password protection type | BIOS, User |
| Performance-core base frequency | 2.4 GHz |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| GPU performance up to | 8 TOPs |
| Panel type | IPS-Level |
| Destinat pentru | |
| Pointing device | NumberPad |
| Diagonala display | |
| Height (front) | 2.28 cm |
| Height (rear) | 3.08 cm |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.5 GHz |
| Discrete graphics memory type | GDDR7 |
| Total processor performance up to | 33 TOPs |
| Processor model | 255HX |
| Model procesor | 255HX |
| Maximum turbo power | 160 W |
| Built-in microphone | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| AC adapter included | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| Display resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Weight | 2.65 kg |
| Depth | 268 mm |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Product colour | Grey |
| Housing material | Plastic |
| Number of battery cells | 4 |
| Product type | Laptop |
| Colour name | Eclipse Gray |
| Width | 354 mm |
| Frecventa procesor | 5.2 GHz |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 5050 |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Producator | ASUS |
| Garantie |










