Laptop Lenovo Gaming LOQ 15IRX10, 15.6″ FHD (1920×1080) IPS 300nits Anti-glare, 100% sRGB, 144Hz, G-SYNC®, Intel Core™ i7-13645HX, 14C (6P + 8E) / 20T, P-core up to 4.9GHz, E-core up to 3.5GHz, 24MB Intel® Smart Cache; AI-Powered Gaming PC, video NVIDIA GeForce RTX™ 5050 8GB GDDR7, Boost Clock 2370MHz, TGP 100W, 440 AI TOPS, RAM 1x 16GB SODIMM DDR5-5600; Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable; Up to 32GB DDR5-5600 offering, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, No Card Reader, Stereo speakers, 2W x2, optimized with Nahimic Audio, 5.0MP with E-shutter, 100/1000M (RJ-45), WLAN Wi-Fi® 6, 802.11ax 2×2, Bluetooth 5.2, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 3x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with Lenovo® PD 140W and DisplayPort™ 1.4; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (RJ-45); 1x Slim tip Power connector, 170W Slim Tip (3-pin), Baterie Integrated 60Wh, White Backlit, English, Luna Grey, Greutate 2.4 kg, Dimensiuni 359.86 x 258.7 x 21.9-23.9 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Courier/Carry in from 2Y Courier/Carry in (CPN), Accesorii None, Free DOS
Laptop Gaming Lenovo LOQ 15IRX10, cu procesor Intel Core i7-13645HX,
6.371,68 lei TVA inclus.
Lenovo LOQ 15IRX10, Intel® Core™ i7, 39,6 cm (15.6″), 1920 x 1080 Pixel, 16 Giga Bites, 1 TB, Gri
14 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Resolution | FHD |
| HDD-or-SSD | SSD |
| NB-CPU | Intel-Core-i7 |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 16GB |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| SSD capacity | 1 TB |
| M.2 SSD size | 2242 (22 x 42 mm) |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Card reader integrated | No |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Rezoluție | 1920 x 1080 |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | nVidia |
| Luminozitate | 300 nt |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor manufacturer | Intel |
| Efficient cores | 8 |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Speaker power | 2 W |
| Number of microphones | 2 |
| Privacy camera | Yes |
| Antenna type | 2×2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Greutate | 2.1 – 2.5 kg |
| Keyboard backlit colour | White |
| Colour gamut | 100% |
| Performance cores | 6 |
| Processor cache | 24 MB |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Discrete graphics card | Yes |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| On-board graphics card model | Intel® UHD Graphics |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Processor family | Intel® Core™ i7 |
| Processor generation | 13th gen Intel® Core™ i7 |
| RGB colour space | sRGB |
| Processor cores | 14 |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| Processor boost frequency | 4.9 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.9 GHz |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.5 GHz |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Maximum refresh rate | 144 Hz |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Fast charging time (50%) | 30 min |
| Operating system installed | No |
| Audio Chip | Realtek ALC3287 |
| Keyboard language | English |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Market positioning | Gaming |
| Copilot key | Yes |
| Processor base power | 55 W |
| Maximum turbo power | 157 W |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor Card | Nu |
| Conectivitate: | |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Sistem de operare | |
| Refresh rate | 144 Hz |
| NB-Screen-Size | 15.x" |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | Intel |
| Tip procesor | |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| WWAN | Not installed |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Processor threads | 20 |
| Performance-core base frequency | 2.6 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.9 GHz |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| Sustainability certificates | ErP |
| Destinat pentru | |
| Ethernet LAN data rates | 1000,100 Mbit/s |
| Diagonala display | |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| NB-Gaming-VGA | RTX 5050 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Discrete graphics memory type | GDDR7 |
| Height (rear) | 2.39 cm |
| Motherboard chipset | Intel HM770 |
| Password protection type | BIOS, HDD, Power on, Supervisor, User |
| AC adapter power | 170 W |
| Height (front) | 2.19 cm |
| Neural processor unit (NPU) | No |
| Continuous video playback time | 7.17 h |
| Built-in microphone | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| AC adapter included | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6) |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 – 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 – 95% |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | Grey |
| Audio system | Nahimic Audio |
| Weight | 2.4 kg |
| Width | 359.9 mm |
| Depth | 258.7 mm |
| Battery life (max) | 3.36 h |
| Certification | TÜV Rheinland® Low Blue Light (Software Solution) |
| HD type | Full HD |
| Compliance certificates | RoHS |
| Product type | Laptop |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Frecventa procesor | 4.9 GHz |
| Colour name | Luna Grey |
| Model procesor | 13645HX |
| Processor model | i7-13645HX |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 5050 |
| Model placa video integrata | UHD Graphics |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |










