Laptop MSI Gaming Katana 15 HX B14WFK-265XRO, 15.6″ QHD (2560×1440), 165Hz, IPS-Level, Intel® Core™ i7-14650HX, 16C (8P + 8E) / 24T, P-core 2.2 / 5.2GHz, E-core 1.6 / 3.7GHz, 30MB, video dedicat NVIDIA® GeForce RTX™ 5060 8GB GDDR7, RAM DDR5 8GB*2 (5600)MHz, Max 96GB, 2 Slots, SSD 512GB NVMe SSD PCIe Gen4, no ODD, No Card reader, 2x 2W Speaker, HD type (30fps@720p), Gb LAN, WLAN 802.11 ax Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, Firmware Trusted Platform Module(fTPM) 2.0, Porturi: 1x Type-C (USB3.2 Gen2 / DisplayPort™/ Power Delivery 3.0); 3x Type-A USB3.2 Gen2; 1x HDMI™ 2.1 (8K @ 60Hz / 4K @ 120Hz); 1x Mic-in/Headphone-out Combo Jack, 240W adapter, Baterie 4-Cell, 75 Battery (Whr), 4-Zone RGB Gaming Keyboard with Copilot Key, Black, Greutate 2.4 kg, Dimensiuni 359 x 262 x 25.5 mm, Free DOS
Laptop Gaming MSI Katana 15 HX, cu procesor Intel Core
7.786,30 lei TVA inclus.
49 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| HDD-or-SSD | SSD |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| NB-CPU | Intel-Core-i7 |
| RAM | 16GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| HDMI | Da |
| Form factor | Clamshell |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Mobile network connection | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | nVidia |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor manufacturer | Intel |
| Efficient cores | 8 |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 8 GB |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Speaker power | 2 W |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Greutate | 2.1 – 2.5 kg |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| Colour gamut | 100% |
| Processor cores | 16 |
| Discrete graphics card | Yes |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| On-board graphics card model | Intel® UHD Graphics |
| AC adapter power | 240 W |
| Maximum internal memory | 96 GB |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Processor family | Intel® Core™ i7 |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.7 GHz |
| Processor boost frequency | 5.2 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.2 GHz |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| Processor threads | 24 |
| Processor cache | 30 MB |
| Keyboard backlit colour | RGB |
| Maximum refresh rate | 165 Hz |
| Operating system installed | FreeDOS |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Performance cores | 8 |
| Copilot key | Yes |
| Processor generation | Intel® Core™ i7 (14th gen) |
| Processor base power | 55 W |
| Maximum turbo power | 157 W |
| Touchscreen | Nu |
| BLUETOOTH | Da |
| Cititor amprente | Nu |
| NB-Screen-Size | 15.x" |
| Tip display | IPS |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Camera Web | Fara |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Producător procesor | Intel |
| Refresh rate | 165 Hz |
| Tastatura iluminata | cu RGB |
| Sistem de operare | |
| Model procesor | 14650HX |
| Rezoluție | 2560 x 1440 |
| Resolution | QHD |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 3 |
| USB Type-C | Da |
| Keyboard backlit zone | 4-zone RGB |
| Performance-core base frequency | 2.2 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.6 GHz |
| Panel type | IPS-Level |
| Destinat pentru | |
| Processor model | i7-14650HX |
| Diagonala display | |
| Luminozitate | N/A |
| NB-Gaming-VGA | RTX 5060 |
| Model placa video | RTX 5060 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Discrete graphics memory type | GDDR7 |
| Capacitate stocare | 512GB NVMe SSD |
| Discrete graphics card model | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| Original brand name | MSI |
| Motherboard chipset | Intel HM770 |
| Battery capacity | 4850 mAh |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6) |
| DC-in jack | Yes |
| USB Type-C charging port | No |
| Width | 359 mm |
| Weight | 2.4 kg |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Depth | 262 mm |
| Number of battery cells | 4 |
| Audio system | Nahimic 3 |
| Height | 255 mm |
| HD type | Quad HD |
| Tip procesor | |
| Frecventa procesor | 5.2 GHz |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 5060 |
| Model placa video integrata | N/A |
| Producator | MSI |
| Garantie |











