Laptop Lenovo Gaming Legion Pro 7 16IAX10H, 16″ WQXGA (2560×1600) OLED 500nits Glossy, 100% DCI-P3, 240Hz, DisplayHDR™ True Black 1000, Dolby Vision®, G-SYNC®, Intel® Core™ Ultra 9 275HX, 24C (8P + 16E) / 24T, Max Turbo up to 5.4GHz, 36MB, video NVIDIA® GeForce RTX™ 5070 Ti 12GB GDDR7, Boost Clock 2220MHz, TGP 140W, 992 AI TOPS, RAM 2x 16GB CSODIMM DDR5-6400; Two DDR5 CSODIMM slots, dual-channel capable; Up to 32GB DDR5-6400 offering, SSD 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 5.0×4 Performance NVMe®, no ODD, No Card reader, 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Nahimic Audio, Smart Amplifier (AMP), 5.0MP with E-shutter, 2.5GbE (RJ-45), WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, Non-WWAN, No Fingerprint Reader, Porturi: 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On; 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with USB PD 65-100W and DisplayPort™ 2.1; 1x Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps (support data transfer and DisplayPort™ 2.1); 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (2.5GbE RJ-45); 1x Power connector, 400W Slim Tip (3-pin), Baterie Integrated 99.9Wh, Per-key RGB Backlit, English, Eclipse Black, Greutate 2.57 kg , Dimensiuni 364.38 x 275.94 x 21.9-26.65 mm (14.35 x 10.86 x 0.86-1.05 inches), 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Premium Care with Onsite upgrade from 2Y Depot/CCI (CPN), Accesorii 4 Switchable Keycaps, Free DOS
Laptop Lenovo Gaming Legion Pro 7 16IAX10H, 16" WQXGA (2560×1600)
14.233,90 lei TVA inclus.
Lenovo Legion Pro 7 16IAX10H, Intel Core Ultra 9, 40,6 cm (16″), 2560 x 1600 Pixel, 32 Giga Bites, 1 TB, Negru
3 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| HDD-or-SSD | SSD |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Rezoluție | 2560 x 1600 |
| Luminozitate | 500 nt |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | nVidia |
| Greutate | Peste 2.5 kg |
| Tastatura iluminata | cu RGB |
| Optical | None |
| Microphone | 2x, Array |
| Bundled software | None |
| Operating System | None |
| Security Chip | Firmware TPM 2.0 Enabled |
| AI PC Category | AI-Powered Gaming PC |
| Special Features | AI Chip: LA3 |
| Case Color | Eclipse Black |
| Other Security | E-shutter |
| Included Upgrade | 3Y Premium Care with Onsite upgrade from 2Y Depot/CCI (CPN) |
| Green Certifications | ErP Lot 3 |
| Surface Treatment | Anodizing Sandblasting |
| Touchpad | Buttonless Mylar® surface multi-touch touchpad, 75 x 120 mm (2.95 x 4.72 inches) |
| Other Certifications | TÜV Rheinland® High Gaming Performance |
| Standard Ports | 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) |
| Keyboard | Per-key RGB Backlit, English |
| Ethernet | 2.5GbE (RJ-45) |
| WLAN + Bluetooth | Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| Card Reader | None |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3306 codec |
| Color Calibration | Factory Color Calibration |
| Case Material | Aluminium (Top), Aluminium (Bottom) |
| Fingerprint reader | None |
| Base Warranty | 2-year, Courier or Carry-in |
| Touchscreen | Nu |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor Card | Nu |
| Conectivitate: | |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Refresh rate | 240 Hz |
| Producător procesor | Intel |
| Tip display | OLED |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Resolution | WQXGA |
| NB-CPU | ULTRA 9 |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 5000 Series |
| Pen | Pen Not Supported |
| WWAN | Non-WWAN |
| Destinat pentru | |
| NPU | Integrated Intel® AI Boost, up to 13 TOPS |
| Model placa video | RTX 5070 Ti |
| Chipset | Intel® HM870 Chipset |
| Storage | 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 5.0×4 Performance NVMe® |
| Storage Slot | Two M.2 slots • One M.2 2280 PCIe® 5.0 x4 slot • One M.2 2280 PCIe 4.0 x4 slot |
| Speakers | 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Nahimic Audio, Smart Amplifier (AMP) |
| Camera | 5.0MP with E-shutter |
| Power Adapter | 400W Slim Tip (3-pin) |
| Dimensions (WxDxH) | 364.38 x 275.94 x 21.9-26.65 mm (14.35 x 10.86 x 0.86-1.05 inches) |
| Bundled Accessories | 4 Switchable Keycaps |
| Memory | 2x 16GB CSODIMM DDR5-6400 |
| Max Memory | Up to 32GB DDR5-6400 offering |
| Storage Support | Up to two drives, 2x M.2 SSD • M.2 2242 SSD up to 1TB • M.2 2280 SSD up to 2TB |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 9 275HX, 24C (8P + 16E) / 24T, Max Turbo up to 5.4GHz, 36MB |
| Graphics | NVIDIA® GeForce RTX™ 5070 Ti 12GB GDDR7, Boost Clock 2220MHz, TGP 140W, 992 AI TOPS |
| Battery | 99.9Wh |
| Display | 16 WQXGA (2560×1600) OLED 500nits Glossy, 100% DCI-P3, 240Hz, DisplayHDR™ True Black 1000, Dolby Vision®, G-SYNC® |
| Copilot+ PC | N/A |
| Memory slots | Two DDR5 CSODIMM slots, dual-channel capable |
| Weight | Starting at 2.57 kg (5.67 lbs) |
| Nume culoare | Eclipse Black |
| Producator | LENOVO |
| Tipul de produs | Laptop |
| Garantie | |
| Culoarea produsului | Negru |
| Factorul de formă | Clapetă |
| Material carcasă | Aluminiu |
| Diagonala display | |
| Ecran tactil | Nu |
| Rezolutie display | 2560×1600, WQXGA |
| Tip panel | OLED |
| Retroiluminare LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Suprafață de afișare | Glasată |
| Luminozitate afişaj | 500 |
| Model culori RGB | DCI-P3 |
| Gamă de culori | 100 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 240 |
| Interval Dinamic Ridicat (HDR) suportat | Da |
| Tehnologie High Dynamic Range (HDR) | Dolby Vision |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| Generație procesor | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Model procesor | 275HX |
| Nuclee procesor | 24 |
| Fire de execuție procesor (threads) | 24 |
| Frecvență boost procesor | 5,4 |
| Nuclee performanță | 8 |
| Nuclee eficiente | 16 |
| Frecvență miez performance-core Max Turbo | 5,4 |
| Frecvență multi-miez Max Turbo | 4,6 |
| Frecvență de bază nucleu de performanță | 2,7 |
| Frecvență bază nucleu de eficiență | 2,1 |
| Memorie cache procesor | 36 |
| Putere bază procesor | 55 |
| Putere turbo maximă | 160 |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Da |
| Suport pentru efecte Windows Studio | Da |
| Cadre date AI acceptate de NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Performanță totală a procesorului până la | 36 |
| Performanță NPU până la | 13 |
| Performanță GPU până la | 8 |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Tip de memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie viteza de ceas | 6400 |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 2 x 16 |
| Maximum de memorie internă | 32 |
| Capacitate totală de stocare | 1 |
| Suport media de stocare | SSD |
| Capacitate totală SSDs | 1 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | 1 TB, Da |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express |
| Tip stocare | |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Cititor card integrat | Nu |
| Model adaptor grafic dedicat | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| Adaptor memorie discrete graphics | 12 |
| Tip memorie grafică dedicată | GDDR7 |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Producător placă GPU integrată | Intel |
| Adaptor procesor grafic separat | Da |
| Placă grafică | Intel Graphics, NVIDIA |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel Graphics |
| Cip audio | Realtek ALC3306 |
| Numărul de difuzoare incorporate | 4 |
| Microfon încorporat | Da |
| Numarul de microfoane | 2 |
| Rezoluție cameră foto frontală (numerică) | 5 |
| Cameră intimitate | Da |
| Tip confidențialitate | Obturator vizibilitate |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Tipul antenei | 2×2 |
| Ethernet LAN | Da |
| BLUETOOTH | Da |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| WWAN | Nu este instalat |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 2 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Tip-A | 1 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Tip-B | 1 |
| Ethernet LAN | Da |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Thunderbolt | Da |
| Port combo caști/microfon | Da |
| USB Sleep-and-Charge | Da |
| Chipset-ul plăcii de bază | Intel HM870 |
| Aparat de | Touchpad |
| Tastatură numerică | Da |
| Retroiluminare tastatură | Da |
| Culoare lumină din spate tastatură | RGB |
| Zonă iluminare din spate tastatură | Per-key RGB |
| Sistem de operare | |
| Capacitate baterie | 99,9 |
| Disiparea puterii pentru adaptorul AC | 400 |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Cititor de amprente | Nu |
| Modulul platformei de încredere | Da |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Certificare | RoHS |
| Lățime | 364,4 |
| Adâncime | 275,9 |
| Înălţime (faţă) | 2,19 |
| Înălţime (spate) | 2,67 |
| Greutate | 2,57 |
| Adaptor AC legat | Da |



