Laptop Lenovo Gaming LOQ 15IRX9, 15.6″ FHD (1920×1080) IPS 300nits Anti-glare, 100% sRGB, 144Hz, G-SYNC®, Intel Core™ i7-13645HX, 14C (6P + 8E) / 20T, P-core up to 4.9GHz, E-core up to 3.5GHz, 24MB Intel® Smart Cache; AI-Powered Gaming PC, video NVIDIA GeForce RTX™ 4050 6GB GDDR6, Boost Clock 2370MHz, TGP 105W, 194 AI TOPS, RAM 1x 16GB SODIMM DDR5-4800; Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable; Up to 32GB DDR5-4800, SSD 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, No Card Reader, Stereo speakers, 2W x2, optimized with Nahimic Audio, HD 720p with E-shutter, 100/1000M (RJ-45), WLAN Wi-Fi® 6, 802.11ax 2×2, Bluetooth 5.2, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 3x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-C® (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), with Lenovo® PD 140W and DisplayPort™ 1.4; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (RJ-45); 1x Slim tip Power connector, 170W Slim Tip (3-pin), Baterie Integrated 60Wh, White Backlit, English, Luna Grey, Greutate 2.38 kg, Dimensiuni 359.86 x 258.7 x 21.9-23.9 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Courier/Carry in from 2Y Courier/Carry in (CPN), Accesorii None, Free DOS
Laptop Lenovo Gaming LOQ 15IRX9, 15.6" FHD (1920×1080) IPS 300nits
5.958,44 lei TVA inclus.
Lenovo LOQ 15IRX9, Intel® Core™ i7, 39,6 cm (15.6″), 1920 x 1080 Pixel, 16 Giga Bites, 512 Giga Bites, Gri
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Resolution | FHD |
| HDD-or-SSD | SSD |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| NB-CPU | Intel-Core-i7 |
| RAM | 16GB |
| NB-Gaming-VGA | RTX 4050 |
| SSD capacity | 512 GB |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| M.2 SSD size | 2242 (22 x 42 mm) |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Card reader integrated | No |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Rezoluție | 1920 x 1080 |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | nVidia |
| Luminozitate | 300 nt |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor manufacturer | Intel |
| Efficient cores | 8 |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Speaker power | 2 W |
| Number of microphones | 2 |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Antenna type | 2×2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Greutate | 2.1 – 2.5 kg |
| Keyboard backlit colour | White |
| Colour gamut | 100% |
| Performance cores | 6 |
| Processor cache | 24 MB |
| Discrete graphics card | Yes |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Discrete graphics card memory | 6 GB |
| Discrete graphics memory type | GDDR6 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| On-board graphics card model | Intel® UHD Graphics |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Processor family | Intel® Core™ i7 |
| Processor generation | 13th gen Intel® Core™ i7 |
| RGB colour space | sRGB |
| Processor cores | 14 |
| Processor boost frequency | 4.9 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.9 GHz |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.5 GHz |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Maximum refresh rate | 144 Hz |
| Discrete graphics card model | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Battery capacity | 60 Wh |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Operating system installed | No |
| Audio Chip | Realtek ALC3287 |
| Keyboard language | English |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Processor base power | 55 W |
| Maximum turbo power | 157 W |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor Card | Nu |
| Conectivitate: | |
| Camera Web | HD |
| Cititor amprente | Nu |
| Refresh rate | 144 Hz |
| NB-Screen-Size | 15.x" |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | Intel |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 4000 Series |
| Model placa video | RTX 4050 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| WWAN | Not installed |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| Processor threads | 20 |
| Performance-core base frequency | 2.6 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.9 GHz |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| Destinat pentru | |
| Copilot+ PC | N/A |
| Height (rear) | 2.39 cm |
| Motherboard chipset | Intel HM770 |
| AC adapter power | 170 W |
| Password protection type | BIOS, HDD, Power on, User |
| Height (front) | 2.19 cm |
| Neural processor unit (NPU) | No |
| Built-in microphone | Yes |
| Touchscreen | No |
| AC adapter included | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6) |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 – 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 – 95% |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | Grey |
| Audio system | Nahimic Audio |
| Width | 359.9 mm |
| Depth | 258.7 mm |
| HD type | Full HD |
| Product type | Laptop |
| Colour name | Luna Grey |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Weight | 2.38 kg |
| Battery life (max) | 4.1 h |
| Continuous video playback time | 5.6 h |
| Certification | ErP Lot 3 RoHS compliant |
| Frecventa procesor | 4.9 GHz |
| Nume culoare | Luna Grey |
| Tipul de produs | Laptop |
| Processor model | i7-13645HX |
| Culoarea produsului | Gri |
| Producator | LENOVO |
| Factorul de formă | Clapetă |
| Garantie | |
| Material carcasă | Acrilonitril-butadien-stiren (ABS), Policarbonat (PC) |
| Diagonala display | |
| Ecran tactil | Nu |
| Rezolutie display | 1920×1080, Full HD |
| Tip panel | IPS |
| Retroiluminare LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Luminozitate afişaj | 300 |
| Model culori RGB | sRGB |
| Gamă de culori | 100 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 144 |
| Rația de contrast (tipică) | 1000:1 |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| Generație procesor | 13th gen Intel® Core™ i7 |
| Model procesor | 13645HX, i7-13645HX |
| Nuclee procesor | 14 |
| Fire de execuție procesor (threads) | 20 |
| Frecvență boost procesor | 4,9 |
| Nuclee performanță | 6 |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Frecvență miez performance-core Max Turbo | 4,9 |
| Frecvență multi-miez Max Turbo | 3,5 |
| Frecvență de bază nucleu de performanță | 2,6 |
| Frecvență bază nucleu de eficiență | 1,9 |
| Memorie cache procesor | 24 |
| Tip procesor cache | Cache inteligent |
| Putere bază procesor | 55 |
| Putere turbo maximă | 157 |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | Nu |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Tip de memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie viteza de ceas | 4800 |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 |
| Sloturi pentru memorii | 2x SO-DIMM |
| Maximum de memorie internă | 32 |
| Canale de memorie | Cu două canale |
| Capacitate totală de stocare | 512 |
| Suport media de stocare | SSD |
| Capacitate totală SSDs | 512 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 4.0 |
| Tip stocare | |
| Mărime M.2 SSD | 2242 (22 x 42 mm) |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Cititor card integrat | Nu |
| Model adaptor grafic dedicat | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Adaptor memorie discrete graphics | 6 |
| Tip memorie grafică dedicată | GDDR6 |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Producător placă GPU integrată | Intel |
| Adaptor procesor grafic separat | Da |
| Placă grafică | Intel® UHD Graphics, NVIDIA |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel® UHD Graphics |
| NVIDIA G-SYNC | Da |
| Cip audio | Realtek ALC3287 |
| Sistem audio | Nahimic Audio |
| Numărul de difuzoare incorporate | 2 |
| Puterea difuzorului | 2 |
| Microfon încorporat | Da |
| Numarul de microfoane | 2 |
| Cameră foto frontală | Da |
| Rezoluție cameră foto frontală | 1280 x 720 |
| Tip cameră frontală HD | HD |
| Cameră intimitate | Da |
| Tip confidențialitate | Obturator vizibilitate |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Tipul antenei | 2×2 |
| Ethernet LAN | Da |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 100,1000 |
| BLUETOOTH | Da, Yes |
| Versiune Bluetooth | 5.2 |
| WWAN | Nu este instalat |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 3 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Tip-B | 1 |
| Ethernet LAN | Da, Yes |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Port combo caști/microfon | Da |
| Chipset-ul plăcii de bază | Intel HM770 |
| Aparat de | Touchpad |
| Tastatură numerică | Da |
| Retroiluminare tastatură | Da |
| Culoare lumină din spate tastatură | Alb |
| Limbă tastatură | Englez |
| Sistem de operare | |
| Tehnologia bateriei | Litiu-Ion (Li-Ion) |
| Capacitate baterie | 60 |
| Durată baterie (max) | 4,1 |
| Timp de redare video continuă | 5,6 |
| Încărcare rapidă | Da |
| Disiparea puterii pentru adaptorul AC | 170 |
| Frecvenţa adaptorului AC | 50/60 |
| Voltajul de intrare pentru adaptorul AC | 100 – 240 |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Cititor de amprente | Nu |
| Modulul platformei de încredere | Da |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Protecție parolă | Da |
| Protectie cu Parolă | BIOS, HDD, La pornire, Utilizator |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 5 – 35 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | 5 – 43 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 8 – 95 |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 5 – 95 |
| Altitudine maximă de livrare | 3048 |
| Certificare | ErP Lot 3 |
| Lățime | 359,9 |
| Adâncime | 258,7 |
| Înălţime (faţă) | 2,19 |
| Înălţime (spate) | 2,39 |
| Greutate | 2,38 |
| Adaptor AC legat | Da |











