Laptop Lenovo IdeaPad Pro 5 16IAH10, 16″ 2.8K (2880×1800) OLED 500nits (typical) / 1100nits (peak) Glossy, 100% DCI-P3, 120Hz VRR, DisplayHDR™ True Black 1000, Intel® Core™ Ultra 7 255H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 16T, Max Turbo up to 5.1GHz, 24MB, video NVIDIA® GeForce RTX™ 5050 8GB GDDR7, RAM 16GB Soldered LPDDR5x-8400; Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel; 16GB soldered memory, not upgradable, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, SD Card Reader, Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Atmos®, FHD 1080p + IR with Privacy Shutter, ToF Sensor, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, Non-WWAN, No Fingerprint Reader, Porturi: 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On; 2x USB-C® (USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x SD card reader; Optional Ports (configured): 1x Power Connector, 170W Slim Tip (3-pin), Baterie Integrated 84Wh, Backlit, English, Luna Grey, Greutate 1.72 kg, Dimensiuni 356.8 x 251 x 15.95 mm, 2-year, Courier or Carry-in, Accesorii None, Free DOS
Laptop Lenovo IdeaPad Pro 5 16IAH10, 16" 2.8K (2880×1800) OLED
7.447,95 lei TVA inclus.
Lenovo IdeaPad Pro 5 16IAH10, Intel Core Ultra 7, 40,6 cm (16″), 2880 x 1800 Pixel, 16 Giga Bites, 1 TB, Gri
1 în stoc
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| HDD-or-SSD | SSD |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 16GB |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | nVidia |
| Chipset | Intel® SoC Platform |
| Max Memory | 16GB soldered memory, not upgradable |
| Card Reader | SD Card Reader |
| Optical | None |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio |
| Microphone | 2x, Array |
| Bundled software | None |
| Other Security | Camera privacy shutter |
| Included Upgrade | None |
| Operating System | None |
| Security Chip | Firmware TPM 2.0 Enabled |
| Luminozitate | 1100 nt |
| AI PC Category | AI PC |
| Speakers | Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Atmos® |
| Camera | FHD 1080p + IR with Privacy Shutter, ToF Sensor |
| Standard Ports | 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) |
| Monitor Cable | None |
| Rezoluție | 2880 x 1800 |
| Power Adapter | 170W Slim Tip (3-pin) |
| Optional Ports (configured) | 1x Power Connector |
| WLAN + Bluetooth | Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2 + BT5.4 |
| Storage | 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Color Calibration | Factory Color Calibration |
| Keyboard | Backlit, English |
| Touchpad | Buttonless glass surface multi-touch touchpad, supports Precision TouchPad (PTP), 80 x 135 mm (3.15 x 5.31 inches) |
| Case Color | Luna Grey |
| Surface Treatment | Aluminium Stamping (Anodized with Sandblasting) |
| Case Material | Aluminium (Top), Aluminium (Bottom) |
| Fingerprint reader | None |
| Other Certifications | Eyesafe® Certified 2.0 |
| Mil-Spec Test | MIL-STD-810H military test passed (21 test items) |
| Ethernet | No Onboard Ethernet |
| Base Warranty | 2-year, Courier or Carry-in |
| Bundled Accessories | None |
| Touchscreen | Nu |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Conectivitate: | |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Refresh rate | 120 Hz |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| Producător procesor | Intel |
| Tip display | OLED |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Resolution | 2.8K (2880 x 1800) |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 5000 Series |
| Memory | 16GB Soldered LPDDR5x-8400 |
| Pen | Pen Not Supported |
| WWAN | Non-WWAN |
| Green Certifications | ErP Lot 6/26 |
| Destinat pentru | |
| NPU | Integrated Intel® AI Boost, up to 13 TOPS |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 255H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 16T, Max Turbo up to 5.1GHz, 24MB |
| Battery | 84Wh |
| Video | RTX 5050 |
| Model placa video | RTX 5050 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Graphics | NVIDIA® GeForce RTX™ 5050 8GB GDDR7 |
| Dimensions (WxDxH) | 356.8 x 251 x 15.95 mm (14.05 x 9.88 x 0.63 inches) |
| Display | 16 2.8K (2880×1800) OLED 500nits (typical) / 1100nits (peak) Glossy, 100% DCI-P3, 120Hz VRR, DisplayHDR™ True Black 1000 |
| Max Storage Support | Up to two drives, 2x M.2 SSD • M.2 2242 SSD up to 1TB |
| Docking | Various docking solutions supported via Thunderbolt™. For more compatible docking solutions, please visit Docking for IdeaPad® Pro 5 16IAH10 |
| Storage Slot | Two M.2 slots • One M.2 2242 PCIe® 4.0 x4 slot • One M.2 2280 PCIe 4.0 x4 slot |
| Memory slots | Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel |
| Weight | Starting at 1.72 kg (3.79 lbs) |
| Producator | LENOVO |
| Nume culoare | Luna Grey |
| Garantie | |
| Tipul de produs | Laptop |
| Culoarea produsului | Gri |
| Factorul de formă | Clapetă |
| Material carcasă | Aluminiu |
| Diagonala display | |
| Ecran tactil | Nu |
| Rezolutie display | 2.8K, 2880 x 1800 |
| Tip panel | OLED |
| Retroiluminare LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Suprafață de afișare | Glasată |
| Luminozitate afişaj | 500 |
| Model culori RGB | DCI-P3 |
| Gamă de culori | 100 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 120 |
| Rația de contrast (tipică) | 1000000:1 |
| Interval Dinamic Ridicat (HDR) suportat | Da |
| Tehnologie High Dynamic Range (HDR) | DisplayHDR True Black 1000 |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| Generație procesor | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Model procesor | 255H |
| Nuclee procesor | 16 |
| Fire de execuție procesor (threads) | 16 |
| Frecvență boost procesor | 5,1 |
| Nuclee performanță | 6 |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Miezuri Low Power Efficient | 2 |
| Frecvență miez performance-core Max Turbo | 5,1 |
| Frecvență multi-miez Max Turbo | 4,4 |
| Frecvență Low Power Efficient-core Max Turbo | 2,5 |
| Frecvență de bază nucleu de performanță | 2 |
| Frecvență bază nucleu de eficiență | 1,5 |
| Frecvență Low Power Efficient-core Base | 700 |
| Memorie cache procesor | 24 |
| Putere bază procesor | 28 |
| Putere turbo maximă | 115 |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Da |
| Suport pentru efecte Windows Studio | Da |
| Cadre date AI acceptate de NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Performanță totală a procesorului până la | 96 |
| Performanță NPU până la | 13 |
| Performanță GPU până la | 74 |
| Memorie RAM | 16, 16 GB |
| Tip de memorie internă | LPDDR5x-SDRAM |
| Memorie viteza de ceas | 8533 |
| Factor de formă memorie | Integrat |
| Maximum de memorie internă | 16 |
| Canale de memorie | Cu două canale |
| Capacitate totală de stocare | 1 |
| Suport media de stocare | SSD |
| Capacitate totală SSDs | 1 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | 1 TB, Da |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 4.0 |
| Tip stocare | |
| Mărime M.2 SSD | 2242 (22 x 42 mm) |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Cititor card integrat | Da |
| Carduri de memorie compatibile | SD |
| Model adaptor grafic dedicat | NVIDIA GeForce RTX 5050 |
| Adaptor memorie discrete graphics | 8 |
| Tip memorie grafică dedicată | GDDR7 |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Producător placă GPU integrată | Intel |
| Adaptor procesor grafic separat | Da |
| Placă grafică | Intel Arc Graphics, NVIDIA |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel Arc 140T |
| Sistem audio | Dolby Atmos |
| Numărul de difuzoare incorporate | 2 |
| Puterea difuzorului | 2 |
| Microfon încorporat | Da |
| Numarul de microfoane | 2 |
| Cameră foto frontală | Da |
| Rezoluție cameră foto frontală | 1920 x 1080 |
| Tip cameră frontală HD | Full HD |
| Cameră infraroșu (IR) | Da |
| Cameră intimitate | Da |
| Tip confidențialitate | Obturator vizibilitate |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Tipul antenei | 2×2 |
| Ethernet LAN | Nu |
| BLUETOOTH | Da |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| WWAN | Nu este instalat |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 2 |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Thunderbolt | 2, Da |
| Port combo caști/microfon | Da |
| USB Sleep-and-Charge | Da |
| Porturi USB Sleep-and-Charge | 1 |
| Chipset-ul plăcii de bază | Intel SoC |
| Aparat de | Touchpad |
| Tastatură numerică | Da |
| Retroiluminare tastatură | Da |
| Limbă tastatură | Englez |
| Tastă lansare Copilot | Da |
| Sistem de operare | |
| Tehnologia bateriei | Litiu-Ion (Li-Ion) |
| Capacitate baterie | 84 |
| Timp de redare video continuă | 20,57 |
| Încărcare rapidă | Da |
| Disiparea puterii pentru adaptorul AC | 170 |
| Frecvenţa adaptorului AC | 50/60 |
| Voltajul de intrare pentru adaptorul AC | 100 – 240 |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Cititor de amprente | Nu |
| Windows Hello | Da |
| Modulul platformei de încredere | Da |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Protecție parolă | Da |
| Protectie cu Parolă | BIOS, HDD, La pornire, Administrator, Utilizator |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 5 – 35 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | 5 – 43 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 8 – 95 |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 5 – 95 |
| Altitudine maximă de livrare | 3048 |
| Certificare | ENERGY STAR,EPEAT Gold,RoHS |
| Lățime | 356,8 |
| Adâncime | 251 |
| Înălţime | 15,9 |
| Greutate | 1,72 |
| Adaptor AC legat | Da |































