Laptop HP ProBook 4 G1a, 16.0 inch WUXGA (1920×1200) Anti-Glare UWVA 300 nits Image Recognition, AMD Ryzen 7 250 8 Core (3.3 GHz up to 5.1 GHz, 16MB)- 16 NPU TOPS, video integrat AMD Radeon Graphics, RAM 24GB DDR5 5600Mhz (2x12GB), SSD 512GB PCIe NVMe, no ODD, Audio by Poly Studio, doua difuzoare stereo integrate, Webcam 5MP+IR, LAN 10/100/1000, WLAN Mediatek RZ616 Wi-Fi 6E AIM-T, Bluetooth 5.3, Porturi: 2x USB Type-A 5Gbs(1x charging)/2x Thunderbolt 4 USB4 Type-C 10Gbs(Power Delivery 3.0, DP 1.4)/ 1x HDMI 2.1/ 1x RJ45/ 1x headphone/microphone, adaptor 65W USB- C, Baterie 3 celule 56Wh RX Long Life Fast Charge, Tastatura HP numerica rezistenta la stropire, Pike Silver, Greutate 1.75 Kg, Dimensiuni 35.94 x 25.1 x 1.09cm, Windows 11 Pro 64bit, AI PC(
Laptop SMB HP ProBook 4 G1a AI PC, cu procesor
8.018,03 lei TVA inclus.
HP ProBook 4 G1a AI PC, AMD Ryzen™ 7, 3.3 GHz, 40.6 cm (16″), 1920 x 1200 pixels, 24 GB, 512 GB
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| Wi-Fi | Yes |
| NB-Format | Regular |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Tip placa video | |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Form factor | Clamshell |
| Processor cores | 8 |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Luminozitate | 300 nt |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Number of microphones | 2 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| AC adapter power | 65 W |
| Cable lock slot | Yes |
| Tastatura iluminata | Nu |
| Producator placa video | AMD |
| Hall sensor | Yes |
| SSD interface | PCI Express |
| Original brand name | HP |
| RGB colour space | sRGB |
| Pointing device | Clickpad |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 5 |
| Processor cache type | L3 |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Temperature sensor | Yes |
| Keyboard special features | Spill-resistant |
| HP segment | Business |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 140 |
| Processor manufacturer | AMD |
| Processor cache | 16 MB |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Processor threads | 16 |
| Market positioning | Everyday |
| Height (front) | 1.09 cm |
| Height (rear) | 1.7 cm |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Keyboard included | Yes |
| Processor family | AMD Ryzen™ 7 |
| On-board graphics card family | AMD Radeon Graphics |
| Processor boost frequency | 5.1 GHz |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor Card | Nu |
| Sistem de operare | |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Memorie RAM | 24 GB |
| Resolution | WUXGA |
| NB-CPU | AMD-RYZEN 7 |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | AMD |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| Internal memory | 24 GB |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| RAM | 24GB |
| Processor frequency | 3.3 GHz |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 780M |
| WLAN controller model | RZ616 |
| Destinat pentru | |
| sRGB coverage (typical) | 62.5% |
| Neural processor unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| Diagonala display | |
| Colour gamut | 62.5% |
| NPU performance up to | 16 TOPs |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| HP Artificial Intelligence | AI PC |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 12 GB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Processor generation | AMD Ryzen 200 Series |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 124 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 10 |
| Model procesor | 250 |
| Processor model | 250 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Microphone in | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| Product colour | Silver |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Depth | 251 mm |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Display diagonal (metric) | 40.6 cm |
| Width | 359.4 mm |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Sustainability compliance | Yes |
| Number of battery cells | 3 |
| Colour name | Pike silver |
| Product type | Laptop |
| Country of origin | China, Thailand |
| Weight | 1.75 kg |
| HD type | WUXGA |
| UNSPSC-code | 43211503 |
| Compliance certificates | CECP, GS mark, CCC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Frecventa procesor | 5.1 GHz |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 0.5 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199251562396 |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | Radeon |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | Integrated |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 780M |
| Producator | HP |
| Garantie |








