Laptop Lenovo ThinkBook 16p G6 IAX; 16″ 3.2K (3200×2000) IPS 500nits Anti-glare, 100% DCI-P3, 165Hz, Dolby Vision®, G-SYNC®, Eyesafe®, X- Rite®; Intel® Core Ultra 9 275HX, 24C (8P + 16E) / 24T, Max Turbo up to 5.4GHz, 36MB; Video NVIDIA® GeForce RTX™ 5060 8GB GDDR7, Boost Clock 2497MHz, TGP 115W, 572 AI TOPS; RAM 2x 16GB SODIMM DDR5-5600; 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, Optical: no ODD; SD Card Reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2 woofers and 2W x2 tweeters, Dolby Atmos®, sound by harman/kardon, Smart Amplifier (AMP), Camera: FHD 1080p + IR Hybrid with Privacy Shutter, LAN: No Onboard Ethernet; WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2; BT5.4, WWAN (3G/4G): Non-WWAN, Fingerprint: Touch Style, Match-on- Chip, Integrated in Power Button; Porturi: 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On; 2x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x SD card reader; 1x Magic Bay (pogo pin connector); 1x Power connector; 300W Slim Tip (3-pin);Battery Integrated 85Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Luna Grey; Weight Starting at 2.1 kg; Dimensions 354.6 x 256.2 x 17.9 mm, Warranty: 1-year, Courier or Carry- in; 1Y Premier WHB (CPN), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
Laptop SMB Lenovo ThinkBook 16p G6 IAX, cu procesor Intel
12.602,71 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Video | nVidia |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| HDMI | Da |
| Greutate | 2.1 – 2.5 kg |
| Touchscreen | Nu |
| Memorie RAM | 32 GB |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| NB-CPU | ULTRA 9 |
| Tip display | IPS |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| Cititor amprente | Da |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Producător procesor | Intel |
| Refresh rate | 165 Hz |
| Conectivitate: | |
| Sistem de operare | |
| Thunderbolt | Da |
| Cititor Card | Da |
| Rezoluție | 3200 x 2000 |
| Tip procesor | |
| USB Type-C | Da |
| G-Sync | Da |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Culoare | |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| Diagonala display | |
| Numar Nuclee | 24 |
| Model placa video | RTX 5060 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Resolution | 3.2K (3200 x 2000) |
| Capacitate stocare | 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® |
| Producator placa video | nVidia |
| Model procesor | 275HX |
| Frecvență | 5600 MHz |
| Serie video | GeForce |
| Camera Web | FHD |
| Placa Video | nVidia |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Nr. sloturi | 2 |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| Thunderbolt 4 | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Tastatura numerica | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Business | Da |
| Slot M.2 | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| DisplayPort | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Card Reader | SD |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Boxe | 4-way |
| Luminozitate | 500 niti |
| Numar thread-uri | 24 |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Tastatura | 6-rowMultimedia FN keys |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Kensington lock | Kensington Nano Security Slot, 2.5 x 6 mm |
| USB 3.1 | 1 |
| Format | |
| Rezolutie display | 3200 x 2000 pixeli |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| USB-C | 2 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Rata Refresh | 165 Hz |
| Tip SSD | M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Functii camera Web | 1080p + IR Hybrid cu Privacy Shutter |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 9 din a doua serie |
| Putere maxima disipata | 160 W |
| Cache | 36 MBTotal L2 Cache: 40 MB |
| Model video | RTX 5060 |
| Versiune OS | 64 bit – Romana/Engleza |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost, Peak TOPS 13 |
| Putere boxe | 2 x 2 W speaker2 x 2 W woofer |
| Tehnologii Audio | Dolby Atmossound by harman/kardonSmart Amplifier (AMP) |
| Putere_ | 85 Wh |
| Alimentator | 300W Slim Tip (3-pin) |
| Dimensiuni | 354.6 x 256.2 x 17.9 mm |
| Cititor amprenta | Da, Touch Style, Match-on-Chip, integrat in butonul Power |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiuTratamentul suprafatei: Anodizing Sandblasting |
| Alte specificatii | Dolby VisionEyesafeX-Rite |
| Frecventa turbo max | 5.40 GHz |
| Nucleu | Arrow lake |
| Putere | 85 Wh |
| Suport TPM | Da (Firmware TPM 2.0) |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Frecventa procesor | 5.4 GHz |
| Tehnologie | |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 5060 |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |









