Laptop ThinkPad P1 Gen 8; 16″ WUXGA (1920×1200) IPS 500nits Anti-glare, 100% sRGB, 60Hz, Low Power, Eyesafe®, TÜV Low Blue Light; Intel Core™ Ultra 9 285H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 16T, Max Turbo up to 5.4GHz, 24MB Intel® Smart Cache; Video NVIDIA® RTX PRO 2000 Blackwell Generation 8GB GDDR7 Laptop GPU; RAM 1x 64GB LPCAMM2 LPDDR5x-7467; 2TB SSD M.2 2280 PCIe® 5.0×4 Performance NVMe® Opal 2.0, Optical: no ODD; SD Express 7.0 Card Reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby Atmos®, Camera: 5.0MP + IR with Privacy Shutter and Computer Vision Human Presence Detection on ISP, LAN: No Onboard Ethernet; WLAN Intel® Wi-Fi® 7 BE201, 802.11be 2×2; Bluetooth 5.4, vPRO, WWAN (3G/4G): WWAN Not Supported, Fingerprint: Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button; Porturi: 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On; 2x Thunderbolt™ 5, with USB PD 3.1 and DisplayPort™ 2.1, 140W input / 15W output; 1x Thunderbolt™ 4, with DisplayPort™ 2.1 and USB PD 3.1, 140W input / 15W output; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x SD Express 7.0 card reader; 140W USB- C® GaN (3-pin);Battery Integrated 90Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Black;Weight Starting at 1.84 kg; Dimensions 354.3 × 241.0 × 9.9 / 15.8 (front / rear), 20.6 (maximum) mm; 13.95 x 9.49 x 0.39 / 0.62 (front / rear), 0.81 (maximum) inches, Warranty: 3-year, Courier or Carry-in with 1-year Battery; 3Y Premier TP WS WHB (CPN), CO2 Offset 0.5 ton (2nd Generation Carbon Offset Projects), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
Laptop ThinkPad P1 Gen 8; 16" WUXGA (1920×1200) IPS 500nits
32.994,99 lei TVA inclus.
2 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Culoare | |
| Video | nVidia |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 2TB |
| RAM | 64GB |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Producator placa video | nVidia |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Memorie RAM | 64 GB |
| Conectivitate: | |
| Cititor Card | Da |
| Resolution | WUXGA |
| Tip display | IPS |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| NB-CPU | ULTRA 9 |
| Tastatura iluminata | Da |
| Producător procesor | Intel |
| Sistem de operare | |
| Tip procesor | |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| Diagonala display | |
| Numar Nuclee | 16 |
| Capacitate stocare | 2 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Model procesor | 285H |
| Greutate | 1.84 kg |
| Placa Video | nVidia |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Capacitate memorie RAM | 64 GB |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Capacitate SSD | 2 TB |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Putere maxima disipata | 115 W |
| Format | |
| Rezolutie display | 1920 x 1200 pixeli |
| Rata Refresh | 60 Hz |
| Slot M.2 | Da |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Tehnologii Audio | Dolby Atmos |
| Layout tastatura | English |
| Numar thread-uri | 16 |
| USB 3.0 | 1 |
| Grafica | Da |
| Frecventa turbo max | 5.40 GHz |
| Serie video | RTX |
| DisplayPort | 3 (via USB Tip-C) |
| Tastatura numerica | Nu |
| Luminozitate | 500 niti |
| Nr. sloturi | 1 |
| Nr. sloturi ocupate | 1 |
| Tehnologie | |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiu |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Putere boxe | 2 x 2 W |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Frecvență | 7467 MHz |
| Versiune OS | 64 bit – limba Romana/Engleza |
| Kensington lock | Kensington Nano Security Slot, 2.5 x 6 mm |
| Tastatura | 6-rowMultimedia FN keys |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| Cititor amprenta | Da, integrat in butonul de Power |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Card Reader | SD Express 7.0 |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 9 din a doua serie |
| Cache | 24 MB |
| Procesor Grafic integrat | Intel Arc 140T |
| Camera Web | 5 MP |
| Tip SSD | M.2 2280 PCIe 5.0×4 Performance NVMe Opal 2.0 |
| Suport TPM | Discrete TPM 2.0 |
| Alte specificatii | 100% sRGBLow PowerEyesafeTÜV Low Blue Light |
| Software inclus | Intel Connectivity Performance Suite + Lenovo AI Now |
| Model video | PRO 2000 Blackwell Generation |
| USB-C | 2 x USB 4 v2 Tip-C (Thunderbolt 5 / DisplayPort / Power Delivery)1 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Functii camera Web | IR with Privacy Shutter and Human Computer Vision Human Presence Detection on ISP |
| Alimentator | 140 W USB-C GaN (3-pin) |
| Nucleu | Arrow lake |
| Putere | 90 Whr |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Frecventa procesor | 5.4 GHz |
| NPU TOPS | 13 TOPS |
| Tip memorie RAM | LPDDR5X |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |
